Acer Aspire one A110 - výměna SSD za HDD

Mate uz s tim nekdo zkusenosti?
Je to moc slozite?

Odpovědi na otázku

mel jsi ho rozdelany? nevim ale nektere nedboky maji integrovan ssd disk primo na tištaku jako asus ee 701.

Jeste jsem jej nerozebiral, teprve se snazim najit nejake zkusenosti na netu.
Pouzite SSD uloziste je zalostne pomale a netbook je diky nemu se systemem WinXP temer nepouzitelny.

Mam ho tiez.Ta pomalost bola strasna!Ale po instalacii tohto zflashpoint.blogspot.com ... je to o 100%rychlejsie!!! A to teraz tam mam W7 a uplne super rychlost. Uplne iny stroj. Oplati sa vyskusat, ja som ho uz skoro treskol von oknom Ale uz netreba

no snad to pude du to zkusit

Rozhodne doporucuji instalaci tohoto ovladace, mam to vyzkouseno jiz na 6 kusech darecku z Mountfieldu a pokazde to neuveritelne urychlilo cely system.
Dale je vsak take nutne vycistit operacni system od balastu, ktery tam nainstalil vyrobce, hlavne se jedna o McAfee brzdu (zde bude nutna instalace jineho antiviru!) , ale i dalsi blbiny. Pak je opravdu netbook pouzitelny k praci.

Taky mám velmi dobrou zkušenost z doinstalací výše zmíněného odkazu. Jen nesmíte zapomenout ještě udělat změnu v registrech. Jinak sy systém výrazně zpomalí.

eh, nevali se vam ten driver nekde? bohuzel tvurce ma stranky down a dle jeho slov to muze trvat dlouho

Jakou změnu v registrech mám ještě udělat?

Ahoj
Prosím tě,musel jsem naformátovat celý disk a nemůžu rozchodit WIFI,mám XP profi SP2,kde se dá sehnat funkční ovládač?

http://www.acer.cz/acer/service.do...

No prece tady....

Nemůžete mě napsat přesný postup jak to zrychlit?

Jestli mas ten driver, proste jej nainstaluj a restartni system. Okamzite zaregistrujes vyrazne urychleni.

Nejde nic nainstalovat z toho FlashPointRemoval.exe.

Ach boze, a cist umis?
Co takhle postupovat dle navodu v souboru "Readme"?

Install
- Click included INF file, and choose install.
You need to reboot your system.

Instalace
- Klikni pravym tlacitkem mysi na soubor INF a levym tlacitkem mysi zvol moznost "Nainstalovat".
Po ukonceni restartuj system.

Ted uz to doufam zvladnes...........

To já vím. Dal jsem instalovat, jen to bliklo a nic dál se neobjevilo. A soubor read me tam nemám. Stahnul jsem zip FlashPointRemoval 387kB a když ho rozbalím tak tam je jen soubor exe.

Tak jsem to nainstaloval.Funguje to velice rychle,ale začal se mi objevovat jeden problém.Používám hodně USB klíčenky a kdykoliv zadám bezpečně odebrat dojde k tzv modré smrti.Stačí na flashku něco zapsat nebo z ní zkopírovat a po odebrání kod chyby :
STOP: 0x0000000a (0x00000004,0x0000001c,0x00000001,0x804e1a8b).
Co s tím?

Tak jsem nainstaloval tu aktualizaci a funguje to.Tedy přesněji si mi daná chyba zatím už neobjevila.

To jsem z toho cely rad.........
Zkousej dal a uvidis.

Takže ta chyba neni odstraněna.Ale vyskytne se jen někdy.Pokud se s tím někdo setkal,tak prosím pomoste.Daná aktualizace buhužel chybu neřeší.

Takže problém modré obrazovky vyřešen.Nainstalval jsem Flashpoint 2000 beta 6.Funguje to dokonale.Žádé poblémy a je to rychlé jako s HDD.

jsem tez majitel tohoto notebuku,aje to fakt hrozne.nahodou jsem nasel tuto diskusi a proto bych chtel poprosit o uplne podrobny navod,a odkaz odkud co mam stahnout a jak nainstalovat,do jake slozky aby mi to taky fungovalo.jsem totiz uplnej zacatecnik.moc dekuji za radu a pocopeni.bochnik.

nemohol by si prosim niekde upnut ten nastroj prosim, ten link je uz mrrtvy

Stahnout si jej muzes odtud:
http://flashfire.org/forum/download/file.php...
Ted uz se jmenuje Flashfire.

Ty brdo opravdu to funguje supr tet jsem spokojeny DIK

ssd sa priamo za hdd neda vymenit, nema na doske zapojeny sata konektor, ale pomocou redukcie zif (tym je pripojeny ssd disk) na sata pripojit aj pevny disk.

