» Poradna » Počítačové sítě

Adaptér ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP

Dobrý den,Mám notebook HP a Windows 10, jsem na koleji a máme tady připojení k internetu přes síťový kabel. Vždy mi to šlo v pořádku, ale před dvěma dny mi to najednou začalo psát že nemám platnou konfiguraci protokolu IP. Zkoušela jsem jestli to není kabelem, ale kabely, co spolubydlícím normálně fungují mi to dělají také. Nevím jak to zprovoznit...Budu ráda za každou radu.

Odpovědi na otázku

Pomohol by screenshot tej chyby.Tiez treba zadat v prikazovom riadku ipconfig /all a urobit screenshot, ake IP adresy su pridelene LAN adapteru.

Konzultovat se spravcem site. Vy ani nikdo z nas totiz nevime, jaka IP adresa, maska a brana tam maji byt nastavene. Spravce to vi.

Vyřešila jsi to nějak? Mam stejný problém :(