reklama

WirelessNetView: Když chcete mít přehled o bezdrátu

Nejen majitelé notebooků, ale i vlastníci stolních počítačů s bezdrátovou síťovou kartou mohou ocenit užitečný nástroj, který jim dodá detailní informace o Wi-Fi sítích v jejich okolí.

Bezdrátové sítě zažívají v uplynulých několika letech obrovský rozkvět, kdy se na panelákových sídlištích lze setkat s velkým počtem různých vysílačů a centra měst bývají protkána nejrůznějšími zdarma dostupnými sítěmi kaváren, škol či jiných institucí. Sednout si tak někde s notebookem a vědět, která síť je rychlá, jak kvalitní signál poskytuje, jakým způsobem je zabezpečena a mnoho dalšího, může být často velice užitečné.

Jedno okno bez instalace

WirelessNetView není žádný složitý a náročný program. Jedná se spíše o malý nástroj, který je rychlý, pohotový a nezatěžuje systémové prostředky. Jeho miniaturnosti se týká i rozsah funkcí, kterými disponuje. Jedná se totiž o typický program pouze na jedinou úlohu a tou je získávání informací o nalezených Wi-Fi sítích. Nevyžaduje instalaci, takže po jeho zapnutí okamžitě naskočí okno, v němž se zobrazí seznam dostupných sítí.

Klepněte pro větší obrázek 
Seznam nalezených sítí.

U každé položky naleznete krom názvu celkem sedmnáct dalších údajů. Důležitým kritériem pro posuzování kvality sítě, na níž se chcete připojit, bude bezesporu síla signálu. Nejenže získáte informaci o aktuálním stavu, ale také se dozvíte číslo o průměrné kvalitě po dobu monitorování aplikací. To se pojí i s číslem o počtu detekcí, které byly úspěšné. 100% úspěšnost rovná se vysoká stabilita sítě.

Klepněte pro větší obrázek 
Informace o vybrané wifině.

Výpisy

Zjistíte rovněž, zdali je síť zabezpečena, je-li možné se na ni připojit, jaký využívá způsob autorizace, kódování či typ PHY i kdy jste ji poprvé a zatím naposled detekovali. Nechybí samozřejmě ani maximální možná rychlost připojení, zjištění MAC adresy vysílače, frekvence kanálu a několik dalších maličkostí. Projíždění těchto údajů u všech sítí může být místy nepřehledné. Volbou jedné konkrétní dojde k otevření okna se všemi nalezenými údaji pěkně na ráně.

Klepněte pro větší obrázek 
V HTML vygenerovaný výpis.

Pokud stojíte o export údajů, můžete využít uložení informací z vybrané sítě do textového formátu, nebo vygenerování HTML dokumentu pro všechny monitorované wifiny. V nastavení aplikace si lze pohrát pouze s určením četnosti monitoringu a pak už jen s drobnými úpravami vzhledu a chování. Jako bezplatný pomocník, který je vždy připraven pracovat bez nutnosti zaplevelování systému svými stopami, je WirelessNetView skutečně užitečný.

Témata článku: Software, Download, GigaMania

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Kamil Brzák 22. 6. 2011 8:53:14
    Na Windows používám toto: http://www.metageek.net/products/inssider/
  • Tomáš Břinčil 21. 6. 2011 10:21:56
    Už je jednotky v jakých je signál uváděný o něčem vypovídají.
  • ijs 21. 6. 2011 7:19:41
    Já doporučuji pro 2,4GHz i 5GHz free-program: InSSIDer:...
reklama
Určitě si přečtěte

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 76

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 36

K čemu jsou v zimě dobré chytré hodinky? Z lyžování vám udělají datové orgie

K čemu jsou v zimě dobré chytré hodinky? Z lyžování vám udělají datové orgie

** Chytré hodinky našly uplatnění především ve sportu ** Běhání či jízdu na kole zvládnou všechny, ale co třeba lyžování? ** Podívejte se, jak jsou na zimní sporty připraveny hodinky Garmin Fenix 3

15.  2.  2017 | David Polesný | 22


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama