» Poradna » Windows (a jiné OS)

2.1 subwoofer

Jak ve windowsech nastavit 2.1 kanálový zvuk? (připojit stereo repráky (zelený konektor) a subwoofer (žlutý konektor levá strana)

Odpovědi na otázku

Repráky připojíš kabelem do subwooferu a ze subwooferu jde kabel zase do PC easy bussiness ne?

subwoofer nemá výhybku

Jak nemá? Pokud je to 2.1 set, tak jde jen jeden zelený do zvukovky a supák si to potom sám rozvádí do satelitů. Sám si nechá bas a satelitům pošle výšky. Tedy aspoň u sestav co jsem viděl, nejsem nějak extra odborník.Dejte sem nějaké foto.

Není to set

Nejspíš koupím aktivní výhybku a připojím to tak jak jsi říkal

Asi před 2 týdny tady něco podobného řešil Lukáš (myslím), ten ale aspoň uvedl jakou má zvukovku. Radil jsem mu: 'Použij nastavení 5.1, jen v sekci Optional Speakers odškrtni Center a Rear pair.'

Toto jsem zkoušel a nefunguje

Jo, to je možné. Nevíme nic o tvojí zvukovce, ani o reproduktorech. Jak 'nefunguje'? Nehraje nic, nebo jen pravý/levý?

jen pravý/levý, zkoušel jsem na více PC

subwoofer si to přebere sám. Často má subwoofer výstup na satelity a i kdyby ne, tak se to eventuelně dá zapojit do stereo výstupu přes "kalhoty" - on si to subwoofer vyfiltruje.

Už tady nedávno byl podobný dotaz. Takže znova: 2.1 je normální stereo, tečka. Připojí se do zesilovače (L+R) a ze zesilovače jde výstup na repráky L a R a NAVÍC je výstup pro SW a to buď "line out" tzn. SW (aktivní) musí mít svůj zesilovač NEBO to má další "výkonový" výstup přímo do SW (pasívního).

Repráky i subwoofer mají svoje zesilovače(subwoofer i satelity mají jeden cinch)

to je jedno, ale do subwooferu jde úplně to samé stereo jako do satelitů - obvykle funguje subwoofer jako hlavní zařízení, kam jde zvuk a on ho "předává" dál satelitům, ale pokud do stejného stereo výstupu zapojíš přes rozbočku aktivní subwoofer i satelity, tak se nic nestane a mělo by to v pohodě fungovat. Pokud není line-out a ohlídáš si hlasitost, tak to jde v případě nouze takhle zapojit i do výstupu na sluchátka.

Ano ale budou se zbytečně překrývat frekvence

SW sám o sobě má velmi omezený rozsah. Pokud je aktivní, skoro určitě má vlastní výhybku (někdy je nastavitelná). Takže pokud to k sobě aspoň trochu "pasuje", není problém a dá se to "poladit" vhodným nastavením hlasitosti SW.

PS: pokud to není set, je dobré zkusmo prohodit polaritu pro SW (mívá přepínač). Často je to důležitější, než nějaké "přesné" rozdělení frekvencí.

subwoofer si vyfiltruje to co hraje a satelity hluboké tóny taky nedají, takže není důvod, proč by se to mělo překrývat.

Pokud používáš obecné ovladače v pinďousech může tam nastat problém.Pokud má PC zelený,žlutý atd. konektor a správné drivery (je jedno jestli zvukovka je integrovaná nebo ve slotu či externí) vždy to fungovalo.