» Poradna » Mobily

5.1 audio nefunguje

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, kde nastavim povolení na 5.1 audio. Mám starší 600w domácí kino, kde mi nejede central a zadní dva reproduktory. Vždy jsem používal jen sub a přední dva reproduktory, ale teď jsem si chtěl to zbylé připojit, a prostě mi to nejde... Kde to nastavim, už se s tim jakou dobu morduju a furt mi to nejde

Odpovědi na otázku

Přečti si to v návodu. Pokud ho nemáš, tak si ho stáhni.

Ale domácí kino, si myslím, že mám správně zapojené, tady jde o nastavení v ntb.

Aha. a kolika kabely máš NTB spojený s kinem? Jestli jen jedním stereo, tak musíš posílat ze zvukovky DTS nebo jinak kódovaný 5.1 signál, zvukovka to musí umět a kino to musí umět dekódovat. Totéž platí pro optiku. Jianak do kina posíláš jenom stereo a aby hrály všechny reproduktory, musíš zapnout automatické doplnění, jestli ho kino umí, navíc to nebude to pravé 5.1.Jinak se 5.1 zvuk propojuje 3mi stereo kabely FL+FR, C+Sub, RL+RR, odpadá nutnost mít kodér a dekodér, dost se to projeví na ceně...

Za předpokladu, že je to zapojené správně, tak pak ještě v systému musíš nastavit 5.1 repráky. Dělalo se to někde v ovládacích panelech - zvuky, tam si vybrat to správný zařízení na přehrávání a u něj se někde ve vlastnostech nastavit že to je soustava 5.1Ale netuším zda to tam je i u win8, ty mají to nastavování dost předělaný.

Repráček v pravo dole na liště, pravý klik vybrat zařízení pro přehrávání, reproduktory, konfigurovat. Jestli máš realtek, tak to jde i ovládací panely správce zvuku realtek