23-24" monitor do 5 000 Kč

čauky,občas zpracovávám doma nějaké mapové podklady a už mne to nebaví matlat na 17ce monitoru (ten je ještě 5:4). Tak se poohlížím po něčem větším. Jde mi hlavně o velikost, hry nehraju a profi grafiku nedělám, takže kalibraci barev nepotřebuju. V práci mám 24ku, ale myslím, že 23ka by mi stačila v pohodě. Pivot funkci nevyužiju, TV tuner nepotřebuju.v kompu mám tuhle desku:http://www.czc.cz/msi-k9n2gm-fih-geforce-82... takže potřebuju něco s d-sub a hdmi - optimální pro mne bude asi jet přes hdmi. Cenový limit jsem si prozatím posadil na 5 000 Kč a zatím nevidím důvod ho navyšovat. Uvedené práce jsou příležitostné a nárazové, po zbytek času slouží komp pro běžný provoz - net, mail, občas nějaké to grafické blbnutí nebo film.nejdřív jsem se díval na Philips Brilliance 235PQ2EBhttp://www.czc.cz/philips-brilliance-235pq2... který má i výborné hodnocení:http://www.svethardware.cz/art_doc-4BF219A247B79DB0C... ale nemá hdmi - jen displayport a d-sub. Asi by měla existovat nějaká redukce z DP na hdmi, ale není to optimální řešení. Takže otázka, zda vzít tedy radšiPhilips Brilliance 239C4QHSWhttp://www.czc.cz/philips-brilliance-239c4q... nebo radši třeba tohle?iiyama ProLite X2377HDShttp://www.czc.cz/iiyama-prolite-x2377hds-l... případně co doporučíte vy?díkyPS: vybíral jsem mezi IPS, snažil se vyvarovat lesklých monitorů - jaké jsou pro uživatele zaznamenatelné rozdíly v jednotlivých variantách IPS a PVA moc netuším

Odpovědi na otázku

27" LG IPS277L-BNhttp://www.mironet.cz/27quot-lg-ips277lbn-led-1... Stabilní noha, krásné podání barev, je slušnej.>>>Levnější:23" LG IPS237L-BNhttp://www.mironet.cz/23quot-lg-ips237lbn-led-1...

ta 27ka už je asi moc. Rád bych, aby se mi na stůl vešlo taky něco jinýho ten druhý vypadá dobře, akorát tohle až tak dobře nezní (o ten rámeček nejde, to je mi celkem putna):http://forum.zive.cz/viewtopic.phpzkusím se mrknout, zda ho nemaj někde v reálu, že bych ho okouknul. Nejsem si jist ohledně toho vysokého jasu - u TN si jas docela stahuju a kdyby to u IPS nešlo, tak ty lepší barvy neocení...

Já osobně držel v ruce oba, dokonce i koupil (kupuji jen ty větší). Nedám na to co se kde píše, v nějakém neadresním příspěvku.

Mě FHD přijde na 27" málo. Tam už bych chtěl vidět 2560x1440. Ale to už je úplně mimo 5000,-

tak ohledně rozlišení nemám problém - bude to možná znít jako prasárna, ale na 24ce FHD jedu v 1600x900 a vyhovuje mi to (a to mám navíc i upravené dpi).

V tom případě nevím co řešíš kvalitu obrazu...

chápu to tak, že si klidně mám koupit 24ku TN? Ono holt ne každý má zrak jak ostříž...

No pokud ti nevadí 1600x900 na 1920x1080 tak ti to může být úplně jedno.A teď malý hlavolam. Vezmi si kostičkovaný papír, zarámuj si tam 10 čtverečků vedle sebe. A teď do těch 10 čtverců zkus namalovat 7 tak, aby byli přes všech 10, ale zároveň nesmíš žádný čtvereček přetáhnout. Přesně tohle dělá LCD, pokud má zobrazit menčí než nativní rozlišení.

mno víš co, mně je celkem jedno, jak to ten monitor dělá. Prostě faktem je, že ve woknech jsem (W7) ani změnou DPI nedosáhl zvětšení obrazu ve všech aplikacích tak, abych na tom byl schopen rozumně pracovat, takže jsem nakonec zkusil těch 1600x900. A bylo to v pohodě...Sranda je, že v linuxu (KDE4) to nastavit jde a na té staré 17ce jedu v nativním rozlišení....Když jsem vyhlížel nový monitor, tak jsem věděl, že potřebuju danou zobrazovací plochu - to už mám vyzkoušené. No a protože se tu všude říká cosi jako "TN nebrat, pokud nejste totální socky, nebo nemáte sakra důvod", tak jsem se automaticky díval na IPS, které všichni doporučují...

Tak to by pro tebe byla asi ideální ta 27" s 1920x1080. To už je dost roztažené. Ale finančně je to jinde.

to jednak a navíc už je to dost velká plachta.

