1720-SMART Hard Drive detects imminent failure...

Dobré odpoledne,před chvílí jsem si do svého počítače namontoval SSD Kingston SSDNow UV400 120GB (SUV400S37120G). Počítač jsem spustil a ještě před bootováním na mě vyskočila hláška z BIOSu:1720-SMART Hard Drive detects imminent failure. Failing Drive: SATA 0 (dark blue) Failing Attribute: # 48 To minimize the risk of data loss, backup the contents of your hard drive and run DPS Self-test in F10 Setup.Je mi jasné, že se jedná o nějaký problém s diskem. Ovšem, myslím si, že nemá vůbec žádný důvod, protože byl skoro nový. Jiné SSD nic takového nehlásí.HP dx7300 Microtower PCSSD: Kingston SSDNow UV400 (SUV400S37120G)HDD: Samsung Seagate ST500LM0124GB DDR2 RAM KingstonPomohli byste prosím? Děkuji za odpovědi, j.m.

Odpovědi na otázku

Pár vadných UV400 jsem už viděl. Většinou vadné sektory. A byly nové.☺

Předpokládám, že s tím asi nic nezpidlím, že?

Nedalo mi to, a spustil jsem v programu MiniTool PartitionWizard "Surface test" toho SSD, u kterého BIOS usoudil, že je vadné a vyskočila na mně zelená plocha z čtverečků:http://www.imagehosting.cz/Tak tedy nevím. Můžu to SSD normálně používat?

Zkoumat povrch ploten u SSD - no, nevím...Zkus ho dát do rámečku, připojit k PC a zkusit naformátovat.

Proč na SSD nekoukneš softem od Kingstonu?https://www.kingston.com/en/support/technical/ssdm...

Juwa2: Ano, to je asi blbost, jsem nepřemýšlel. Formátování budu volit až jako krajní možnost, ale děkuji.safak: Jsem vůl . A jó, už vím, proč jsem si tam ten soft onehdá instaloval.

BTW: Ještě zkusím to SSD hodit do jiného konektoru, protože mi tam ty konektory už trochu blbnou...

Bohužel ani formát nepomohl...

Tohle HP dělá, když se mu nelíbí nějaká hodnota, obvykle si nevymýšlí.Oblíbená chyba je velký počet realokovaných sektorů - to ze scanu povrchu nepoznáš (dokud je kam realokovat). Udělej výpis hodnot S.M.A.R.T. a ukaž, nebo rovnou vrať disk tam odkud ho máš.

Mile rád udělám výpis S.M.A.R.T. hodnot, když mi poradíš, jak na to...

Pomocí HDTune nebo stačí CrystalDiskInfo.

Bohužel, ani CrystalDiskInfo ani HDTune mi S.M.A.R.T. hodnoty vůbec, ale vůbec nevypisuje (což znamená, že disk je opravdu v nepořádku...).

To jako ten disk nedetekují (nevidí)?Je vidět ve Správě disků? Pošli screen.Je "vidět" v biosu?

Disk vidí, avšak všude jsou buď pomlčky nebo prázdno (http://www.imagehosting.cz/).I ve správě disků je vidět (http://www.imagehosting.cz/)To bohužel nezjistím, neboť ho mám momentálně připojený přes USB.

Vidím.. Je to v každém případě zvláštní....

No, tak jsem se na to vykašlal, SSDčko jsem věnoval taťkovi, ať si ho vrazí do svého staříčkého noťasu, ten rázem ožil, disk se tam chová úplně normálně a taťka mi prý sežene něco jiného. Každopádně děkuji všem za pomoc .

kingston ssd toolbox