reklama

Zoom Player 5: povedený přehrávač multimédií

Vedle náročných multimediálních přehrávačů, jako je Windows Media Player, Musicmatch Jukebox nebo iTunes exituje několik menších, které však stejně dobře a někdy i lépe plní svůj základní účel – tedy přehrávání multimédií. Hledáte-li jednoduchý přehrávač v češtině, s podporou všech důležitých formátů i pokročilejšími funkcemi, určitě vyzkoušejte nový Zoom Player.

Plusy / minusy
+ jednoduché ovládání
+ lokalizace
+ instalace filtrů a kodeků
– chybová hlášení
– podpora DVD ve verzi Standard

Zoom Player určitě není pro řadu uživatelů neznámým. Tento komerční přehrávač má také zdarma dostupnou verzi, která má sice několik omezení (především co se týče funkcí pro práci s DVD), ale i tak je dobře použitelná. Placené varianty programu jsou k dispozici dvě. Ta cenově náročnější si navíc poradí s DRM ochranou v souborech Windows Media (hudebních i video).

Ihned po instalaci programu je spuštěn doplněk Install Center, ve kterém máte možnost jednoduchým způsobem stáhnout a nainstalovat nejdůležitější kodeky a filtry pro bezproblémové přehrávání multimédí. Install Center sice není přeložen do češtiny, ale myslím, že jej pochopíte i bez znalosti angličtiny. Jednoduše si vyberete, které položky chcete nainstalovat a program se postará o zbytek. Instalace kodeků probíhají bez vašeho zásahu, pouze sledujete průběh jednotlivých instalačních programů.

Klepněte pro větší obrázek

Snadná i nstalace kodeků a filtrů

Zoom Player vás po prvním spuštění přivítá v povedeném černě laděném kabátku. Pokud jste nainstalovali také samostatný lokalizační balíček, bude od počátku komunikovat v češtině. Ve spodní části okna přehrávače jsou připraveny tlačítka ovládající přehrávání, táhlo pro nastavení hlasitosti, tlačítko pro zobrazení dialogu s výběrem souborů a trojice tlačítek ovládajících zobrazení doplňkových panelů.

Perfektní možnost změny vzhledu

Zoom Playeru nemůže chybět seznam skladeb, tedy playlist, chcete-li. S jeho pomocí si snadno dopředu připravíte seznam skladeb nebo filmů a pak už jen pohodlně posloucháte nebo sledujete. Seznamy souborů lze samozřejmě ukládat pro pozdější rychlé načtení vašeho seznamu oblíbených skladeb. Se seznamem skladeb využijete také funkci pro náhodný výběr z připraveného seznamu. Zkušenější uživatelé ocení prohledávání seznamu skladeb a možnost nastavit opakování přehrávání.

Klepněte pro větší obrázek

Ekvalizér nebo playlist se zobrazují v samostatných panelech

Pro zkušenější uživatele je také připraven desetipásmový ekvalizér. Nastavení zvuku si můžete upravit ručně pomocí táhel, jednodušší je výběr z téměř dvou desítek připravených zvukových profilů.

Jak jsem již lehce naznačil, vzhled Zoom Playeru je možno libovolně měnit pomocí skinů. V nastavení vzhledu můžete nejenom vybrat ze seznamu skinů a případně si stáhnout další. Nabízí se tu možnost ovlivnit barevný odstín aktuálního skinu. Pomocí tří barevných složek, případně výběrem některé z připravených barevných variant můžete vzhled přehrávače upravit tak, aby bezchybně zapadal do vzhledu vašich Windows. Fanoušci WindowBlinds a podobných programů tedy zajásají.

Klepněte pro větší obrázek

Nastavení vzhledu s úpravou barevnosti

Kromě toho, že si Zoom Player poradí s přehráváním videosouborů, DVD a hudby, lze jej použít i k poslechu internetových rádií a televizí. Znáte-li adresu, můžete ji zadat přímo a uložit do seznamu. Pokud ještě nemáte svou oblíbenou internetovou stanici, nevadí. Zobrazíte si výběr těch nejlépe hodnocených, ve kterém určitě najdete něco podle svého gusta.

Klepněte pro větší obrázek

Posloucháte internetová rádia?

Specialitou je pak ladění barev u přehrávaného videa. Na stupnicích nastavíte pomocí myši jas, kontrast, gamma korekci, tón a sytost barev. Nechybí možnost vše vrátit jedním klepnutím do původního stavu.

