» Poradna » Notebooky

Acer Aspire 5715Z startuje velmi podivně

Ahoj.Máme notebook Acer Aspire 5715Z a zřejmě tam někdo namačkal nějakou klávesovou funkci, jelikož z normálně fungujícího počítače je nyní počítač, který startuje jen s držením klávesy Esc. Na to se přišlo náhodou.To počítač normálně nastartuje ale jakmile se Esc pustí, tak se počítač vypne.Běžným zapnutím vypínačem On/Off začne počítač startovat ale po asi třech vteřinách se vypne.Je pravda, že jsme poté zkoušeli mačkat vše možné a že pak nereagovalo ani tlačítko On/Off.Tak teď co s tím ?Poradíte?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Popsaná "klávesová funkce" neexistuje.Hardwarová závada se na dálku těžko detekuje. Moje věštecká koule mi tu napovídá:politá => zničená klávesnice.

To je pravda - klávesnice byla politá a bude se měnit.Paní ji vysušovala fénem a zkroutily se některé klávesy, takže je v háji, ale je divné že celý den to šlo a pak se tam asi něco blbě naťukalo a už to jde jen tak jak jsem popsal.Klávesnici se pokusím vyměnit o víkendu. Už mám novou - bazarovou.Podle video návodu by mělo stačit odšroubovat ze spoda pár šroubků a klávesnici odpojit.No snad to pak bude fungovat

Promiň, ale ty seš fakt dobrej debil.

Jasně....Takže jsem vyměnil klávesnici která byla částečně zničená spíše tím teplem z fénu nežli politím. Asi to bylo opravdu malé množství, protože pod klávesnici ani kolem žádné fleky nejsou. Jen na té klávesnici pod tlačítkami bylo vidět nějaké hnědé mapy.Nová klávesnice funguje asi dobře - zkoušel jsem psát do Notepadu a NoProblemo.Ovšem problém se zapnutím počítače přetrvává.Pokud ho chci normálně spustit tlačítkem On tak to nedělá nic. Mikrospínač pod tlačítkem "cvaká" a není na něm vidět (pokud je sundaný plastový kryt) žádný problém.Počítač zapnu třeba tím, že stisknu a držím například trojúhelníkovou klávesu v horním pravém rohu s písmenem "e" . Musím tu klávesu ale neustále držet. Pak najede systém. Když ji pustím tak se počítač vypne.A ještě jednou podotýkám, že vše bylo v pořádku i na té trochu polité klávesnici. Počítač se dal normálně zapnout ale jelikož některé klávesy byly ohnuté teplem z fénu, tak se zkoušely "vyloupnout" takže je možné že při tom neustálém mačkání kláves se tam omylem navolila nějaká kombinace která způsobuje ten problém.Vím že některé notebooky mají jakýsi reset těchto funkcí, ale k tomuto počítači jsem zatím nic nenašel.

Jo - to jsem asi zapomněl.počítač startuje stiskem jakékoliv klávesy (stejně jako na té polité vyměněné klávesnici). Některá spustí start hned jiné po dvou stisknutí.Počítač začne startovat ale po 5-ti sekundách se vypne.

Přeinstaluj to, popř. můžeš zkusit nabootovat live linux. Pokud bude "závada" přetrvávat, jedná se o HW problém >> servis.