» Poradna » Programy

Acronis True Image obnova disku

Ahoj, kdyz chci pomoci toho programu obnovit cely disk ze zalohy ze zavadejiciho media, tak to obnovi soubory ze zalohy a to je vse? Ostatni soubory necha jak jsou? Jde mi o to jestli nemam pred obnovou formatovat disk. Diky

Odpovědi na otázku

Podle informací z Tvého dotazu nelze zodpovědně poradit. Doporučuji pročíst příslušné části uživatelské příručky.Nenapsal jsi jestli máš obraz systémového oddílu C, nebo obraz celého fyzického disku s dalšími jeho oddíly. Jsou další varianty tvorby záloh.Předpokládám, že máš zálohu - obraz systémového disku C a tu chceš obnovit ze záchranného média co sis po instalaci vytvořil, nebo bootovacího instalačního, jak jsi ho koupil u českého Acronisu (Zebra system). Tento systém se obnoví tak, že bude přesně takový jako v okamžiku vytvoření image, tedy jeho obrazu. Vše co na oddílu C přibylo potom po obnově nebude. Nic se před obnovou neformátuje. Znovu doporučuji přečíst uživatelskou příručku k verzi programu, kterou máš. Staré verze Acronisu TI nepodporují Win7.

On se ptal asi hlavně na formátování. -> O formátování se nestarej. Nejde o klasické kopírování.

Pochopil ste to správne, Acronis Vám obnoví súbory zo zálohy a to je všetko, všetky súbrory čo máte teraz na disku Vám zmaže.

Udelal jsem si zalohu cisteho systemu s ovladaci. Pokud obnovim, tak nechci aby mi tam zustal ten bordel.

Tak zálohoval jste si soubory a složky, nebo jste si zálohoval celou partition se systemem a ovladači ( tedy vytvořil obraz partition )? Pokud obnovite ze zálohy uloženou systemovo partition, tak pak budete mít na systemovém disku jen a pouze to, co jste si založil pochopitelně ...

Mam nastaveno ze se mi zalohuje cely disk, zadne slozky jsem nevybiral.

Sice pochybuji že máte nastavenou zálohu "celého disku", to by jaxi nemělo asi moc smysl, ale já Vám rozumím, máte prostě nastavenu zálahu systemové partition a tak se také obnoví celá systemová partition ... viz. dole kolega Pytlík

Proc by to nemelo smysl? Kdyz chci udelat zalohu ciste instalace nebo kdyz zacne pc delat blbosti, tak obnovim treba z predchoziho dne. Mam 2 fyzicke disky, na 1. system a aplikace a na druhem vse ostatni a tam i ukladam zalohy.

Takhle to zní logicky, ale je to trochu jinak. Vy možná máte nainstalován systém na jednom fyzickém HDD, na kterém už nic jiného nemáte, ale na tom fyzickém HDD je vprvé řadě vytvořena partition, oddíl, se kterým Acronis pracuje. Zakládáte tedy systemový oddíl, nikoli obsah HDD Mrkněte do manualu k ATI, tam to máte krásně vysvětleno i graficky znázorněno.

Ano, takze kdyz obnovim, stare soubory co v zaloze nebyly budou smazane, je to tak?

Ano

Jo a jeste by me zajimalo jak moc se nici SDD kdyz se obnovuje ze zalohy cely disk (jde o opotrebeni zapisem na disk). Mam Crucial M550, ATI verze 2011.

To Ti nepovím, mě začnou SSD disky zajímat až budou mít použitelné kapacity za racionální peníze, takže zatím to jde mimo mě ...

SSD je na system a aplikace, tam by ti stacili ten 64 GB, ja mam 128 GB a ze 75% je prazdny.

To máš fajn, já to mám trošku jinak ...

Taky jen cekam kdy uz budou levne SSD za cenu HDD pri tek apacite, treba 1TB, ani ne tak kvuli rychlosti jako ze ten disk vubec nevibruje, ten muj zpusobouje vibrace cele pc skirne a docela ramus.

Tak si ho dej doma do vitríny a choď se na něj koukat - to tě potom určitě přežije - a bude jako nový!!

Jde mi spis o to jestli se pri obnove prepisuje i prazdne misto tak by to snizovalo zivotnost dost. Kdyz si analyzuju disk pomoci defgragmentacniho nastroje, tak mi pripada ze pri obnove neni ani pouzit TRIM, vse je na svem miste a ne jinde....

Acronis prázdné místo nezálohuje ani neobnovuje/nepřepisuje - pokud to při zálohování výslovně nenastavíš.

Nezůstane.

Myslím, že bude nejlepší říct naprosto jednoznačně, že oddíl (nebo disk) se obnoví přesně do takového stavu, jako byl v okamžiku vytvoření zálohy: veškeré změny udělané po vzniku zálohy budou pryč. Ať bylo na disku před obnovou ze zálohy cokoliv, bude to po obnově pryč.

robiš v prvom rade VELKU blbost ak to zalohuješ inak ako boot medium,že taku možnost nackovia v tom programe maju je vec druha ----------------------------------------------------------------------------------------------ten program je v reale len na vytvorenie toho boot media inak je uplne k h*vnu a ani to už netreba vlastne robit ked si ho stiahneš hotovyhttp://dl2.acronis.com/s/ADD12_cs-CZ.iso

Svět je plný hovádek a Ty jsi jejich pantáta. Ty si zjisti, k čemu ten program vlastně slouží a až zjistíš, že je to úplně o něčem jiném než o bootovacím mediu, tak se vrať zpět do maďarska blbečku ....

a o čem blbečku? o zalohovani do ich čoudu? no vypravej blbečku

Si přečti manuál troubo, ale bacha, má to 250 stran, tak bůhví jestli to zvládněš, když jsi zatím vživotě přelouskal tak maximálně jídelní lístek

Je naprosto skvěle neuvěřitelné, že existují jedinci, kteří neumí číst a pojem manuál je pro ně spojen s představou dřinou. Aspoň, že umí poděkovat.

Jestli je funkce Trim aktivní zjistíš programem CrystalDiskInfo (free, i s češtinou). Rovněž programem AIDA (Nosiče dat - Fyzické mechaniky - nahoře vybrat SSD jednotku - ATA - Vlastnosti SSD a tady buď je nebo není zatržena funkce Trim)

Trim mam aktivni, ale pri obnove ze spousteciho CD to jde mimo operacni system a kdyz disk obnovim tak je vse na puvodim miste, jako ze se prepisuji stale stejne bunky.

Když se zobrazí bloky v defragmentátoru, např. Defraggler, vypadají, že jsou pořád na stejném místě. V jiné, vyspělejší poradně, jsem za podobný dotaz utržil téměř výsměch.Za 3,5 roku denního používání a denních přepisech SSD průměrné kvality, je výsledek programu CrystalDiskInfo prakticky stejný jako na začátku jeho provozu. Koukni: http://2i.cz/090385af7c Taky bych uvítal objasnění, jak to s těmi bloky je. A jestli je TRIM řízený diskem nebo operačním systémem.

Mam SSD od leta a mam v tomhle programu 100% stav. Asi vydrzi dost co tak koukam....

Asi před dvěma roky testovali na http://www.diit.cz/ SSD, co vydrží. Neuvěřitelně moc. Navíc máš image svého SSD v Acronis TI uložené na jiném fyzickém médiu. Kde je jaké riziko?

Zadne riziko nikde neni, jen me zajimalo jak se disk poskozuje opotrebenim bunek pri obnove celeho disku....