» Poradna » Počítačové sítě

1x kabelový router+1x Wifi router?

Ahoj.Prosím o radu jak zapojit Wifi router (nebo swtch?) ke stávajícímu kabelovému routru Tenda r502 v bytě.Po koupi mobilu, který má Wifi jsem zjistil,že mám v routru volnou LAN zdířku a že bych tam zapojil Wifi router( třeba Tenda W316R) pro telefon.Mám starý notebook s XP a zkoušel jsem udělat Wifi hostpot,ale nejde mi to.Jsem pc laik, v případě vašich rad, prosím o název toho komponentu,který budu potřebovat.Pěkně děkuji Mirek.

Odpovědi na otázku

Na Tenda routeru vypnout DHCP.Kabel přivést do Tenda routeru do LAN zásuvky, ne do WAN.

Tak na kabelovém routru Tenda R502 vypnout DHCP(-tady mám připojen notebook,satelit a MMC-bude to fungovat když to vypnu?) a z tohoto routeru R502 ze zdířky LAN kabelem připojit do zdířky LAN nového Wifi routeru Tenda W316R?Pochopil jsem to dobře Honzo? A bude se tam ještě něco nastavovat? Budou součastně fungovat přístroje z kabelového a wifi routru(mobil)?

Ne - DHCP vypneš pouze na tom novém wi-fi routeru.Kabel propojíš LAN >> LANNovému routeru nastavíš IP z rozsahu stávajícího, ale odlišnou od té jeho. Aby ses dostal do jeho nastavení. Tam už si pouze klasicky nakonfiguruješ wi-fi (SSID, heslo, šifrování)Všechny připojená zařízení budou na jedné síti a budou se "vidět"

Moc děkuji za Vaše rady-dík.

Ono by se nic nestalo, kdybys Tenda nechal včetně DHCP apod. Ale pak bys měl "zbytečně" 2 oddělené sítě. V případě mobilu by to nevadilo, ale pak přijdou třeba notebooky, tablety, časem třeba síťová tiskárna...DHCP dělá už ten provní kabelový router, takže všechna zařízení, která jsou k němu připojená dostávají adresy od něj. Tenda by zbytečně dělal další DHCP server pro WiFi zařízení, které se připojí k němu. Takto se o přidělování adres bude starat ten první kabelový router a Tenda bude jen šířit WiFi signál.

Na jedné Tendě změnit LAN IP-adresu. Z výroby ji budou mít stejnou (192.168.0.1), takže by nefungovaly ani při propojení LAN-LAN, ani LAN-WAN.