8GB RAM - 100% využití u hry Battlefield 1

Ahoj, zajímalo by mě, proč moje 8GB RAMka má u hry Battlefield 1 plné využití až 100%, pak dochází k masivnímu lagování celé hry :( Jak jsem se díval po internetu, tak lidem, co mají 8 GB RAM to žere cca 7200 MB ram.Na pozadí vše vždy vypínám. Když hru spouštím, tak využití RAM je cca 2800 MB, ale postupem času co hraji, se to vyšplhá vždy až na naprosté maximum (cca 7890 MB). PC SET:AMD FX 6300 OC 4,5 GHzGTX 750 Ti GS OCKingston 4x2 DDR3 1866 MHzMyslím si, že to bude vše, co se týče podstatnosti věci. Třeba u Zaklínače 3 se mi to využije cca do max 6900 MB. Ještě bych měl otázku, co se stane, když se využije (teď mluvím o GPU) celá její vlastní paměť? Možná tuším, že se hra začne lagovat, ale u nejnovějšího Assassina mi hra doporučovala, abych měl nejméně 4000 MB a taky se mi hra nelagovala.Předem se omlouvám za chyby, ale píšu to na rychlovku.

Odpovědi na otázku

Prostě Battlefield využije více, prostě do paměti ukládá více dat. Co víc chcete slyšet. Jsou prostě hry kde 8GB není optimální. 8GB se dnes na hry bere jako nutné minimum.Co se paměti na grafice týče, tak záleží, jak je hra napsaná, jaké detaily (textury) si můžete dovolit nastavit v nastavení hry, atd.. Pokud dojde paměť, tak se to prostě dotahuje z HDD, případně ssd, pokud ho máte. Pokud se to tahá z ssd, tak to nemusíte nutně ani poznat, ale zbytečně to ssd opotřebováváte. Zase záleží jak je to časté atd..Tady je vliv ram na Battlefield, ale nevím, zda to bude tak brutální i u vás, když máte jen 750ti.https://www.youtube.com/watchTěch videí je na netu celá řada.

Jako jasný, chápu tě, 8 GB je minimum co se hraní týče. Ale kvůli jedné hře si nebudu kupovat RAMky, když to lidem, co mají 8 GB RAM jede normálně.Jinak děkuji za odkaz, již jsem několik takových viděl a proto sem píšu :)

8-2,8 = 5,2, reálne skôr 5,1 GB a to veľa nie je. Skús ukončiť v OS čo sa dá a mohol by si sa dostať pod 2 GB

Díky za příspěvek.Abych řekl pravdu, už jsem již dávno udělal to a dělám to pořád, že vždy povypínám vše co jde, abych docílil nejlepších výsledků, ale marně, protože čím déle hraji, tak tím více se náročnost na RAM zvyšují. Nevím proč, ale dříve nebo později jdou RAM na 100 %.Nic nemám na pozadí. Dokonce i antivirus vypínám (kdyby se mu chtělo aktualizovat a pod.).Myslíte si, že je moudré přejít z mého AMD FX 6300 na FX 8300?Předem děkuji za odpověď

Jenom bych rád podotkl, že hry jako The Witcher 3, GTA V, a všechny jiné hry mi jedou buď na nejvyšší detaily a nebo středně vysoké s full hd bez problému.

já bych ti podotkl že ti hry jako witcher 3 ti na nejvyšší nejede protože gtx750ti mam v šuplíku a ta už nezvládala a gtx1050 ti má co dělat udržet 30fps na nejvyšší.Takže nám tu prosím nemaž med kolem huby :)

A proč si myslíš, že jsem tam psal i středně vysoké?Nevím, jak u vás v chudákově, ale mě Zaklínač jede na střední až vysoké detaily a drží se to krásně cca 30 FPS. Tak proč pak ne? A ještě jsem psal, že mám GS OC. To je něco, co asi evidentně nechápeš :(Běž se prosím zabít a uděláš více užitku než škody :)

A nepleteš si grafickou a operační paměť? Zkus nastavit textury na low.

Tvoje matka si plete manželovo péro s její šéfem :)PS:..Psal jsem pokuď vím dvě otázky :)

Promiň, dotaz jsem moce nečetl, jako aktuální mi vyskočilo:"Jenom bych rád podotkl, že hry jako The Witcher 3, GTA V, a všechny jiné hry mi jedou buď na nejvyšší detaily a nebo středně vysoké s full hd bez problému."což je na GTX750Ti nereálné, takže nepředpokládám ani znalost rozdílu mezi operační a grafickou pamětí

Dobrá tedy. Kdyby si nebyl takový debil a pochopil, že to bylo myšleno jako hry obecně. Ne každou hru rozjedu na nejvyšší. Ty dva tituly jsem dal jako pro představu, jaké hry jsem hrál či hrají.Nevím jak ty. Ale já mám (už to tady nebudu psát vícekrát) továrně přetaktovanou grafickou kartu (OC) a tudíž je výkonnější než všechny GTX 750 Ti vůbec. Teď jsem se podíval na The Witchera 3 na jaké detaily a podobně to hraji a v POSTPROCESSING mám vše na plno kromě vyostřování (to mám vypnuto úplně) a hloubku ostrosti mám taktéž vypnutou. Pak už jenom ještě je u zastínění okolím mám SSAO, jinak vše mám tam naplno. Nebudu to vše vypisovat, ale vidím tu, že 4 nastavení mám na vysoké a 4 nastavení mám na střední. Takže opravdu nevím, kde ty na to chodíš, že GTX 750 Ti je vykopávka a na hry na piču.