Do ONE 110 se dá namontovat pevný disk 1,8" PATA s zif konektorem.Montáž není složitá.Jen ty disky jsou teď poněkud drahé.(jen je nutný dávat si pozor na ty zif konektory,jsou celkem dva.Jeden je užší a kábl z toho SSD se tam nedá strčit.Ale i to jde celkem snadno vyřešit)

Chci si vyměnit ten nešťastný ssd za vhodný hdd, tak prosím o radu - jak je to s těmi ZIF konektory? Na několika fórech jsem se dočetl, že si na ně musím dát pozor, ale nikde jsem nezjistil, jaký ZIF konektor tam teda patří. A ještě jedna drobnost - záleží na tloušťce disku? Našel jsem dva rozměry, 5 a 8 mm, hraje to podstatnou roli?
Díky za odpověď.

Disky 1,8¨ toshiba mají užší štěrbinu na kabel. Disky Hitashi ji ma jí vpořádku a sedí kabel s toho SSD. Já jsem použil disk Toshiba MK3008 GAL. Musel jsem sehnat druhý káblík (firma delock) a disk by měl mít tloušťku 5mm,ale jde tam i dostat 8mm po zbroušení jednoho sloupku na šroubek. Nazkočil na první zapojení a jsem víc než spokojený.

Tady to vse je,delaly jsme to podle tohoto navodu a funguje to skvele.
http://www.theacerguy.com/2009/01/aspire-one-a110-2... ...

Dobrý den, chtěl bych vám strašně moc poděkovat za váš návod. Můj aspire one to hodně zrychlilo. Je to úplný rozdíl. Před tím se strašně sekal, ale teď valí jak velký noťas. Moc děkuji....

je to docela mazec vyndaly jsme SSD disk 15 GB a dali tam podle navodu Seagate Momentu?s 5400.6 ?- 250GB sata II.Jede to supr.
http://www.imageshub.com/showpic-2015/info_o_disci... ...
http://www.imageshub.com/showpic-2016/dsc00374.jpg...

Blbě rozdělený, nepojmenovaný particie. Fujtajbl.

Ahoj - moje zkušenosti a doporučení pro zoufalé majitele Acer A110.
SW urychlovač FlashFire anebo FlashPoint „jaksi“ fungují - pokud se Windowsy ukončí standardně.
Až jednou - dojde baterka nebo se sekne nějaká akce – a je konec = totální zhroucení Windows.

Když to nastalo – rozhodl jsem se vyměnit SSD za rychlejší. Použil jsem SSD PhotoFast 1.8" ZIF 32GB (www.alza.cz). Oproti HDD je odolnější – otřesy ve vlaku, v autě, atd.
Postup jak na to je tady: http://qik.com/video/161904...
Nemusí se pájet. Odstraní se několik sloupků – stačí štípací kleště. Lze použít původní ZIF kabel – jen pro nasazení do SSD to chce přesnost a trochu větší sílu pro zatlačení kabelu do SSD. Správná poloha kabelu v SSD je konektory dolu – směrem ke dnu SSD. Doporučuji před zpětnou montáží Aceru prověřit správnost ZIF spojení = provizorně nasadit klávesnici+Start+F2 – BIOS musí SSD vidět – jinak znovu pečlivěji nasadit SSD.
Do Aceru jsem SSD uložil dnem nahoru a zafixoval oboustranně lepícími molitany.

POZOR – vyzkoušel jsem i SSD RunCore PRO IV 1.8" ZIF 64GB – a to v A110 nefunguje – vůbec ho nepozná BIOS.

Darjonoj lošadi na zuby němotrij. Ruské přísloví. /Darovanému koni na zuby nekoukej./

V mém případě to ale nešlo, darovaným koněm byl zde diskutovaný Aspire One s 16BG SSD.
V tento konfiguraci a s Windows XP nepoužitelná tragédie.
Bylo mi hloupé dárek prodat a koupit si cokoliv použitelného, tak jsem věnoval čas a úsilí řešení technického problému. Jenom se mi nechtělo pájet, vrtat desku, lámat čudlíky na krytu.

Žádné softwarové urychlovače a cache nedávají uspokojivý výsledek.

Nakonec jsem na Ebay vygooglil altenativní SSD disk, který má celosvětově známý SSD problém řešit.
Když jsem zadal do google 1.8"Half ZIF(LIF) Module ejhle objevil jsem firmu v Brně, kde byl SSD skladem.
Pak už jen jsem si vyměnil pár mailů s ochotnou technickou podporou, za což jim skládám poklonu a nakonec
jsem se rozhodl 1260 ,- Kč risknout a okování mrtvého koně (mého Aspire One) zkusit.

http://www.3scz.cz/101-8half-ziflif-module-mlc...

Modul je rozměrové identický s původním SSD Samsung uvnitř Aspire a výměnu zvládne každý,
kdo si troufne netbooka rozšroubovat. Žádné nástrahy , žádný problém, hladká instalace WinXP pro.

A od té doby je Aspire mým miláčkem a věrným společníkem na cestách. Nevyměnil bych ho.
Tak asi tak.

Jiný příběh je o instalaci WinXP SP3 tak aby se samy nepožraly, ale o tom bylo a je napsáno víc jinde.