» Poradna » Notebooky

4GB RAM rezervováno hardwarem

Zdravím!U mého notebooku Acer Aspire V3-772g jsem se před pár dny rozhodl vyměnit stávající nedostatečné 4GB RAM za set 2x4GB od Crucial (http://tinyurl.com/po8z5ux), který mi po provedeném otestování tento výrobce doporučil jako kompatibilní. Ale po provedené výměně jsem zjistil, že z nové ramky windows bůhvíproč polovinu rezervoval pro hardware, nevíte co s tím může být? Přikládám screen ze správce úloh http://i57.tinypic.com/54hv89.jpgDěkuji za případnou pomoc:)

Odpovědi na otázku

Spustite System Configuration, MSconfig, zvoľte záložku Boot, potom Advanced a zaškrtnite políčko MaxMemory, reštartujte a pozrite sa, či sa to zmenilo. Môžete si skontrolovať, či máte poslednú verziu BIOS, môžete si stiahnuť RAMMap a zistiť, ktorá služba si rezervovala 4GB RAM a poprípade ju updatovať.

maxmemory jsem zoušel a bez výsledku,BIOS zkusím aktualizovat

tak ani aktualizace biosu nepomohla:/

Po napálení nového Biosu jsi doufám načetl default nastavení (reset Biosu).Buď to vyžírá grafika, nebo nefunguje správně remap memory funkce.

msconfig.exe - zruš fajku v políčku max.memory reštartuj PC alebo to urob naopak.Pamäte máš O.K., W8* ich deteguje a veľkosť správne rozpoznáva. Nemáš náhodou pripojené nejaké extra HW zariadenia?

Ve vlastnostech systému ti to ukazuje kolik GB RAM http://s20.postimg.org/3l8edg3zh/screenshot_16.png ?

zvláštní, tam mi to ukazuje 3,88 GB

Podívej se do BIOSu kolik vidíš RAM tam. Vyzkoušej pak jenom jeden RAM modul a pak jenom ten druhý, kolik paměti ukážou každý sám.

BIOS ukazuje 8GB, tak to jsem z toho blázen

Takže paměť RAM (oba moduly) i řadič by měly být v pořádku, pokud BIOS ukazuje celých 8GB. Chyba bude někde na úrovni systému. Nemáš náhodou někde v BIOSu volbu "Memory remap" nebo něco podobného? Pokud ano, tak ji povol (Enable).

Takže ne plných 8 GB? V tom případě je buď vadná jedna RAM, nebo jsi ji tam dostatečně nezacvaknul.

Máš paměťové moduly ve správných slotech? Někdy tam bývají 4. Může být špatně nasazený modul a jeden kus se nehlásí. Doufám, že máš 2x4GB a ne 2x2GB. ☺

Sloty mám jenom 2, takže správně by to mělo být; paměti jsem nasazoval pečlivě, takže to by taky neměl být problém. A jsou to fakt 2x4GB :D

RAM je fyzicky propojená přímo s CPU, takže buď je vadný jeden RAM modul, nebo je špatný kontakt ve slotu pro RAM a nebo je špatný kontakt v patici CPU. BIOS může číst informaci o kapacitě RAM z SPD paměti osazené na každém modulu RAM a tuto informaci také zobrazí (8GB). Je možné že ji z SPD převezme i OS a polovinu RAM, která fyzicky defakto neexistuje bere jako alokovanou nějakým HW. Ještě mne napadlo, jestli nemáš nainstalovaný nějaký RAM Disk. Mimochodem, koukal jsem na obrázky a laptop s tímto označením měl 4 sloty pro RAM. Jsou vždy dva těsně nad sebou. A taky dvě šachty na HDD. Možná máš ale jiný typ. ☺

Očividně má model se 4 sloty, jelikož na druhém screenu v jeho dotaze je napsáno, že má obsazené 2 sloty ze 4 . Takže možná bude stačit ty RAM trochu zpřeházet a třeba se dohrabe k nějakému výsledku, kdy mu bude systém detekovat 8 GB namísto 4 :) .

Nebude to tím, že tam máš 32bit windowsy?

právěže jsou 64 bitový

Děkuji tohle mi pomohlo :)

http://www.forum.czechnationalteam.cz/viewtopic.php" S příchodem "moderních" OS mrkvosoftu a zavedení WDDM může být alokováno v RAM další místo pro data GK. TOTO alokování je virtuální a grafika jej dostane pouze pokud jej potřebuje a paměť už není zabraná systémem nebo programy."více ve vláknu...

na W10 s 6GB RAM mám rezervovaných 67MB, takže nevidím dôvod rezervovať 4GB

Mas doufam 64bitovy system?:)