Nejdřív se nauč mluvit jak člověk. 750ti je opravdu jebka, je to nejnižší gpu co se prodává (možná rx 460 je +/- kolem ní). Že má na krabici oc více méně nic neznamená, protože oproti stock verzím je každá o procento vyhnaná nahoru. Taky mám doma někde pohozenou gtx 750ti a moc dobře vím co umí a co ne. Že se na tom hry nějak hýbou je pravda, ale to co popisuješ, to dává tak gtx 960, ale určitě ne 750ti... pokud ano, tak seš tak na 20 fps... Takže pokud je téma, proč hry mají málo fps, či fps dropy, je to prostě slabou gpu (reálná cena je tak 1000,- maximálně)

Je vidět že tomu doopravdy nerozumíš, třeba "vyostřování (to mám vypnuto úplně)" nemá na výkon vůbec vliv

Tady nikdo nic neříkal o vlivu. Kámo, na čem jedešPOSTPROCESSING je taky nastavení hry - proto jsem to tam napsal.Ty už opravdu nemáš co napsat tak tady píšeš takový sračky.

Víte ono je otázka jak to kdo dneska myslí. Tady na poradně když se řekne, že mě to běží na plné detaily nebo vysoké, tak se myslí na 1080p při 60fps. Stejně tak se myslí, že máte zaplé i ostatní efekty, které ovlivňují výkon. Je sice hezké dát si v Zaklínači vodu na max, ale to má na výkon minimální vliv. A když jste na suchu, tak žádný. To samé textury skoro vůbec neovlivní výkon.Zkuste si zapnout Hairworks, antialiasing, HBAO+ a uvidíme :D.Lidi si myslí, že když dají pár položek na max, tak už mu to běží na vysoký atd.... Neběží!Pak se tu hádáme s lidma, kteří mají GT 730 a tvrdí, že paří Assassins Creed Syndicate na max. Pak z něj ale vyleze, že důležité položky jsou vypnuté, že mu to jde 30fps (těsně nad hranicí trhání) a že má ještě prastarý monitor 1024x768.Zaklínač běží na GTX 750ti takto. A to nemá plno věcí zapnutých a není v nejnáročnější lokaci (bažinách u ježibab).https://www.youtube.com/watchI tak je vidět, že to klesá pod hratelné minimum na to nastavení!

Ještě lepší video je tady:https://www.youtube.com/watchTakto asi máte nastavené i vy, ne?

Čau, v POSTPROCESSINGU mám takřka vše na max, co se týče antialisingu. Jedině co tam nemám je ten HBAO+, místo toho mám SSAO a vyostřování mám vypnuté.4 nastavení mám na vysoké detaily a 4 nastavení mám na střední.Hra vypadá hodně krásně, díky poladění nastavení jak ve hře tak i v nastavení v Ovládacím panelu Nvidia.Ale nevím proč se tady bavíme o The Witcherovi, když jsem se ptal úplně na jiný problém a hru :(

Ptal jste se na Battlefield, já vím, tohle byla pouze reakce na ty dohady s nastavením. Ono je otázka jak to vlastně máte nastavené. Pokud je tam ve scéně nutno více ram a ještě to máte nějak tatarsky nastavené ohledně paměti grafické karty, tak to nemusí fungovat optimálně. Vy máte předpokládám 2GB verzi karty (jinak by Assassin nehlásil, že chce 4GB) a frostbite hry na vyšší nastavení berou běžně 3,3GB paměti grafické karty, někdy i více. Pokud to zkombinujete s nedostatkem ram, tak to prostě fungovat nemusí.https://www.youtube.com/watchTady je nějaké nastavení pro váš HW. Ale je to video z bety, těžko říci jak je to nyní po vydání několika patchů. Pokud to i tak kraví, tak to může být klidně nějaký bordel ve win a tisíc dalších věcí. Víc vám nikdo neporadí. GTX 750ti je prostě slabá karta, která je naprosté minimum pro hraní novějších her. Zda je tedy problém u ní, nebo jenom v nastavení, nebo jinde, těžko říci.Nahrajte MSI afterburner, nastavte hru aby žrala jen 2GB Vram, fps držte alespoň u 50 (lépe 60) a tím snad stáhnete i zatížení ram, protože položky půjdou hodně dolů. Tím eliminujete (omezíte) swap na disk. Pokud to nepomůže, tak může být problém jinde, ale kde, to je otázka.

- rozsirit RAM na 16GB- vymenit VGA za neco lepsiho napr. RX 570, RX 580 4GB (budou cca za mesic).

Jestli tam dá AMD grafiku tak dohrál definitivně

Proč myslíš?Nejsi doufám Intelácky fan boy?Jestliže jsi, tak tě lituji, protože ten Ryzen rozjede ten tvůj intel jak cenou tak výkonem :)

1. Byla řeč o grafické kartě. 2. Konkurent pro AMD dedikované grafické karty (RX např.) je nVidia (GTX), nikoliv Intel. 3. Ano, RyZen je levnější, ovšem nakopává Intelu v multitaskibgu, ve hrách má cca stejné výsledky.

A ten, kdo mi dává - se může jít bodnout, protože tak to prostě je...

A taktéž nechápu, proč by měl dohrát definitivně? Třeba RX je o dost výkonnější, než GTX 960 např. a i ona zvládá FHD hry krásně... Sám ji mám a ještě k tomu mini 2GB verzi.

Ja mam RX480 4GB u 4K monitoru s FreeSync a u toho co hraju to dostacuje.

Záleží, taky v jakém rozlišení to máš, na Full HD je to úplně v pohodě.

Dneska je už i 16GB RAM v herním PC na hraně. http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/4... Nové hry jsou na ram nenažrané.

Že s tím blbem sprostým někdo vůbec ztrácí čas.... A ta 750Ti to už je opravdu perla.

Taky si říkám, všechny, co se mu snaží něco vysvětlit pošle těžce do p*dele, protože jenom on má pravdu.