Ako na wifi s usb modemom, pc a wifi routerom

Zdravim, na internet v pc mam usb modem huawei (iba win a mac) , mam aj wifi router - potrebujem to prepojit aby som mal wifi pre tablet - da sa to?

Odpovědi na otázku

Vieš vôbec čo je modem? Modem je často 3G/4G, to s wifi nesúvisí nijako. Alebo ADSL, príp. kabel modem. Nemáš náhodou wifi adaper? Ak áno, nahoď ovládače. A tablet s PC nemá nič spoločné. Ten sa napojí na router bez ohľadu na PC a jeho wifi adapter. Takže si urob jasno v tom čo je čo

Prepac, ale asi si to nepochopil - v pc mam vsunute usb 3G dongle od Orange, aby som mal internet a chcel by som vediet ci sa k tomu neda nejako zapojit wifi router ( modem s antenkou) aby som mal wifi pre tablet - pc aj tak bezi cely den a mohli by sme byt na nete dvaja - to je vsetko. Dik za pochopenie.Preto sa to tu pytam, lebo sa do toho nerozumiem, len mam volny ten wifi router - mal som ho zapojeny do modemu od poskyt.internetu Satro a daval mi wifi pripojenie pre tablet, ale Satro som zrusil, lebo som dostal ten usb 3Gdongle. Da sa to alebo nie, pripadne ako na to.Dik.

Kup si 3G router a máš hotovo.

Aj wifi v notebooklu sa da prepnut - castokrat - do rezimu kedy siri wifi. Vacsina usb wifi adapterov ma takuto funkciu - ze (AP) Access point.teda 3G internet ide do pocitaca a odtial ide do usb wifi a siri signal - hladaj na nete zdielanei wifi pripojenia - nastavuje sa to cez windows priamomal by to dokazat aj tvoj wifi router - skusal si vobec?

vid info od p. Pragla nizsieZidielanie interenetu (ze sa moze pripojit aj tablet) nastavis priamo vo Windowse-.

Proste nasdilej pripojeni pres ICS (Win) - to obsahuje NAT, DHCP server i DNS cache. Pokud mas v PC i WiFi adapter, nasdilej pres nej, jinak pouzij zminovany router (bud jej prepni do AP only modu, nebo na nem nech klidne bezet 2. preklad a 2. DHCP... stejne je to predpokladam docasne reseni)MP