» Poradna » Počítačové sítě

1.www stránka

Zdravím a atd. prosím o radu co a jak dál. Je toho napsaného moc, ale chtěl bych radu nějak tak ze života. Mám udělanou svou 1.web stránku (Celkem vše obsahuje 6 adresářů "pic,img,foto, apod." ) a mám dojem, že bych chtěl či potřeboval nějaký script nebo nevím co abych to tím spouštěl, nebo nevím jak to lépe říct. Aby se spustila úvodní html stránka atd... Díky.

Odpovědi na otázku

Co si pamatuju ze svých pokusů, tak ta úvodní stránka se musí jmenovat "index". Takže pokud předpokládám, že máš standardní HTML stránku, bude to "index.html". Tak to nahraješ na server a tahle konkrétní stránka se bude spouštět při zadání adresy v prohlížeči

jj přesně o tuhle indexovou html mi šlo! Jak ji vytvořím? Jako odkaz na stránku úvodní? Nebo ...nevím.. index.html a vněm bude zhruba napsáno co? Díky

Ano, dementní smajlík zakryje neschopnost logického myšlení...
"...přesně o tuhle indexovou html mi šlo..." - určitě na tom webu psali, že soubor musí být pojmenován "index.html"...

a arogantní dement "ms" si tady zase leští svoje ego...

Asi by to chtělo více informací. Máš sestaven a otestován web? Viděl jsi, jak to vypadá?
Pokud chceš publikovat, tak je potřeba se zaregistrovat na nějakém hostingu. Jsou zdarma a placené. Zdarma např. http://wz.cz... . Tam nakopíruješ všechny soubory a adresáře, stránka pak bude přístupná na zaregistrované adrese.
http://www.jakpsatweb.cz/publikovani.html...

výborná stránka jakpsatweb, poslední dny jsem s ní skoro spal, fakt užitečná a dobrá, ale přece jenom jsem tam myslím nějak nepostřehl ten příspěvěk, kdy to chci publikovat a dát ten indexový html. Co do něj patří atd..

Z tvého dotazu přesně nechápu, jestli už máš alespoň základní přehled o programování www stránek. Tedy jestli znáš základní příkazy apod. Budu uvažovat že základy znáš. Uvedu příklad tvé osobní stránky. Bude se skládat z úvodní stránky, dále stránky o tvých zájmech a ze stránky s kontakty na tebe.
Vytvoříš si tedy soubory:
- kontakty.html
- zajmy.html
- index.html

Index.html si představ jako uvod.html. Index se to jmenuje právě proto, že takto pojmenovaný soubor spouští (zobrazuje) server automaticky jako první stránku, když navštívíš www.tvoje-stranky.cz
Obsahuje normální html příkazy jako všechny ostatní (v našem případě dva) soubory. (Samozřejmě se liší ten vnitřní obsah (texty apod))

Shrnuto:
Není potřeba žádného scriptu ani nic jiného, aby se stránka spustila jako první. Server automaticky spustí (zobrazí) jako první stránku ten soubor index.html.

Zní to asi složitě, ale líp už to teď v noci asi nesepíšu

Tak to byla přesná odpověď kterou jsem potřeboval vědět. SUPER a díky. Tzn, že úvodní stránku přejmenuji na index.html a začnu se "prát" s problémem kam s tím atd.. Ještě jednou díky.

f: Zřejmě si na uvedené stránce skutečně spal, najdeš tam opravdu všechno, co potřebuješ. Jak už tady padlo, hlavní stránka má z jasných důvodů specifický název a indexování do toho nepleť. Viz. odstavec Startovní soubor na http://www.jakpsatweb.cz/soubory.html...

Asi jsem to fakt zaspal, je to tam napsaný jak uvádíš, Díky. Všem díky už nebudu otravovat.

Není zač