» Poradna » Ostatní

12V napájení

Zdravim,potřeboval bych sehnat nějakou baterii, která by dávala 12V, měla co nejlepší možnou výdrž, ale nevážila půl tuny jako autobaterka. Nevíte co zvolit?Děkuji

Odpovědi na otázku

A co napsat, kolik Ah potřebuješ a jak by to mělo být velké/těžké? Nebo alespoň co tím chceš napájet?

si vyber podle vzhledu, netušíme jaká se ti líbí...natož k čemu má sloužit....

Takže upřesnění:-váha tak do 2 kg-výdrž co největší-napájí to 3 metry 3528 LED pásku (jednobarevnej) a jedno arduino

víš na čem závisí výdrž baterky?

především na spotřebě?

a ta je kolik?

3 metry pásku = 3*2,4 = 7,2 W a s tim kontrolerem se dostanu na nějakých 8 Watů

Změř si spotřebu (W) nebo proud (A). Pokud máš spotřebu a napětí je 12V, stačí ji tím podělit a máš proud. Pokud změříš rovnou proud, nic počítat nemusíš. Pak si proud vynásob počtem hodin, co potřebuješ, aby to vydrželo, a podle toho si najdi baterku (12V a x Ah). Možná ti bude stačit nějaká do UPS:http://www.alza.cz/zalozni-zdroje/baterie/18...

A až to budeš mít, tak nezapomeň na nabíječku. Tyhle akumulátory nabíječkou na auto/moto baterky zničíš.

asi bych šel do těch z UPS, ale jak tedy s tím nabijením? pokud ne auto/moto, jakou nabiječku použít?

Ne. Výdrž baterky závisí překvapivě na dvou základních parametrech. A to spotřebě zařízení a kapacitě baterie. Takže si zjisti, jakou spotřebu má tvé zařízení a jak dlouhou potřebuješ výdrž. Tím spočítáš potřebnou kapacitu baterie (spotřeba v Ampérech x výdrž v hodinách) a teprve potom se tady začni vyptávat na konkrétní možnosti v bateriích. Do té doby je to jen věštění z křišťálové koule.

Kdyz nechces auto baterku,co pouzit moto baterku ??

Byl sem ti zvazit moto baterku z motorky,ma 2,4kg,je to Varta,12V,6Ah,50A

Ta by těch jeho 8W mohla (teoreticky) utáhnout až 9h.

Olověné baterky, co se dávají do UPS, mají výhodu, že nevytečou a pracovní poloha je libovolná. U auto/moto baterek to není zaručeno.

když si koupí gelovou, tak ta mu taky nevyteče

Hmotnostně nejlépe vychází LiPol. Potřebuješ ale speciální nabíječku a hlavně musíš uhlídat napětí při vybíjení. LiPolky různých kapacit koupíš v modelářských prodejnách. Tam mají i nabíječky. Zařízení střežící napětí si budeš muset postavit sám.Když chceš 12V, bude ti vyhovovat tříčlánek. Kapacitu si vyber podle finančních možností.http://www.peckamodel.cz/produkty/rc-modely-a-pris...