Přehrává i DVD

Kromě seznamu skladeb – playlistu Zoom Player obsahuje také knihovnu médií. Do ní můžete přidávat složky s multimediálními soubory, přičemž základní třídění na video, audio, obrázky (ano, i ty Zoom Player zobrazuje) a spustitelné soubory lze doplnit o třídění podle kategorií. K rychlejší navigaci využijete editor kapitol, který pracuje buď s časovým údajem anebo číslem snímku.

Klepněte pro větší obrázek

Většinu funkcí ovládáte kontextovou nabídkou

Kromě základního zobrazení přehrávače, tedy s ovládacími prvky a plochou pro zobrazení videa/obrázku, nabízí Zoom Player režim pro přehrávání hudby (tj. bez zobrazovací plochy) a DVD. K přehrávání DVD musíte Zoom Player nejprve správně nastavit – vybrat zobrazovací filtry a otestovat nastavení. Ovládání DVD je standardní – přechod mezi záložkami a kapitolami, přechod do hlavní nabídky, výběr titulků, kapitol, zvuku, titulů a úhlů.

Klepněte pro větší obrázek

Minimalistický režim pro přehrávání hudby

Nastavení Zoom Playeru je velice podrobné, možnosti přehrávání a chování programu tu lze ovlivnit do nejmenšího detailu. Výbroná je také podpora klávesnice. V zobrazeném seznamu klávesových zkratek můžete pohodlně vyhledávat. Pokud se vám některá kombinace kláves nepozdává, snadno ji změníte nebo přiřadíte ke zvolené funkci programu. Detailní nastavení je k dispozici také pro ovládání pomocí myši. Zajímavou funkcí jsou tzv. navigátory – možnosti pro nastavení programu, které se zobrazují pomocí OSD nabídky.

Klepněte pro větší obrázek

Zoom Player připravený k přehrávání DVD

Seznam novinek páté verze je opravdu rozsáhlý. Namátkou mohu vedle pozměněného základního skinu jmenovat zjednodušené ovládání, více možností v nastavení, zmíněný doplněk Install Center, navigátor Historie, lepší skinovací systém využívající jediný soubor a mnoho dalšího. Podrobný seznam najdete na adrese www.inmatrix.com/files/zoomplayer_whatsnew.shtml.

Klepněte pro větší obrázek

Dialog pro nastavení není celý přeložen

Zoom Player je povedený přehrávač, který si své příznivce jistě najde. Verzi Standard můžete používat bez omezení, placené varianty jsou k dispozici jako zkušební verze. Při testech bohužel přehrávač několikrát hlásil chyby, nejčastěji při zobrazování dialogu pro nastavení. Na funkci to nicméně nemělo žádný vliv.

Zoom Player 5
Multimediální přehrávač
stáhnout GigaMania.cz
výrobce Inmatrix.com
web www.inmatrix.com/zplayer
cena zdarma / od 27,95 USD

Témata článku: Video, Windows, GigaMania, Zoom, Player, DVD Player, Skin, Playlist

44 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Lupoo 21. 3. 2008 23:12:22
    Nevite nekdo kde se da v KMPlayeru nastavit aby neprehraval posledni...
  • vain 4. 1. 2008 8:43:02
    existuje i verze na flashku? Zatim jsem nenasel nic co by fungovalo na 100...
  • (O)fer 26. 5. 2007 16:47:56
    ZoomPlayer + CCCp rulezzzzz 4 ever. Nejlepsi prehravac, s CCCP prehraje...
reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 36

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 133

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 39

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

** AMD uvedlo první tři procesory Ryzen 7 ** Všechny budou pracovat s osmi jádry a šestnácti vlákny ** Na pulty obchodů se dostanou už za týden

22.  2.  2017 | Stanislav Janů | 131

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

** Evropští úředníci chtějí, aby byly Desítky transparentnější ** Microsoft od jara skutečně chystá změny ** Ochráncům soukromí to ale nestačí

21.  2.  2017 | Jakub Čížek | 217

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak

** V macOS funguje vyhledávání Spotlight, ve Windows podobně propracovaná funkce chybí ** Alternativy se zaměřují na rychlé hledání souborů i externí zdroje ** Mnohé mohou vyhledávání ve Windows kompletně nahradit

18.  2.  2017 | Stanislav Janů | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama