WirelessNetView: Když chcete mít přehled o bezdrátu

Nejen majitelé notebooků, ale i vlastníci stolních počítačů s bezdrátovou síťovou kartou mohou ocenit užitečný nástroj, který jim dodá detailní informace o Wi-Fi sítích v jejich okolí.

Bezdrátové sítě zažívají v uplynulých několika letech obrovský rozkvět, kdy se na panelákových sídlištích lze setkat s velkým počtem různých vysílačů a centra měst bývají protkána nejrůznějšími zdarma dostupnými sítěmi kaváren, škol či jiných institucí. Sednout si tak někde s notebookem a vědět, která síť je rychlá, jak kvalitní signál poskytuje, jakým způsobem je zabezpečena a mnoho dalšího, může být často velice užitečné.

Jedno okno bez instalace

WirelessNetView není žádný složitý a náročný program. Jedná se spíše o malý nástroj, který je rychlý, pohotový a nezatěžuje systémové prostředky. Jeho miniaturnosti se týká i rozsah funkcí, kterými disponuje. Jedná se totiž o typický program pouze na jedinou úlohu a tou je získávání informací o nalezených Wi-Fi sítích. Nevyžaduje instalaci, takže po jeho zapnutí okamžitě naskočí okno, v němž se zobrazí seznam dostupných sítí.

Klepněte pro větší obrázek 
Seznam nalezených sítí.

U každé položky naleznete krom názvu celkem sedmnáct dalších údajů. Důležitým kritériem pro posuzování kvality sítě, na níž se chcete připojit, bude bezesporu síla signálu. Nejenže získáte informaci o aktuálním stavu, ale také se dozvíte číslo o průměrné kvalitě po dobu monitorování aplikací. To se pojí i s číslem o počtu detekcí, které byly úspěšné. 100% úspěšnost rovná se vysoká stabilita sítě.

Klepněte pro větší obrázek 
Informace o vybrané wifině.

Výpisy

Zjistíte rovněž, zdali je síť zabezpečena, je-li možné se na ni připojit, jaký využívá způsob autorizace, kódování či typ PHY i kdy jste ji poprvé a zatím naposled detekovali. Nechybí samozřejmě ani maximální možná rychlost připojení, zjištění MAC adresy vysílače, frekvence kanálu a několik dalších maličkostí. Projíždění těchto údajů u všech sítí může být místy nepřehledné. Volbou jedné konkrétní dojde k otevření okna se všemi nalezenými údaji pěkně na ráně.

Klepněte pro větší obrázek 
V HTML vygenerovaný výpis.

Pokud stojíte o export údajů, můžete využít uložení informací z vybrané sítě do textového formátu, nebo vygenerování HTML dokumentu pro všechny monitorované wifiny. V nastavení aplikace si lze pohrát pouze s určením četnosti monitoringu a pak už jen s drobnými úpravami vzhledu a chování. Jako bezplatný pomocník, který je vždy připraven pracovat bez nutnosti zaplevelování systému svými stopami, je WirelessNetView skutečně užitečný.

Témata článku: Software, Download, GigaMania

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Kamil Brzák 22. 6. 2011 8:53:14
    Na Windows používám toto: http://www.metageek.net/products/inssider/
  • Tomáš Břinčil 21. 6. 2011 10:21:56
    Už je jednotky v jakých je signál uváděný o něčem vypovídají.
  • ijs 21. 6. 2011 7:19:41
    Já doporučuji pro 2,4GHz i 5GHz free-program: InSSIDer:...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 56

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Jak by měly vypadat příští Windows? Designéři si pohráli s futuristickým prostředím Neon

Jak by měly vypadat příští Windows? Designéři si pohráli s futuristickým prostředím Neon

** Zkraje roku unikly na internet snímky nového prostředí Neon ** Součástí Windows by mohlo být už na podzim ** Komunita grafiků na webu nespala a začala si hrát

26.  4.  2017 | Jakub Čížek | 45


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5