» Poradna » Windows (a jiné OS)

0xc000000f - winload.exe

Dobrý den,problém. Mám tu ntb Lenovo ThinkPad Edge E10. Co vím, tak proběhla snaha o obnovení do továrního nastavení, ovšem bitová kopie systému není. Obnovení probíhalo v pořádku, ale ntb nebyl připojen do sítě a pravděpodobně se kvůli baterce vypl během procesu obnovení. Od té doby nelze spustit win 7. Vyhodí to chybu ///winload.exe......0xc000000f. Snaha obnovení je marná. Automatická oprava spuštění pc taky nelze. Na podpoře Lenovo jsem se pokusil o recovery media (zadání produktového klíče apod), ale vyjela mě hláška, že tenhle typ není podporován.Mám tu k dispozici Hiren s boot 15.1, nevím zda mi to k něčemu bude s programem nijak zvlášť neumím.S radostí nainstaluju novou i čistou verzi win 7. Ale nemám instalační disk, mám jen product key na spodku ntb. Pravděpodobně OEM verze, takže ze stránek microsoftu win nestáhnu. A použít jinde stažené DVD, tak mám strach, že by mě to nefungovalo jako legální a aktivovaná licence i kdybych zadal product key ze spodu ntb.Prosím o radu na sprovoznění ntb ale zachování legalního win (data zálohovaná, vše mohu nahradit)Předem díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Stahuj zde https://s1.rg-adguard.net/ms/techbench-new/(stáhni si verzi na kterou máš licenci)

Takže... když stáhnu win přesně tu verzi, na kterou mám licenci a pak udělám na původní hdd čistou instalaci při které zadám product key z nálepky na ntb, tak budu mít legálně instalovaný systém? Rozumím tomu správně? Mám jen strach, že mi to něco nepřijme a přijdu tak úplně i o tu poslední uloženou stopu původního systému na hdd (který by šel nějak vzkřísit, ale po čisté instalaci by už nešel)A prosím, je někde možnost, jak zjistit přesný typ win v tom ntb? Třeba pomocí programu hirens boot, nebo někde v biosu. nDo samotného win se nedostanu.Děkuji za rady

A ty nevíš cos tam měl za edici? V úvahu přicházejí pouze dvě možnosti - Home Premium nebo Professional. Takže zkus napřed tu první, a pokud se aktivace nezdaří,pojedeš druhý pokus.

Ok Ok... vím, win 7 home premium, ale matou mě tam ty packy a COEM. Ale je tam jediná verze v cz, tak ji stahnu (na obrazku modře)http://www.jpeg.cz/images/2017/01/18/5UCiq.jpg

NEEE! To bys neaktivoval! Stahuj Windows 7 Home Premium SP1

dobre, diky moc!

Detailní návod k instalaci W7 najdeš ve FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpPo konfiguraci OS nezapomeň na zálohu do externího média:sdclt

Ano, po obnovení původních win 7 mám v plánu upgrade na win 10 z webu microsoftu ;)

W7 -> W10 = downgrade.Jestli opravdu chceš funkčně brutálně ořezaný W10, instaluj to rovnou do čistého SSD.Viz FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.php

Vraví kokútek jako ty

Tvl.. ty jsi posranej až za ušima.. Typ Win 7 najdeš na tom štítku na spodní straně notebooku a tam uvidíš i ten klíč.. Joudo..