WirelessNetView: Když chcete mít přehled o bezdrátu

Nejen majitelé notebooků, ale i vlastníci stolních počítačů s bezdrátovou síťovou kartou mohou ocenit užitečný nástroj, který jim dodá detailní informace o Wi-Fi sítích v jejich okolí.

Bezdrátové sítě zažívají v uplynulých několika letech obrovský rozkvět, kdy se na panelákových sídlištích lze setkat s velkým počtem různých vysílačů a centra měst bývají protkána nejrůznějšími zdarma dostupnými sítěmi kaváren, škol či jiných institucí. Sednout si tak někde s notebookem a vědět, která síť je rychlá, jak kvalitní signál poskytuje, jakým způsobem je zabezpečena a mnoho dalšího, může být často velice užitečné.

Jedno okno bez instalace

WirelessNetView není žádný složitý a náročný program. Jedná se spíše o malý nástroj, který je rychlý, pohotový a nezatěžuje systémové prostředky. Jeho miniaturnosti se týká i rozsah funkcí, kterými disponuje. Jedná se totiž o typický program pouze na jedinou úlohu a tou je získávání informací o nalezených Wi-Fi sítích. Nevyžaduje instalaci, takže po jeho zapnutí okamžitě naskočí okno, v němž se zobrazí seznam dostupných sítí.

Klepněte pro větší obrázek 
Seznam nalezených sítí.

U každé položky naleznete krom názvu celkem sedmnáct dalších údajů. Důležitým kritériem pro posuzování kvality sítě, na níž se chcete připojit, bude bezesporu síla signálu. Nejenže získáte informaci o aktuálním stavu, ale také se dozvíte číslo o průměrné kvalitě po dobu monitorování aplikací. To se pojí i s číslem o počtu detekcí, které byly úspěšné. 100% úspěšnost rovná se vysoká stabilita sítě.

Klepněte pro větší obrázek 
Informace o vybrané wifině.

Výpisy

Zjistíte rovněž, zdali je síť zabezpečena, je-li možné se na ni připojit, jaký využívá způsob autorizace, kódování či typ PHY i kdy jste ji poprvé a zatím naposled detekovali. Nechybí samozřejmě ani maximální možná rychlost připojení, zjištění MAC adresy vysílače, frekvence kanálu a několik dalších maličkostí. Projíždění těchto údajů u všech sítí může být místy nepřehledné. Volbou jedné konkrétní dojde k otevření okna se všemi nalezenými údaji pěkně na ráně.

Klepněte pro větší obrázek 
V HTML vygenerovaný výpis.

Pokud stojíte o export údajů, můžete využít uložení informací z vybrané sítě do textového formátu, nebo vygenerování HTML dokumentu pro všechny monitorované wifiny. V nastavení aplikace si lze pohrát pouze s určením četnosti monitoringu a pak už jen s drobnými úpravami vzhledu a chování. Jako bezplatný pomocník, který je vždy připraven pracovat bez nutnosti zaplevelování systému svými stopami, je WirelessNetView skutečně užitečný.

Témata článku: Software, Download, GigaMania

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Kamil Brzák 22. 6. 2011 8:53:14
    Na Windows používám toto: http://www.metageek.net/products/inssider/
  • Tomáš Břinčil 21. 6. 2011 10:21:56
    Už je jednotky v jakých je signál uváděný o něčem vypovídají.
  • ijs 21. 6. 2011 7:19:41
    Já doporučuji pro 2,4GHz i 5GHz free-program: InSSIDer:...
Určitě si přečtěte

Kde nejlevněji uložit 1 TB dat: Srovnali jsme aktuální ceny cloudových úložišť

Kde nejlevněji uložit 1 TB dat: Srovnali jsme aktuální ceny cloudových úložišť

** Srovnali jsme známá cloudová úložiště podle toho, kolik měsíčně zaplatíte za 1TB ** Ceny se pohybují od dvou stovek až po tisíc korun ** Google umožní uložit až 30 TB dat

18.  3.  2017 | Stanislav Janů | 115

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

** Do Vancouveru se sjeli hackeři ** Soutěžili v útocích na prohlížeče ** Chrome odolal, ale Edge to projel na celé čáře

22.  3.  2017 | Jakub Čížek | 78

Pojďme programovat elektroniku: Meteostanice, která bude díky Sigfoxu posílat stav počasí třeba z vrcholu Sněžky

Pojďme programovat elektroniku: Meteostanice, která bude díky Sigfoxu posílat stav počasí třeba z vrcholu Sněžky

** Příští roky budou ve znamení internetu věcí ** Podívali jsme se podrobně na síť Sigfox ** Takhle s ní komunikují krabičky z celé Evropy

19.  3.  2017 | Jakub Čížek | 18

Obří Mechroboti jsou realitou, měří čtyři metry a mají hmotnost přes 1,5 tuny

Obří Mechroboti jsou realitou, měří čtyři metry a mají hmotnost přes 1,5 tuny

** Jihokorejská společnost Hankook Mirae Technology vyrábí obří Mechroboty ** Jsou určené pro ovládání člověkem uvnitř ** V prodeji se objeví koncem tohoto roku za 200 milionů korun

20.  3.  2017 | Karel Javůrek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných sluchátek

Příslušenství do USB-C