» Poradna » Počítačové sítě

2 wifi karty v PC

Mám v PC 2 wifi karty. Jednou (wifi1) se připojuji k routeru a tahám z ní internet. Druhou kartou (wifi2) se připojuji k zařízení (NAS), které není na internetu a ani nechci, aby bylo.Problém je, že když jsou obě wifi připojení aktivní, PC se pořád snaží tahat internet z karty wifi2, kde není internet. Jak ve Windows 7 dokážu nastavit, že internet je pouze na wifi1 kartě?

Odpovědi na otázku

Tam, kde nechces aby bol internet vymazes branu (gateway).Mozem sa opytat aku dosahujes maximalnu rychlost smerom na NAS, ked pouzivas obidve wifi karty sucasne?

Narážaš na zarušenie?

Nie celkom. Dve wifi karty blizko seba sa ovlivnuju navzajom, hlavne na pasme 2.4GHz. Voalkedy boli v predaji dvoj-radiove wifi routre na pasmo 2.4G. Postupom casu sa vsak vytratily ked uzivatelia zistili, ze sa to sprava ako opakovac a deli to rychlost minimalne dvoma. Kedze nieje poptavka po takych veciach, tak to skoro nikto ani neponuka.