FOX Cult X2 s Core 2 Duo E6600 - extrémní řešení pro hráče

O firmě FOX COMPUTERS slyšel asi každý, kdo se v počítačové branži pohybuje. Do našeho testu se dostala nadupaná sestava s procesorem Core 2 Duo E6600 se 2GB RAM, SLI grafickou kartou NVIDIA GeForce 7950GX2 a rychlým diskovým polem ze dvou Raptorů, jejichž plotny se otáčejí rychlostí 10 000 ot./min. Jak si toto extrémní řešení vedlo se můžete přesvědčit v dnešním článku.

Brněnská firma FOX COMPUTERS si za dobu své krátké existence dokázala vybudovat slušné renomé. Počítače FOX vyčnívají z řady sestav skládaných na běžícím pásu výběrem kvalitních komponent a výjimečným zpracováním.

Sestava, která se k nám dostala k otestování je zajímavá z několika důvodů. Prvním z nich je bezesporu výkon, který uspokojí i nejnáročnějšího uživatele. Neméně zajímavé je to, že FOX COMPUTERS, jako známý vyznavač procesorů AMD, sáhl s příchodem Core 2 Duo po platformě Intel, a jako první výrobce u nás začal nabízet sestavy s tímto procesorem. Další zajímavostí unikátní složení této sestavy speciálně pro Živě - stejné komponenty v konfigurátoru Fox Computers nezkombinujete (i když nebude problém nechat si ji poskládat na zakázku). Částečně je to dáno i situací, která kolem horké, a přesto poněkud nedopečené novinky Intel, v době zahájení testů panovala. Čas Core 2 Duo ještě docela nedozrál. Na vině je především očekávání základních desek s novou revizí čipové sady P965. A konečně, zaujmout musí i cena, která je ve srovnání s běžnými „herními“ počítači popravdě závratná. Ale má to svůj důvod, takže nepředbíhejme.

Komponenty

Celá počítačová sestava je ve skříni, která je charakteristická pro většinu sestav tohoto výrobce. Jde o starší, ale kvalitní výrobek firmy CoolerMaster, skříň Centurion 5 (CAC-T05) v úpravě Foxů – černá skříň s malou liškou na čele, a prosklenou bočnicí s modře podsvíceným logem výrobce.

Celé čelo skříně i záslepky pro pozice pro mechaniky jsou vyrobené z perforovaného plechu, pod nímž je molitanový prachový filtr. Ovládací prvky jsou umístěné ve spodní třetině čela. Konektory pro sluchátka a mikrofon a dva USB porty jsou ale docela nešikovně téměř u spodní hrany skříně.

 

Centurion 5 má, i přes nesporné kvality, alespoň u nejvýkonnějších sestav, svá nejlepší léta za sebou. Ostatně, sám CoolerMaster řadu Centurion inovoval, aby lépe odpovídala dnešním požadavkům. Nová verze má místo předního 80mm ventilátoru otvor pro sto dvacítku a dvě pozice pro disky jsou otočené o 90° pro snazší manipulaci s disky.

U testovaného počítače je však tato skříň nevyhovující z jiného důvodu – sestava byla totiž osazena dvěma 150GB Raptory firmy Western Digital v RAIDu 0 a jedním pomalejším diskem WD CaviarXL 320GB, pod disketovou mechanikou tedy zůstala volná jedna obtížně přístupná 3,5“ pozice. To není vhodné ze dvou důvodů – natěsnané disky chladí jeden 80 mm ventilátor, a v případě, že budete chtít zapojit další disk, neobejde se to bez demontáže grafické karty.

Dle ujištění výrobce však je náš případ jen provizoriem, v případě podobných diskových konfigurací počítá s osazováním do větších skříní CoolerMaster Stacker STC-T01-UW ve stříbrné barvě či do CoolerMaster Stacker RC-830-SSN v barevné kombinaci hliník a stříbrná.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,