ZipGenius: Všestranná komprimace zdarma

Zkuste nástroj pro kompresi a dekompresi dat, který má širokou podporu formátů, příjemné uživatelské prostředí a bezpečnostní prvky. K dispozici je zcela zdarma.

ZipGenius je již tradičním a oblíbeným programem ke komprimaci dat. Svou popularitu získal především licencí, která na rozdíl od mnohých konkurenčních produktů umožňuje používání zdarma i při výdělečných činnostech. Rovněž oproti jiným programům není specializován pouze na jeden typ komprimovaného souboru. Zhuštění zvládá v mnoha formátech, zatímco pro čtení a export zabalených souborů podporuje ještě více druhů souborů.

Příjemné prostředí

Uživatelské rozhraní programu by se dalo označit jako příjemné, jednoduché a přehledné. Na první spuštění a pohled se před vámi rozprostře okno nabízející všechny hlavní funkce hned „na ráně“. Těmi jsou vytváření nového archivu, otevření archivu, vybalování dat z existujícího archivu a odeslání archivu skrze e-mail. Kliknutím na některou z funkcí se vám otevře jednoduchý průvodce, v němž také nastavíte všechny potřebné parametry a splníte úkol.

Klepněte pro větší obrázek 
Vše ihned na dosah myši.

Při vytváření archivu budete v průvodci nejprve dotázáni na název a formát nového souboru. Ten může mít obligátní koncovky .zip, .arj, .7z, .jar, .tar a mnoho dalších. Poté se dostanete ke zvolení zdrojových dat a také k nastavení parametrů archivu. Těmi se rozumí především míra komprese a také chování archivu. ZipGenius ale nabízí i zajištění heslem či rovnou zašifrování pomocí AES 128 bitů či 256 bitů. Vytvořit můžete i readme soubor a podpis.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vytváření archivu i s nastavením parametrů.

Práce s archivy

Vytvořený archiv můžete samozřejmě ihned v prostředí programu procházet a dále upravovat. Popracovní nastavení se ale týkají především podpisu a vložených dat. S parametry archivu samozřejmě již nic neuděláte. Procházet obsah můžete i u souborů, které jste nekomprimovali vy. Za pomoci zmíněné funkce pro otevření archivu zvolíte ten chtěný, který může mít velice různorodou podobu. ZipGenius totiž umožňuje takovouto práci až s 23 různými formáty.

Klepněte pro větší obrázek 
Prohlížení archivu.

Stejně jako tomu bylo v případě komprimování, i dekomprimace je prováděna pomocí jednoduchého průvodce. V něm vyberete zdrojový archiv, konkrétní soubor nebo i určitý formát více souborů. Poté už jen zvolíte umístění a můžete čekat, než program zpracuje zadané pokyny. Komprese i dekomprese souborů je v ZipGeniusu poměrně svižná, tak se nemusíte bát dlouhých prodlev ani u velkých archivů.

Klepněte pro větší obrázek 
Rozbalování jako po másle.

Záloha jako bonus

Spíše doplňkovou funkcí, která utváří celkově dobrý dojem z aplikace, je zálohování. Zálohovat můžete celkem pestrou škálu dat. Proti případné ztrátě tak lze zabezpečit např. dokumenty, systémové složky, obrázky apod. Nadto máte možnost zálohovat obsah programů Firefox a Thunderbird včetně nastavení a rozšíření. Zálohy jsou uloženy standardně do archivu .zip. Na aplikaci zdarma toho ZipGenius dokáže dost a překvapivě kvalitně.

Klepněte pro větší obrázek 
Pozorování při práci.

stáhnout program ZipGenius 6.3.2.3000 Licence: freeware, 8,8 MB
Autor: M.Dev Software
Web programu: www.zipgenius.it


 

Hledáte jinou alternativu? Podívejte se na nejlepší programy pro kompresi souborů podle hlasování čtenářů GigaManie.

 

Klepněte pro větší obrázek

 

Témata článku: Software, GigaMania, Download

Nejnovější komentáře

Přidat příspěvek
Určitě si přečtěte

Sbíječky vyměnili za klávesnice. Nový projekt má za cíl přeučit horníky na programátory

Sbíječky vyměnili za klávesnice. Nový projekt má za cíl přeučit horníky na programátory

** Programátorů je málo a horníků bez práce po uzavření dolu Paskov bude moc ** Problém řeší unikátní projekt ** Pilotní kurz dává naději, že by z horníků mohli být použitelní kodéři

28.  11.  2016 | David Polesný | 79

ASUS ZenBook 3 se začal prodávat v Česku. Je ve všem lepší než MacBook, ale bude to stačit?

ASUS ZenBook 3 se začal prodávat v Česku. Je ve všem lepší než MacBook, ale bude to stačit?

** Novinka od Asusu míří přímo proti MacBooku od Applu ** Nabídne daleko více výkonu za stejné peníze

2.  12.  2016 | David Polesný | 127