Tak mým snem je 30" 2560x1600. Ale až mi chcípne moje letitá 22" 1680x1050, tak to vidím buď na 24" 1920x1200 nebo 27" 2560x1440. Ale spíš to bude ten Dell U2412M, mám v práci jeho staršího (a kvalitnějšícho) kolegu a je to naprosto skvělý monitor.Já bych 1920x1080 nechtěl ani na 23" (natož pak na 27").Jinak řešení toho hlavolamu jsem ti nakreslil tady: http://www.imghosting.cz/images/50LCD.png

nicméně pokud to nezaznamenávám jako negativní faktor, tak mi to fakt může být jedno. Zkoušel jsem to v práci nativně, ale byly to na mne hrozné blechy. Tak jsem zkusil změnit DPI a přenastavit velikosti ikon a fonty, ale pořád to nebylo ono a navíc některé aplikace si dělaj co chtěj a kašlou na to, takže jsem stále v některých nastaveních měl třeba font velikosti cca 9pt, na který abych si bral lupu. Takže ta změna rozlišení nakonec bylo jediné řešení, pokud jsem potřeboval zůstat na Win.Doma na linuxu možná budu schopen jet nativně, ale musím počítat i s tou druhou možností.

Windows změnu PDI moc neumí to je pravda. Na to jsou ostatní systémy připraveny mnohem lépe.

Prosim vas, cemu nerozumite na "23-24" monitor do 5 000 Kč"

ten je ale o dost dražší a nemá hdmi, takže bych musel jet přes d-sub. Jinak by mne docela zajímalo, zda tu PWM regulaci jasu maj všechny tyhle monitory, páč v diskuzi na heuréce se dost mluvilo o blikání...

Dell má nej podání obrazu, o blikání nemůže být řeč, nesmysl. Vynikající pracovní model:30" DELL ULTRASHARP U3011http://www.mironet.cz/30quot-dell-ultrasharp-u3... a nebo tvá velikost u Mironetu:24" DELL UltraSharp U2412Mhttp://www.mironet.cz/24quot-dell-ultrasharp-u2... cena vyšší, než viz výše, ale přece jen je lepší mít možnost ho před nákupem i vidět reálně v chodu.

Má DVI, to je plně kompatibilní s DP i HDMI, chybí mu jen zvuk. Existují přímo kabeli HDMI-DVI a stojí úplně stejně jako HDMI-HDMI, protože to má jen jinou koncovku. Jeden mám doma, stal asi 80kč. Takže to bych jako problém neviděl.Ano PWM může být problém, záleží jak jsi na to citlivý. Někomu to vadí, někomu ne. V této cenové kategorii ale bude PWM asi u všeho. Cena je blíž 5000,- než ty 27" nahoře

No, on by si asi vybral raději tu 23" níže, tu 27" jsem tam hodil proto, že jí mám provozně prověřenou v čase.

Jo to asi jo. Já bych šel do Dellu, protože u všech FHD monitorů mám pocit, že jsem okraden o 120 řádků. Jsou to hrozné nudle. A jestli se prosadí 21:9 tak bůh s námi

Dell je bez námitek nic neříkám.

Mam Benq2450HM, je to 24", matny, fullhd, VA panel. Oproti klasickemu TN je to naprosto nekde jinde.

hmm,díky za tip. Co tak pročítám recenzi:http://www.svethardware.cz/art_doc-D41E87D6E61F31CCC... a uživatelské zkušenosti na CZC:http://www.czc.cz/benq-gw2450hm-lcd-monitor... tak to vypadá velmi dobře.

V prvom rade kvalitu obrazu až potom cenu sledujem ja.Človek dnes sedí za monitorom hodiny a každý ušetrený cent sa tvrdo vráti. V práci mi kúpili lacák 24" za 120Euro a je to riadny *zmetek*. Skoro jak za čias CRT a 30Hz. Hrúza.

mno víš co, doma mám obyčejný lowend Asus a ve firmě pak ASUS VH242Hhttp://www.czc.cz/asus-vh242h-lcd-monitor-2... a přijde mi dost fajn. A to určitě nepatří mezi nějakou bůhvíjak vysokou třídu. Koneckonců si můžu klidně koupit ten stejný i domů...Takže si nemyslím, že bych si nějak pohoršil. Nedávno jsem v recenzi četl (byl to myslím ten Benq), že dostali cenu tím, že noha není skoro vůbec nastavitelná, tudíž je to levnější a neošidili panel ani elektroniku. To je zrovna případ, kdy by mi to vůbec nevadilo.

tak jen pro informaci - nakonec jsem si po otestování ve firmě radši připlatil tisícovku a kus a vzal 24" DELL UltraSharp U2412M.Musím říct, že má fakt super obraz (na linuxu jedu nyní v nativním rozlišení, neb tam to jde nastavit tak abych na to viděl). Samozřejmě jsem musel stáhnout kontrast a jas (tak na 70%), ale pak v pohodě.Fajn je 3 letá NBD záruka. Líbí se mi i systém nastavení výšky a velmi šikovný je vestavěný usb hub. Rozhodně nelituju.