» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ako urobiť bootable NT 4.0

už nejakú hodinu skúšam nájsť bootovaci obraz diskety, ktorý by som podhodil napaľovačke a tak by som urobil bootovateľné CD, ale čo som našiel nejaky .bin, nepomohlo to. Aký obraz podhodiť napaľovaciemu programu?

Odpovědi na otázku

skus trebars zo stareho floppy win instalacky.bootdisk.com

fdd sú 3, jedna nestačí a 3 nepoberie napaľovací SW

ved to iso co vytvaras, zoberie z floppy akurat bootrecord.madonn :)

ako podhodim 3 FDD vypašovačke???

Předhodíš první, víc nebude potřeba. Případně lze na tomtéž odkazu stáhnout bootdisk Win 98SE, ta je jen jedna a mohla by tě tedy uspokojit, nebude totiž vyžadovat namáhání mozkových závitů. Bootovací CD (DVD) bude z obou disket stejně funkční.

skúsil som prvú, ale asi si zabudol ako funguje NT 4.0: nabootuje sa DOS, spustí sa winnt.exe, ten vytvorí dočasné súbory, rebooruje sa, nabootujú 3 FDD, natiahnú tie dočasné súbory a inštaluje sa. Po nabootovaní s tou prvou samozr. si vypýta druhú FDD. W98 fdd ma nenapadla, ale asi mi to nepomôže - floppy disketu mám. Chcel by som nainštalovať NT 4.0 na P4, ale po nahodení dočasných súborov a reboote, po načítaní 3 FDD inštalačka oznámi, že nemá dočasné súbory a tým to skončí. HDD obsahuje aj FAT16, ale asi budem musieť ho preformátovať s MS DOS disketou (FAT16 mala asi 2 varianty mám pocit). Ak to nepôjde, vykašlem sa na to. Na nete je pár rád, aj súborov typu nt4boot.bin, ale nefunguje to

Aha, tak na to jsi chtěl bootovaci disketu. Míval jsem kdysi upravenou bootovací instalačku entýček, ale byla to serverová (možná i workstation, ale to už nepamatuju) a asi už ji nenajdu.

chcel som bootovacie CD. Ale asi to nejde. Známy radil podhodiť img z XP (ale ani ten nemám), ale chyba možno nakoniec bude v novej FAT16 (viem, že FAT16 vytvorená vo W98 nebola videná MS DOSom 6.22). Jediná možnosť je zničiť oddiely, vytvoriť asi 300MB bootovací oddiel cez MS DOS a zbytok... Ten bin som premenoval na img, ale CD nebootuje

Ta CD zkusím pohledat, ale moc si od toho neslibuj, vůbec netuším, kde by mohly být.

Měl sem tě za většího frajera, ale takovou pitomost tady řešíš a nevíš si rady? Tak na to mám jedinou reakci: smaž svůj web a nevydávej se za "cosi přes počítače'.http://support.microsoft.com/kb/131735http://www.allbootdisks.com/download/nt.htmlhttp://www.svrops.com/svrops/dwnlddisk.htmPozdravuj známého...

nikdy som z NT 4.0 nerobil bootovačku. Floppy diskety samoz. mám (winnt.exe /ox - ak dobre pamätám) - Ty si mi poslal odkazy na 3 floppy, ale načo sú mi, keď ich mám? Ja som chcel bootocacie CD. Asi jediná možnosť bude podhodiť napaľovaciemu SW win98.img a nabootujem DOS (min výhoda je, že rýchlejšie) a skúsim znova nainštalovať. Ale ak MS DOS sda1 FAT16 neuvidí, budem musieť particie zlikvidovať a rozdeliť disk znova na boot asi 300MB FAT16, 2GB na NT 4.0 a zbytok, nainštalujem a potom ostatné OS