» Poradna » Notebooky

Acer - nefunkční klávesnice

dobrý den, prosím o radusituace: cca po dvou měsících jsem zprovoznila/zapnula 3 roky starý (takže mimo záruku) notebook acer a NEJDE KLÁVESNICE, nejde se dostat do biosu, externě připojená klávesnice přes usb funguje.zkusila jsem několik restartů, vypnutí, vyndat/zandat baterku, nechat ho úplně vybít, zkusit ho zapnout bez baterie jen na adaptér, profouknut vzduchem,STÁLE NICdíky za jakékoliv rady a tipy

Odpovědi na otázku

Jaký notebook? Byl notebook politej?

acer travelmate, politý nebyl, jen jsem používala tablet a notebook měl 2 měsíce odstávku, před odstávkou bylo vše funkční

Který model notebook travelmate to je? Podívej se, jestli se ti po startu vpravo dole objeví program od intelu. Pokud ano, otevři ho a odškrtni "ENABLE HOTKEYS":http://i37.photobucket.com/albums/e82/syntheticmessi... Až budu vědět model notebooku, pošlu odkaz na stažení ovladačů. Jinak zkus profouknout klávesnici od prachu.

tak změna - po dalším profouknutí, vypnutí a restartu mi notebook začal při zapnutí dost hlasitě a rychle pípat, mačkala jsem všeho možné na klávesnici a asi po 10 sekundách přestal pípat a pokračoval v naběhnutí systémupo naběhnutí mi najednou fungovalo pár kláves z levé strany, a píše a, x píše x, f píše f, ale třeba takové r píše taky f, g píše taky f, některé klávesy nepíšou nic, no a cca po minutě už je klávesnice zas mrtvá, takže problém bych amatérsky řekla, že bude někde v drátech? dotyku?na pravé straně klávesnice mi to spíš nepsalo nic, pár kláves psalo paragraf, tečku a pomlčkukaždopádně klávesové zkratky dle odkazu vidím, vypnout se dajízatím díky pane karel, pokud tě napadá co to všechno znamená, budu moc ráda

Porádně profoukat každou spáru v klávesnici. Nejlépe stlačeným vzduchem nebo kompresorem.

přemýšlím, že se podívám dovnitř, je to blbej nápad? profukovala jsem ho stlačeným vzduchem dopoledne snad 3 minuty a nic moc z něj nepadalo, v podstatě vůbec nicakorát jako amatér moc nevím co mě uvnitř notebooku čeká a zda se ke klávesnici přes všechny disky a desky a karty vůbec dostanu, nechci odšroubovávat všechno, nejraději bych jen ten zadní kryt, navíc si moc netroufámnotebook má už po záruce

Který notebook tedy máš? Který model? Acer travelmate XXXX jak? Těch modelů travelmate je strašná spousta. Ze spodu na notebooku nebo někde u obrazovky to bude napsané co je to za model.

pardon, je to 5742

Jaký systém? Windows 7, nebo 8? 32bit nebo 64bit? Vše najdeš napsané v ovládacích panelech / systém.

win7, 64bit

Vyloučením SW závady, stáhni a nainstaluj tyto ovladače:Chipset: http://bit.ly/1oYDeaiTouchPad (pokud máš výrobce ELANTECH): http://bit.ly/1muDDMdTouchPad (pokud máš výrobce SYNAPTICS): http://bit.ly/1zc4HFKVýrobce touchpadu zjistíš když v nabídce START ve Windows napíšeš "správce zařízení". Po spuštění to tam proklikáš a najdeš touchpad, pak u něho uvidíš název výrobce. Po přeinstalaci ovladačí chipsetu a touchpadu bude vyloučena SW chyba. Pak zbývá jen pořádně klávesnici vyčistit.

díky moc za ty ovladače a za přesné instrukce (jako žena to velmi oceňuji) :) a celkové rady!každopádně nainstalováno a nic, ani jedno písmenkojdu šroubovat...

Kuchnout notebook pouze vypojen ze sítě a hlavně bez baterie v notebooku. Mrkni na tohle video ať víš co povolit:https://www.youtube.com/watch

tak oprava se nezdařila.rozebrala jsem co šlo, profouknula, odendala klávesnici (horem), zapojila znovu a nic, víc neumím, pokud bystě někdo měl typ, např, že když si určitě koupím novou klávesnici tak to bude fungovat, jsem stále otevřena vše radám, tipům a doporučením

tak je to klávesnicí!! po zapojení úplně nové problém odstraněn, ještě jednou karle dík za výborné vedení :)mě stouplo sebevědomí, jako já umím vyměnit klávesnici u notebooku? jsem holt boží

ahojky,mam stejny problem,talkze si vymenila klavesnici a uz ti jde?dekjujiandrejkaandrejka20@seznam.cz

Dobrý den,vám prosím jak funguje klávesnice notebook ACER děkuji