Ako spojiť 2 routery?

Mám hlavný router TPlink 841N, IP sú statické (ISP), rozsah adries 192.168.100 (táto adresa je vyhradené hlavnému PC) a vyššie. Do neho som pripojil druhý TPlink 841N, IP sú dynamické, DHCP som vypol. PC pripojený kablom na 2. router ide, ale mobil sa nepripoji. nejde ani s nastavením na "b", ani "b/g". Firmware-i asi nie sú totožné, lebo prvý isté veci nemá (má len bg a bgn, nie len b, len g, prvý odhlasuje, druhý nie). Kde robím chybu keď cez kabel druhý ide, ale cez wifi nie?

Odpovědi na otázku

Prečo po zapnutí DHCP na druhom net ide aj cez wifi? Veď 22 DHCP sú zbytočné

*2

Co tak nastavit druhý router jako AP?

+ nastavit na každém routeru jiný kanál wifi

Dopnenie:- 2. router je napojený do WAN portu- SSID aj kanal sú rôzne, to mi je jasné už dosť dlho (aby mobil vedel kam má poslať požiadavku na pripojenie)

No však ano. Normálně nastavit druhý router jako AP. SSID může být klidně stejné, bude docházet k automatickému přepojování

AP je router pripojený do LAN a nie WAN?

Na jakém kanále vysílá? Pokud máš na mobilu nastavený region USA a wifi-routrer vysílá na kanále 12, můžeš sice signál z wifi-routeru vidět (přeslechy), ale nepřipojí se.

O probleme s regionmi viem uz dost dlho. Na 1. je kanal 13 s ktorym nema problem ani Nokia N95. Kvoli nekolidovaniu je na druhom 1., chvilu bol 9. kanal. Na svoj web hod schema o predlzeni wifi prave cez spojenie 2 routerov cez kabel

mohou to být různé revize hw, tzn jiná kompatibilita. Co aktualizovat fw ze stránek výrobce.

u druhého vypnout DHCP nastavit jeho IP na nižší jak máš rozsah adres, propojit LAN-LAN, nastavit jako AP. SSID nastav stejné, klíč stejný.....

Vďaka. Tým sa zapne roaming?

Na roaming zapomeň. Pro funkční roaming jsou potřeba specifické zařízení. Kde je cena mnohem vyšší než je běžný člověk ochoten zaplatit. Myslím že něco relativně funkčního začíná u nějakých 10ti tisíc (370EUR)

Roaming u wifi nie je len nastavenie na 2 routerov na rovnaké SSID v 1 sieti?

Pokud se ti něco nechce připojit k wifi, tak je obvykle problém se zabezpečením a dělají to ty automatiky. Na obou routerech nastav stejný typ zabezpečení WPA2 (ne WPA/WPA2 nebo WPA!) a stejný typ šifrování AES (ne TKIP+AES nebo TKIP!). Nastav stejné SSID a stejné heslo. Manuálně nastav prvnímu routeru nějaký kanál v nižších číslech např. 1 a druhému alespoň o 3 vyšší a stejný typ přenosu (asi g, protože pochybuju, že bys měl doma zařízení, které by umělo jen b). Potom síť v mobilu odeber a znovu ji naskenuj a přihlaš.

Vďaka