Ako znížiť teplotu u RX 480 s ref. Chladicom

Za dobrú cenu sa mi dostala do rúk Asus RX 480 s ref chladičom . Karta je neskutočne hlučná a dosahuje až 85 stupňov teplota trochu klesne pri max otáčkach ale hlasitost je neúnosná a padá frekvencia k 800 Mhz .Mám kartu prepastovať ak áno aku pastu? Alebo pomôže podvoltovanie už som zobral aj jeden ventilátor z vrchu skrine a dal som ho na prednú stranu aby nasávala chladnejší vzduch pomohlo to minimálne.

Odpovědi na otázku

No vic foukat. Jeden ventilator to ale fakt asi nevytrhne. A je bohuzel otazka, zda to kvuli hloupe konstrukci chladice vubec pomuze. :o(Podvoltovanim by klesl vykon jeste vic, jen by to mohlo resit ten hluk.Prepastovanim si bohuzel nejspis nepomuzete (pokud uz predtim s chladicem nekdo neodborne nemanipuloval a tim to nedoprasil).

Chladič vyměň za pořádný a je to:https://www.czc.cz/arctic-accelero-xtreme-iv... Kartu ti to uchladí na velmi pěkné teploty při velmi tichých otáčkách (i na plné kule je tišší, než referenční chlazení). S trochou štěstí ho seženeš z druhé ruky za polovinu ceny (já ho loni dával pryč za necelý litr).

Pokud byla z druhé ruky, byla z těžby. V případě poruchy se reklamace se obvykle zamítají, protože nemají náhradní jádra. Doporučení u karet bez záruky - nebrat ani zadarmo.Přepastování = porušení pečeti = ztráta záruky.Pokud je to referenční návrh, tak má chladič Al-Cu, který je schopný kartu uchladit aniž by padaly takty jádra ve Furmarku pod cca 1300 MHz. Je na ní flashnutý originální BIOS od výrobce a ne nějaký pojebaný od těžařů?

Na 99% sa na nej ťažilo a ten Bios tam tiež podla mna je ale netuším ako tam dať originál alebo zistiť či mám pravdu

Najdi si odpovídající a flashni podle návodů na internetu:https://www.techpowerup.com/vgabios/

podla GPU-Z je verzia biosu správna

"V případě poruchy se reklamace se obvykle zamítají, protože nemají náhradní jádra." nevim co jsi tim chtel rict, jadra se u grafik nemeni, to jsem v zivote nevidel ze by resili zaruku tim ze jadro odpaji a pripaji jine.Ja pred 4lety oddelel grafiku tezbou, zacla hazet silene artefatky i pri podtaktovani a za par dni PC s ni odmital nabehnout, jeste byla v zaruce, klasika - "najednou mi prestala fungovat, je jeste v zaruce tak ji jdu reklamovat", do 30dnu neopravitelne,chteli mi dat jinou,vymluvil jsem se ze jsem ji mel do crossfire a ze ta jina by mi byla nanic, takze vratili penize.

Samozřejmě jsou zmrdí servisy, kde karty pouze zapíkají (autorizované servisy Apple takto opravují MacBooky https://youtu.be/AUaJ8pDlxi8 ).V každém případě platí, že každý větší čip, co byla jednou odpájený, už po zapájení nemusí znovu fungovat. Kartám většinou hoří MOSy, nikde není psané, že nepoškodí i čip nebo paměti. Výměna čipu při opravě karty je proto standardní postup. A protože čipy nejsou (myšleno Polaris a Vega), tak se reklamace při podezření na těžbu zamítají.Mimochodem, v době, když nebyly grafiky jsem byl nucen koupit „novou“ zlevněnou Sapphire RX 470 se zkrácenou zárukou z 24 měsíců na 12 měsíců. Byla „vyrobena“ tak, že vyměnili vadný čip RX 480 za nový RX 470. Chladič ponechali z RX 480 a jen přelepili samolepky se sériovými čísly. Jméno distributora nebudu ze slušnosti sdělovat.

85°C něčemu vadí? Výrobce to tak udělal a určitě to neudělal naschvál špatně. Že to nebude tolik boostit. To je vlastnost produktu. Zvýšení otáček způsobuje jev který vás trápí, opět je to vlastnost.Takže buď koupit lepší chladič, vzduchový už tady někdo dával, nebo, a to si nejsem jistý zda na low end karty existuje, nějaký vodní blok (a nemyslím samo domo bastl), který poskytne asi nejlepší výsledek.Výměna chladiče mi přijde jako moc práce a peněz za málo muziky. Raději bych tu kartu prodal a koupil jinou.

Jelikož mi několik referenčních karet RX 470, RX 480 a RX 570 od Sapphiru prošlo rukama, tak si troufám tvrdit, že to není pravda. Ani jedna nešla v létě nad 75 °C u žádné nedocházelo k podtaktování. Všechno to byly zmetky s ASIC quality okolo 70 %.

No na karte som našiel toto na rovnakom mieste https://wccftech.com/nvidia-gtx-1080-1070-evga...

Wow, máš vůbec kliku, že to ještě funguje. Každopádně máš díky tomu oslabenou napájecí kaskádu, protože ti shořela jedna napájecí fáze. Ostatní si tedy musely její díl práce rozebrat a makat o to více. Tedy pokud to byla kaskáda, na referenční RX 480 je na druhé straně od GPU.

Zle som to napísal nieje to na rovnakom mieste ako na tej gtx 1070 je to presne na opačnej teda Je to kaskáda inak karte som dal nižší power limit a znížil takt o 100 Mhz teplota je 74 stupňov stabilne a karta funguje bez problému ale toto som sa chcel opýtať je bezpečné ju používať ? Alebo ju mám ihneď vypojit a zahodiť ?

PC jako takové by ti zničit neměla. Kdyby se to zkratovalo, vypne se ti zdroj, takže se nemá co odpálit. Leda pokud máš nějaký "zdroj" s nefunkčními ochranami. Ten by mohl shořet a ohrozit i PC. Jelikož funguje, nedošlo tam ke zkratu a jedna fáze se pouze "odpojila". Je to jedna z 6, takže zbývajících 5 musí jet na až cca 120 %. Proto ti pomohlo snížení limitu TDP. Ale nikdy u ní nevíš, kdy chcípne úplně, takže z hlediska spolehlivosti jsi někde mezi nulou a mínus nekonečnem. Náhodou v záruce to už asi není, co?

Zdroju sa nebojím je to RM 550x a kartu som kúpil par dni dozadu cez bazár za 100 eur bez záruky. Ďakujem za odpovede .

Vrátit kartu prodejci s tím, že jsi o této vadě nebyl v době koupě informován.

VRM

Pravděpodobně odešly těžbou napájecí obvody. jedna nebo více fází zdechlo tak, že nevytvořila zkrat, ale odpojila se - tím dochází k přetěžování zbytku dází. Ruce pryč od té karty, reklamovat, pokud to jde.Na stejném místě (vzadu) to být nemohlo - RX470/480 má napájení blízko výstupů:https://www.overclock.net/photopost/data/1525579/d/...

Mohla by odpáliť niečo v počítači ? Po znížení power limitu a taktov sa drží stabilne na lepších teplotách aj pri nižších otáčkach bez veľkej straty výkonu ak by išlo len o to že by mohla pri hraní odísť samotná karta to mi už je jedno ale ak je veľká šanca že by si niečo zobrala so sebou tak ju používať nebudem .

Zeptám se po několikáté - má záruku?