Ako nastaviť akceleráciu pohybu kurzoru myši (mad catz RAT 8)

Neviete prosím poradiť nejaký alternatívny softvér na riadenie vlastnosti myši? V minulosti som viackrát mal myši ako logitech, razer a tie boli presné. Teraz som kúpil mad catz RAT 8 a trocha mi to robí problém. Myš je úplne presná aj v pomalom pohybe, ale nemá niečo, čo by som nazval ako akceleráciu. Predtým som bol zvyknutý že pri pomalom pohybe sa aj kurzor spomalí a tým je presnejší. Zato ak rýchlejšie pohnem myšou tak kurzor akceleroval rýchlejšie aby sa ľahko presunul na veľké vzdialenosti. Niečo také by som rád naučil aj túto myš, lebo inak je fajn do ruky...Budem rád, ak dáte tipy ako toto nastaviť. Vo Win10 je v nastaveniach "zvýšiť presnosť ukazovateľa" to ale nepomáha.

Odpovědi na otázku

A co třeba zvýšit DPI? Pokud ji používáš na hry, tak si s akcelerací akorát pohoršíš...

DPI je v poriadku. Myš nepoužívam na hry, ale na prácu a 12 tisíc DPI (či koľko to má) je naozaj dosť. Len vadí, že to je lineárne. V rýchlom pohybe sa dá ísť ľahko, ale v momente keď spomalím jazdu myši aby som klikol na ikonu, tak by som zrazu musel byť extrémne presný. Preto som myslel či neexistuje nejaký soft, ktorý takéto veci vie riadiť.

Linearneu, jakože se to automaticky snaží dělat rovné čáry?

Nie, že lineárne preberá rýchlosť podľa pohybu ruky. Ja by som chcel aby tam bola dynamika, alebo akcelerácia.