» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ako opraviť mierne poškodený W10?

Neviem ako došlo k poškodeniu W10, ale asi včera som si všimol atypické názvy niektorých app, tak som dnes spustil sfc. Vypísalo mi: Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them. Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Note that logging is currently not supported in offline servicing scenarios.". Pozrel som sa do logu a tam boli len hlášky, že to nejde. Napr.: "2016-05-31 09:54:59, Info CSI 00005d5d Hashes for file member \??\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessibility\Speech Recognition.lnk do not match actual file [l:22]"Speech Recognition.lnk" : Found: {l:32 ZP1TZjXRCjWpOnYSy79IOLb3P2cS4mLBDNazouaxB04=} Expected: {l:32 fQeXy+6BcH+aHyokl+l2VlIxF0HmYEnR/5IOJc4Jxmo=}"Zálohu spred niekoľkých dní mám, ale čo ešte okrem sfc by mohlo pomôcť? Naposledy som inštaloval Mafiu I demo, asi aj Battlefield 1942 demo, a teraz ešte mám Mafiu II demo, ale snáď neboli inštalačky zavirené (mám MBAM aj defender).http://postimg.org/image/njyu5j92z/ - ponuka Štarthttp://postimg.org/image/za41et41n/ - defendera viem spustiť, ale v Nastaveniach je šedý

Odpovědi na otázku

Čistitka nepouživam a napadlo ma "preinštalovať" METRO aplikácie cez power shell, len ešte neviem ako (viem len odinštalovať cez Get-AppxPackage -name)

Těžce zanedbaná údržba NTFS.Je systémový SSD v pořádku? Má dostatek místa? Co s tím?1) Zkontroluj SMART SSD.V pořádku?NE:vyměň SSD;ANO:1) Oprav poškozený NTFS z Admin konzole cmd|PS:chkdsk C: /F /R /B /Vodsouhlas a restartuj OS.Oprava NTFS v SSD obvykle trvá jen pár minut.Pokud by se jednalo o HDD, může se to protáhnout na mnoho hodin.Výsledek najdeš v Aplikačním logu ve zdroji chkdsk.2) Ulož daný příkaz do .cmd3) Naplánuj ho na automatické spouštění jednou měsíčně při startu.Btw:Když už vývojáři MS byli schopni nadefinovat v Plánovači automatickou defragmentaci, mohli vytvořit i job pro pravidelnou automatickou údržbu NTFS.

Neviem ako s tým súvisí Smrad, ale si skúsenejší. Ide o HDD s 1 chybou curent pending 1 chybou uncorrectable sector. HDD má nabehaných 322 dní, ale ešte v záruke (cca 16 mesiacov)Som zvedavý či pomôže checkdisk, ale nie som si istý. Spúšťam ho celkom pravidelne z HBCDSkôr by som si typol na chybu nejakeho SW aj keď tie hry som nesťahoval z pochybných zdrojov (dema nie sú warez)

HDD je fyzicky vadný => sw oprava nepomůže nebo jen částečně a dočasně.Co s tím?Vyměň ho za systémový SSD.IMHO používat po r. 2010 systémový HDD = anachronismus, prehistorie.

PC uspávam, tak mi zatiaľ SSD nechýba. Nie každý túži po Ferrari, alebo i7 + 16 GB + SSD PCIe x8. Tých priemerných asi 120 MB/s mi stačí (viem, že prístupová doba je inde ako u SSD). Pale moon naskočí rýchlo a nejaké molochy (fotokram) nemám

Nechci ti brát iluze, ale to rozhodně NENÍ lehce poškozený systém, ale zjevně těžká závada systémového disku. Takové problémy jsou povětšinou způsobeny hardwarovými závadami, ne nabořeným systémem. Takže nejprve důkladně prověř hardware (začni diskem, pak RAM atd.) a pokud bude vše OK, tak reinstal systému. Tohle jinak neopravíš.

Mmt checkdisk v HBCD našiel riadne veľa chýb "due to the presence of reparse point in file 250901. Deleting extended attribute set". 1+1 chyba HDD znamená, že je vadný?

Jakmile HDD začíná vykazovat fyzicky vadné sektory, lze ho prohlásit za vadný: závada se obvykle rapidně zhoršuje.Rozhodně bych mu nesvěřil data ani OS. Možná z nouze jako odkládací disk pro odpadky typu %TEMP%, %TMP%, i-cache apod.

Ne.MP

Ne co?

Z coho tak usudzujes?

Z důvodu poškozených systémových souborů.

Vseobecnejsi si uz nemohol byt. Usudzujes to z toho logu?

Usuzuju z toho, že se objevují poškozené soubory. K tomu není potřeba žádný log

Tebe by som nezveril ani toho dreveného káčera k inštalovaniu kolesiek na podvozok, nie to ešte tak vyladený, vymakaný OS akým je W10 1511. Hraj sa na konzole nejaké blbé hry, necpi do W10 MBAM ani iný antivírový šmejd. Defender máš odstavený politikou Gpedit.msc alebo antivirom prípadne ladiacim tunítkom zn.: OOSU10 - O&O ShutUp10.Rozbaľ si na druhom oddiele ISO W10 nejakým WinRar, klikni na Setup.exe a "prešrotuj" systém s ponechaním pôvodných nastavení, users, a nainštalovaného SW. Po troch reštartoch mašiny sa presvedčíš, aký bordel ti zostane v zložke Windows.OLD.

Este ze Ta tu mame. Aki idi-oti by sme bez Teba boli? Win uz hodne dlho nepreinstalirovavam spustenim setup.exe. To radsej vratim zalohu. Super rada na tunitko

Lebo si cestou Setup.exe z rozbaleného ISO W10 priamo pod grafickým prostredím Windows 10 tento postup nikdy nerobil. Je to pri desine vynikajúca cesta, ako opraviť za pár minút systém do pôvodného stavu so zachovaním nastavení, nainštalovaného SW, ale zároveň ho ponechať vyčistený od nekompatibilného bordelu ktorý si do neho naťahal. Samozrejme, ak nemáš bitovú zálohu. Ostatne, v zložke OLD sa môžeš následne presvedčiť. Toto zdochlina v podobe sedmy nedokáže.

Na budúce skúsim, ale radšej najprv urobím zálohu. Som zvedavý ako si dnes poradí Win so systemovými súbormi (=bežne neprístupnými), registrami a pod. Máš dôkaz, že takto sa z OS vyhodí nekontabilný SW?

Mám. Skus to, robota po troch reštartoch na cca 30 min. Registre zostanú vyčistené od balastu až na kompatibilný SW s W10 so zachovaním ikoniek, user dát, usw.

Nudo Nudo, tento postup není nic nového....http://pcworld.cz/software/tip-jak-opravit-...

Zase mudruješ so sedmou, ktorá tento spôsob, ako desina nedokáže. Sedma zo Setup.exe z ISO v gr. prostredí Windows iba zhrnie bordel do OLD, ale neuchová nastavenia. Capišto o čom píšem?

Nepochopil....Stačí si přečíst ten návod...

Fakt. Ešte som tento spôsob kliknutím na Setup.exe z ISO "nainštalovať s kompatibilitou Vista SP2" neskúšal, aby sedma zachovala pôvodné nastavenia SW a profilov. Doteraz som bol presvedčený, že sedma týmto spôsobom inštalácie iba zgrupí bordel do OLD a inštaláciu vykoná úplne základnú, čistú, ako z nosiča po nabútovaní mašiny. Prvý krát to vidím. Musím to niekedy otestovať.Používam bitové kópie a tak mi to je jedno aj u W10.

Nechal som W7 "prešrotovať" Inováciou zo Setup.exe po extrahovaní W7 z ISO, ale poviem ti, nikdy viac v živote s touto onániou, pritom mám nadupanú, rýchlu mašinu. Oproti W10 je to "nebe a dudy". Nedoporučujem pri W7 tento trápny pokus o opravu OS z vlastného grafického prostredia.

Len aby to nebolo tak vo W10. Poďakujem Ti ak sa mýliš, lebo nemám PCIe SSD. takže aj vrátenie zálohy nie je do 10 min (boot Parted magic, nahodenie clonezilly a samotné kopírovanie)

Ano, trvá to hodně dlouho, ale furt je to lepší jak po čisté instalaci všechno instalovat a nastavovat znovu...

Ostatne, pri W10 nie je vhodné použiť sfc /scannow, je vidieť že sa nevyznáš.PowerShell, alo Správca, je účinnejší ladiaci nástroj s použitím Dismtu máš príkazy:http://www.tenforums.com/tutorials/7808-dism-repai...

Asi to skúsim, ale ak to nefunguje, porazí ma

dobrá rada, jen škoda, že po spuštění setapu mě možnost zachování souborů a aplikací nepřipustí - údajně proto, že W jsou nainstalovány na nepodporovaném umístění (mám je jako asi všichni na C:).....

Drobet vyklepat a nikdo si ničeho nevšimne.

Zatiaľ som to vyriešil zálohou, ale chcel som aj tak zistiť čo to mohlo spôsobiť. V poslednom čase som inštaloval len asi tie 3 dema. Nechápem prečo si milanr aj Jack myslia, že poškodený HDD, keď má iba 2 rôzne chyby.

Já sem tak zrasovanej z práce,že uš snad ani dneska nevyklůtnu 10 lahváčů.No ty snad ještě dám,ale tu dení litrovou dávku vína na zapití to už asi ne,ráno totiž jedu.

Proto: uncorrectable sector. Ten curent pending vem cert (ale tady souvisi s tim hlavnim).

