reklama

Zahoďte baterky, Logitech nabíjí solárními panely

Logitech představil bezdrátovou klávesnici Wireless Solar Keyboard K750, která je poháněná solárnimi panely a nepotřebuje jiný zdroj energie. Ve tmě vydrží 4 měsíce. + VIDEO

Logitech minulý týden svezl vybrané evropské novináře do svého nového sídla ve švýcarském Lausanne poblíž Ženevy, aby představil nový model klávesnice, který kromě samotného produktu prezentuje také vizi jednoho z největších světových výrobců počítačových periferií.

Energie ze slunce i stolní lampy

Lidé z Logitechu nevidí problém technologických produktů v designu, miniaturizaci či dalších aspektech, ale podobně jako Apple chtějí představovat produkty, které budou uživatele co nejméně obtěžovat z hlediska napájení a spotřeby. Veliká část výzkumu je proto v Logitechu věnována právě napájení, aby uživatel nemusel ve své myši či klávesnici neustále měnit tužkové baterie. Zástupci Logitechu se sami odvolávali na Stevea Jobse a jeho energetickou vizi, sami ale nepřišli s vlastní nabíječkou tužkovek, ale zabrousili do trochu jiných vod.

Klepněte pro větší obrázek

Prvním výsledkem výzkumného snažení je nová bezdrátová klávesnice Logitech Wireless Solar Keyboard K750, která ke svému chodu nepotřebuje žádné baterie ani akumulátor, je totiž kompletně poháněna dvěma malými solárními panely.

Klávesnici, která se do online prodeje dostane v prosinci tohoto roku a do běžné distribuce v lednu 2011, si můžete podrobněji prohlédnout na přiloženém videu. Je 7 mm tenká, připojuje se přes klasický USB dock, který používají všechny bezdrátové produkty Logitechu a spotřebovat má až pětkrát méně energie, než klasické bezdrátové klávesnice.

Klepněte pro větší obrázek

Solární čidla dokáží pracovat s ambientním světlem, klávesnice se tedy nabíjí nejen při denním světle, ale také na světle od zářivky apod. Uvnitř jsou zabudované buffery energie, které zaručují plnou funkčnost při úplné tmě. Podle zástupců Logitechu má K750 vydržet pracovat bez světla až 4 měsíce (zhruba 2 miliony stisknutí tlačítek), podrobné testy ale prozatím nejsou k dispozici. Klávesnice je připravena k okamžitému použití bez zbytečných ovladačů, pouze si můžete doinstalovat malou aplikaci, která se spustí vyvoláním speciální klávesy. V prográmku naleznete údaje o stavu nabití a LUX meter pro měření intenzity světla. Produkt funguje také na Macu, nemá ale speciální Macovské klávesy.

První krok do budoucna

Klávesnici jsem ve Švýcarsku zkoušel a reaguje velice dobře na světle i ve tmě. Design je hodně povedený a tlačítka jsou velice podobná těm, které používá u svých klávesnic například Apple. Dokonce se na nich také velice podobně píše (tedy dobře). Jedinou vadou na kráse je lesklý povrch na vrchu klávesnice. Pokud tedy píšete, povrch se logicky velice rychle umaže. V Logitechu se u Applu inspirovali také v rituálu vybalování produktu – K750 má mít na míru šitý obal bez zbytečností okolo.

Logitech Wireless Solar Keyboard K750 vyjde na přijatelných 79 euro. Výrobce vidí v solárním napájení budoucnost, prozatím ale sám neví, zda dokáže tuto technologii přenést také na počítačové myši. Podle zástupců Logitechu to prozatím v plánu nemají, protože to technologicky není vyřešené, určitě se tomu ale případně bránit nebudou.

Ve videu se můžete podívat na samotný produkt, srovnání klávesnice s klávesnicí Apple, porovnání tloušťky s novým MacBookem Air a na závěr jsem natočil také malou část výzkumného centra. V akci uvidíte například zařízení, které testuje kvalitu tlačítek.

 

Témata článku: Hardware, Technologie, Baterie, Bezdrátové nabíjení, Logitech, Solar, Logitech klávesnice, Keyboard, Lausanne, Bezdrátová klávesnice s myší, Dock, Solární nabíječky

53 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Ron.Jeremy 14. 11. 2010 17:19:08
    Solární klávesnici už dávno vyráběla firma...
  • Ron.Jeremy 14. 11. 2010 17:14:26
    Ještě lepší jsou Sanyo Eneloop. Používám v myši, výdrž 6 měsíců a více při...
  • gabelcz 5. 11. 2010 9:03:17
    nauč se psát všemi deseti nemehlo
reklama
Určitě si přečtěte

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 72

Nevyznáte se ve značení procesorů Intelu? Tady máte tahák

Nevyznáte se ve značení procesorů Intelu? Tady máte tahák

** Z označení procesorů Intelu se toho dá mnoho vyčíst ** Ze čtyř čísel se dozvíte něco o výkonu i grafickém jádru ** Poradíme, jak číst číselné označení i písmena na konci

13.  2.  2017 | Stanislav Janů | 37


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama