Zábava na českém internetu: weby pro ženy

V průběhu tohoto týdne vám přinášíme také články věnované internetu coby nástroji pro zábavu či odreagování. Náš malý seriál zakončíme přehledem webů určených výhradně pro ženy.

Žena.cz

Aniž bych dlouze přemýšlel, přijdu na to, že do vyhledávače stačí zadat adresu www.zena.cz, a budu si moci přečíst o starostech, které trápí něžnější polovinu lidstva. Server Žena.cz je součástí portálu Centrum. Najdete zde čtení ze všech možných oblastí. Můžete najít rady pro řešení specifických zdravotních problémů, informace ze společnosti, anketu, recepty, diskuze a další.

Klepněte pro větší obrázek

Stránky obsahují rubriky Zdraví, Sex a vztahy, Děti, Praktické, Styl, Volný čas a Recepty. Většina z těchto rubrik je ještě dále členěna na kategorie. Obsah je skutečně pestrý a zřejmě odpovídá ženským potřebám.

V rubrice Zdraví najdete například článek o sladkém mámení čokolády a samovyšetření prsu, v rubrice Sex a vztahy zase užitečné informace pro rodinný život. Mezi články nechybí různé testy. Na zajímavosti vás upozorní například Recept dne nebo Poloha týdne.

Žena-in

Další web, který jsem objevil, mi v porovnání s předchozím připadl mnohem méně dokonalý. Grafika a layout působí neuspořádaným dojmem. Ale nejsem žena, nemohu to tedy dokonale posoudit. Články jsou roztříděny do více jak dvaceti kategorií. A je jich zde požehnaně. Najdete jak informace z oblasti sexu, tak ze společnosti, články na téma péče a tělo… Prostě všehochuť.

Klepněte pro větší obrázek

Lékárenské okénko

Z poněkud jiného soudku je ženské okénko na serveru Apatykář.info. Jak správně tušíte, ženy zde naleznou informace z oblasti zdravotnictví. Zajímá vás vše, co je spojeno s křečovými žilami, cystitidou, celulitidou, menstruací, čištěním obličeje, opalováním, mykózou, pleťovými přípravky nebo vitiligem? Pak se na tuto stránku určitě podívejte.

Klepněte pro větší obrázek

Lze ji doporučit i mužům. Například menstruační problémy je přímo neovlivňují, na druhou stranu by různým jedincům neuškodilo pár informací o tom, proč je jejich přítelkyně jednou za měsíc v jednom kuse nevrlá.

Praktická žena

Kdo by neznal časopis, se kterým vyrůstaly myslím minimálně dvě generace žen. Jeho moderní podoba má také své webové stránky. Články zde umístěné jsou vlastně výběrem z obsahu tištěné podoby. Důraz je kladen na obrázky, texty jsou jen minimální.

Klepněte pro větší obrázek

Procházet můžete několika skupinami. Najdete zde vše, od vaření, přes módu až k ručním pracím. Kupodivu jsem zde nenašel žádnou zmínku o sexu. Praktická žena se nedrží současného trendu zviditelňování se za každou cenu. Po týdnu procházení nejrůznějších sexuálně vstřícných stránek mi to přišlo celkem příjemné.

Tiscali pro ženy

Multi-informační portál Tiscali pamatuje i na ženské návštěvníky internetu. Stránky jsou provázány s ostatními částmi webu. Z ryze ženských sekcí mohu uvést například módu, kosmetiku, pel-mel, domácnost nebo bydlení. I když samozřejmě některé články jsou určeny i pro muže.

Klepněte pro větší obrázek

Opět nechybí sekce věnovaná lidským vztahům. Je rozdělena na intimnosti a seznamku. Slabším mužským povahám bych návštěvu těchto částí rozhodně nedoporučoval. Při čtení o vasektomii jsem pociťoval zřetelnou bolest v dolních partiích. Na druhou stranu se zde dozvíte poměrně podrobné informace o ženském orgasmu.

Výběr článků je tradičně pestrý. Ženy intelektuálky si asi na své nepřijdou, ovšem všechny ostatní zde najdou oblíbené články ze světa celebrit, povídání o antikoncepci, rady na hubnutí a další. Součástí webu je také fotogalerie celebrit a zajímavého ošacení.

Babinet.cz

Tento web, jehož název mi připomíná složeninu slov babinec a kabinet, má ve svém podtitulku vepsáno, že obsahuje vše pro ženy a dívky. Jde především o sbírku odkazů roztříděných do přehledného katalogu. Pokud hledáte ženské weby, doporučuji se sem podívat. Kromě toho zde najdete i články z vlastní produkce Baninetu. První, na který jsem narazil, byl shodou okolností opět o sexu a směřoval na mužské problémy s erekcí.

Klepněte pro větší obrázek

Součástí Babinetu jsou poradny a diskuzní fóra. Konkrétně sexuologické (na prvním místě…), o porodních asistentkách, psychologické, o rodičích a dětech, právní a další. Zaujala mě možnost zeptat se mužů, jak by řešili konkrétní problémy. Ženy nejčastěji zajímá, proč se partner chová tak, a ne jinak. Nechybí kulturní tipy a odkazy na další zajímavé články na internetu.

Nioneta.cz

Fialový koktejl zábavy vám prý přinese internetový magazín pro ženy na adrese www.nioneta.cz. O nejrůznějších tématech si můžete popovídat ve zdejším diskuzním fóru. Výběr diskuzí je skutečně široký. Je tu PC poradna, koutek o zahradničení, informace o vaření, speciální část pro baculky a starší ženy, jiná část je věnována maminkám. Na tomto webu si můžete vytvořit vlastní internetový deníček, blog.

Klepněte pro větší obrázek

Mimo diskuzí jsou zde také články. V zahradě života najdete různé komentáře z reálného života, láska a sex přináší intimní témata, dále zde najdete módu, koktejl, bulvární okénko, zdraví, prima bydlení, informace o cestování, vaření a mystice, poradnu a soutěže.

Ženy na Atlase

Sekci pro ženy má také internetový portál Atlas.cz. Článkům dominují příspěvky z oblasti Sex a vztahy. Mimo ně zde ale najdete informace o celebritách, zprávy o současných módních trendech, tipy pro zdraví a štíhlou linii, články věnované výchově dětí a rodině. Zajímavý je lunární diář a poradny. V nich se dozvíte jak správně hubnout, jak se líčit, jak pečovat o pleť, jak se česat atd.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě hlavních kategorií zde najdete i speciály. V době přípravy článku zde byla témata Konec nudy v sexu, Super Špek Me a Jaro s aerobikem.

Šťastné ženy

Dalším z webů, který je kompletně věnovaný ženám, je Magazín pro šťastné ženy. Najdete zde obvyklou várku článků, které píší ženy ženám. Jde především o zkušenosti ze života, veselé historky nebo tipy na cestování. Třídění je také obvyklé: život a vztahy, zdraví a krása, náš domov, vaření, cestování, společnost atd. Specialitou je sekce víkendová příloha, ve které najdete vše, co na webu během víkendu vyšlo.

Klepněte pro větší obrázek

Boxíky po stranách nabízejí výběr z receptů, anketu, odkazy na soutěže a kvízy. Pobavit se můžete při čtení nejrůznějších vtípků, které do diskuzí přidávají ostatní čtenářky. Tento web je jedním z mála, kde se neprobírají neustále dokola různé sexuální problémy.

Dáma.cz

Na závěr jsem si nechal Internetový časopis pro všechny ženy a dámy, www.dama.cz. Specializovaný web nabízí informace o módě, kosmetice, kultuře, bydlení, zdraví, vaření, rodině, sexu a zábavě. To vše doplňují poradny a diskuze.

Klepněte pro větší obrázek

Připraveny jsou elektronické pohlednice, u kterých samozřejmě nechybí fotografie krásných (?) mužů. Chcete mít vlastní internetový deníček? Na tomto serveru to nebude problém. Záznamy ostatních čtenářek Dámy.cz si můžete pohodlně pročítat.

U článků mi vadilo pouze to, že jsem nenašel datum zveřejnění. Rovněž některé části webu byly nečitelné v mém prohlížeči (Opera 8.52). Témata v jednotlivých kategoriích jsou uspořádána do sloupců, po rozklepnutí článku se text zobrazí přes většinu plochy webu. Na tomto webu hledejte spíše serióznější informace.

Sex je všudypřítomný

Jak jste jistě postřehli z předchozích dílů našeho malého seriálu, sex a erotika se objevují na všech druzích stránek. Jde zkrátka o zábavu jako každou jinou. Nejmarkantnější to bylo na seznamkách a chatu, také spousta her má erotický nádech.

Velkým překvapením pro mě bylo zjištění, že už třetí nalezený výsledek pomocí Seznamu pro výraz „žena“ nabídl odkaz na stránky, kde najdete zralé ženy po čtyřicítce… Copak je žena na internetu pouze objektem sexuální touhy?

Váš názor nás zajímá

Dívky a ženy, pokud čtete Živě, přispějte do diskuze, jaké ženské weby navštěvujete (pokud jsou takové). Pánové, co si myslíte o ryze ženských webech?

Témata článku: Opera, Celebrity

18 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Ivana 1. 6. 2006 18:54:02
    Nedávno jsem narazila na stránky, které mě, jako ženě, udělaly radost....
  • sopa, sopa 5. 4. 2006 11:58:56
    http://www.protebe.cz by sem mohl taky patrit :)
  • salam 27. 3. 2006 21:22:50
    co takhle misto qokani radeji nejaky nazor na clanek...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 57

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

** Acer na konferenci v New Yorku představil velkou spoustu novinek z oblasti počítačů, notebooků i monitorů ** Notebookové novinky se dotkly řad Predator, Swift, Switch i Aspire ** Herní notebooky dostaly nový typ chlazení

27.  4.  2017 | Karel Javůrek | 8

Jak by měly vypadat příští Windows? Designéři si pohráli s futuristickým prostředím Neon

Jak by měly vypadat příští Windows? Designéři si pohráli s futuristickým prostředím Neon

** Zkraje roku unikly na internet snímky nového prostředí Neon ** Součástí Windows by mohlo být už na podzim ** Komunita grafiků na webu nespala a začala si hrát

26.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Jak funguje Apple Liam: Robot, který umí recyklovat staré iPhony

Jak funguje Apple Liam: Robot, který umí recyklovat staré iPhony

** Apple zveřejnil detaily, jak funguje robotický systém Liam pro recyklaci iPhonů ** Jeden Liam zvládne rozdělat i na ty nejmenší díly 1,2 milionů iPhonů ročně ** Liam je důležitým prvkem k tomu, aby Apple mohl vyrábět pouze ze stoprocentně recyklovaných materiálů

24.  4.  2017 | Karel Javůrek | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5