"mírně poškozený"mám jen jednu otázku - jak jsi stanovil míru poškození

Chyba sa prejavovala len v ponuke Štart v 2 názvoch (zrejme Budik a Filmy a TV programy), inak šlo všetko normálne

"Mirne" poskozene desitky bezpecne opravis pouze novou instalaci sedmicek.

Inak: nekradnem

To by mohlo sedět.Tady furt platí,kdo nekrade není Čech,což je v tvém případě evidentní.

Ja mám legálny Insider

Ty, takový veterán se zeptáš na takovou kravinu ??? Vytáhnout ze zálohy a nedělat pitomosti samozřejmě, co jiného s tímhle paskvilem chceš dělat

Záloha navonok vyzerá OK, ale po spustení sťahovača W10 (ISO mám len starší build) vyhodí chybu, tak aj po vrátení zálohy zvažujem opravu. Ak Nudista nemá pravdu, zase vrátim zálohu. Záhada, že nepomôže ani sfc. Veď by stačilo porovnať sys. súbory a nahodiť zo zálohy (nejaká časť sys. súborov je zálohovaná v OS), alebo mohlo by to vypýtať ISO

Už to ukonči je to o hovně.

čaká ma ešte oprava zálohy

Oprava zálohy je samozřejmě kravina. ..

Vrátil som OS zo zálohy, ale aj keď problém bežne nemám, avšak pri nastavení vlc ako predvolenej video app, padnú Nastavenia. Ak by sa to dalo, skúsim to opraviť

Panebože lubo .... máš zálohu, máš, stojí za hovno, stojí, tak snad reinstall ne? A nebo bych se na to vykašlal úplně, nějak to zmastil ať to jakš takš chodí (to že provozuješ polotovar a čekáš od něj zázraky je šistě Tvoje blbost), počkal na ten jejich Anyversary zázrak (kterému taky věřím jak českému politikovi) a uvidíš, každopádně tady fakt řešíš naprosté pitomosti a akorát se zdržuješ. Neřeš něco, co je jasně řešitelné pouze dvěma způsoby, reinstall a POŘÁDNÁ záloha ...

W10 už snáď od začiatku roka polotovar nie je. Do novembra isto bol, ale 10586 už sa používať dá a aj SW na ňom beží. Poriadna záloha je čo? Otestovanie 555 fičur a potom záloha? Stane sa, že urobím aj 3 zálohy, ale nevšimnem si, že niečo je v OS poškodené a teda urobím vadnú zálohu. Nespúšťam tých 555 vecí každý deň, tak na chybu môžem naraziť po mesiaci. Ale uznávam, že OS nepadá, prehliadače idú, video a audio to prehráva, tak by som to mohol nechať tak a ten Anniversary možno chyby opraví. Ak nepomôže setup.exe, nechám to tak. Do reinštalácie sa mi nechce, ale zvážim

Tak samozřejmě to polotovar je a ještě minimálně do července bude ... a to ani nemluvím o experimentu Insider preview, to je úplná katastrofa. Sám Microsoft si to uvědomuje, veřejně to přiznal .... myslet si můžeš co chceš, může š s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno co s tím můžeš dělat. Pokud máš čas, tak s ním klidně mrhej, pokud to myslíš vážně, tak počkej až to bude hotové a pak to prostě instaluj a používej ...

Mám 3 možnosti: Xubuntu (ten občas použijem), XP (je veľmi komplikované používať ramdisk nakoľko mám 7 GB), alebo W10 insider. Netvrdím, že W10 nemá chyby, ale na to, na čo ho používam mi stačí taký aký je. Vadilo mi len to, že kedysi v ňom nešiel virtualbox a sandboxie. Teraz je podstatné, že setup.exe podľa rady Nudistu chyby opravil a sfc už prešiel bez chyby.

W10 už dostaly hromadu aktualizací a už je to normální funknční systém. Problém s tím mají už jen lamy

Tak predsa mal Nuda pravdu. Reinštalácia nie je síce na 2 dni, ale toľko laborovania s ovládačmi pri čistej inštalácii (neexistujú na môj PC drv na TV, GK a chipset), že som radšej skúsil hodinovú poloreinštaláciu a je pokoj (scf chyby nenašlo), len trošičku problém nájsť ISO s Win 10, build 10586

No hlavně, že je jen " ... mierne poškodený ...". Už jsem myslel, že je problém.

Nebol tak poškodený, aby som ho nevedel bežne používať

Už si testol spomenutý "prešrotung" z ISO W10 priamo v gr.prostredí Windows zo Setup.exe so zachovaním pôvodných nastavení? Robota cca na 30 minút. Po troch reštartoch bez akéhokoľvek zásahu máš W10 ako vymaľovanú, čisté Registre, pôvodné zachovanie SW, ikon.