120x120(mm) ventilátor do pc

Ahoj, ještě nevím, jestli budu kupovat tento http://1url.cz/9Xtc či tento http://1url.cz/VXtYJeden chci mít na nasávání studeného vzduchu a druhý na vyfoukání teplého. Jenže nevím ,jestli to stačí jen vyměnit za ty ventilátory, co jsou v CASE a bude to stačit(dát je stejně a tím pádem by to mělo stačit).Bude? Díky za odpovědi.Disky neslyším, takže když mám možnost mít úplně tichý pc, tak proč ne.

Odpovědi na otázku

Sorry, ale moc nerozumím, co chceš..Chápu to tak, že teď máš v bedně 2 stávající ventilátory (hlučné?), které chceš vyměnit za uvedené nové?Jestli je to stejná velikost, tak nevím, co řešíš?

Uvedene ventilatory zas tak bezhlucne nejsou.Bezhlucne jsou Noctua pokud jsou spravne nastaveny a je i zbytek PC udelan optimalne.

Vyloženě hlučné ne, ale jeden trochu slyším(psal jsem "ventilátory", ale bude stačit asi jeden). Ano, je to tak, jak míníš. Řeším jen to, že pokud ty 2 nové budou stejně dané jako ty zabudované(tzn. vyměním je), tak jestli je to v poho a nemusím nic řešit. Abych např. předním nenasával teplý vzduch.

"...Btw, nejsem začátečník, studuji IT na elektro průmyslovce..." Další pokračování netrpělivého hošíčka: http://www.zive.cz/poradna/co-koupit-z-obcho... Když není začátečník a dokonce studuje(sic!) IT, pak by si měl poradit. Včetně tajemných písmenek "PWM".A kdyby někdo hledal, co to vůbec má za "case", pak prý: "Cooler Master 400". Spratek hnusný otravný...Mám dojem, že tu máme další Dr. Šáhlou, nemá jakoukoliv cenu ztrácet vůbec čas. Buď by to mělo aplikovat znalosti ze školy a SAMOSTUDIA a neprudit s každou kravinou, nebo se do toho necpat a nechat si to složit v krámu nebo servisu.

Jo to mě taky baví. Studentík napíše, že není začátečník, protože studuje. JE ZAČÁTEČNÍK, teprve se dostává od hranice BFU dál. Nebyl by začátečník kdyby v oboru pracoval alespoň nějakých 5 let. A nebyl by začátečník, pokud by ten obor měl jako koníčka někdy od prvního stupně ZŠ. Ale když to pronece studentík, který to vidí poprvě ve škole, tak je to dost legrační. Až bude v praxi (pokud vůbec), tak pak teprve zjistí o čem to je. V jakémkoli oboru. Ale taky táleží jaká praxe, dělat "IT" někde ve firmičce o 5ti lidech taky není ta pravá praxe kde může postupně učit tunu věcí, spíš takové hraní si za penize.

Hlavně se nedostat nikdy k praxi. To tě hřeje, viď?

Nebaví! S každou hovadinou bude otravovat, protože je přeci "netrpělivý" a chce všecho "ihned" a pochopitelně bez vlastního přičinění v podobě intelektuální a fyzické "námahy". Vždyť není schopen ani pochopit manuál základní desky.Dovedete si představit, že by někde v zimě a bez signálu a tudíž bez konektivity do sítě Internet by měl zatopit a udržet oheň v lokálním topidle? Dříve by to průměrný osmiletý kluk zvládl snadno, stejně tak po studiu několika knih a manuálu ZD by stejně zvládl složit i počítač platformy PC IBM. Holt dříve se vědělo, že bez práce není koláčů a lidé nebyli tak zhýčkaní i intelektuálně.

S temi ventilatory na tiche PC zapomen a na "uplne tichy" ani nemysli.

Ano stačí vyměnit kus za kus (jen si nesplést směr kterým ten větrák fouká). Pak hluk bude dělat tento nový ventilátor. A pak si dej pozor na konektory, kterými to budeš připojovat. Je zbytečné kupovat PWM verzi, pokud ten konektor na desce neumí PWM.