reklama

Weather Watcher 5.6.18

Zajímá vás, jaké počasí panuje v některém městě u nás nebo ve světě? Nemáte-li po ruce teploměr, výhled z okna či doporučení kamaráda, pomůže vám s informacemi o počasí program Weather Watcher. Každý, kdo tráví čas za okny se zataženými žaluziemi určitě ocení informaci o tom, že najednou začalo sněžit a krajina okolo kanceláře je po práci jiná, než ráno.
Plusy / minusy
+ výběr z různých sídel
+ přehledné zpracování
+ možnosti exportu
– čeština

Freewarový nástroj Weather Watcher ocení každý pracovitý uživatel, který netráví čas lelkováním, hraním karet a koukáním se z okna. Hlavu už od monitoru nemusíte otáčet ani v případě, že uslyšíte hromobití. Jednoduše se podíváte na program a hned budete vědět, co se venku děje.

Po instalaci a prvním spuštění programu je vám nabídnuta možnost upravit si jeho nastavení podle svých potřeb. Weather Watcher nabízí opravdu rozsáhlé nastavení roztříděné do několika záložek. Dovede startovat na požádání, stejně jako se spouštět zároveň se startem operačního systému. Kromě aktuálního stavu počasí vám zobrazí také předpověď na další období. Tu je možno získávat v pravidelném intervalu, nebo na uživatelův popud.

Klepněte pro větší obrázek

Nastavení je roztříděno do několika záložek 

K tomu, aby vám Weather Watcher ukazoval ta správná data, je zapotřebí nastavit sídla, pro která chcete předpověď získat. Úspěch s malými vesnicemi nečekejte, u velkých  měst je již situace lepší, program si samozřejmě poradí i s městy v České republice. Weather Watcher dovede zobrazovat celou řadu údajů, pokud jsou k dispozici: místo, stav počasí, teplotu, vlhkost, vítr, viditelnost, tlak, index UV záření, nejvyšší a nejnižší teploty, měsíční fázi, čas východu a západu slunce, a mnohé další.

Klepněte pro větší obrázek

Větší města v Česku většinou najdete

V nastavení programu si určíte, které z těchto informací chcete zobrazovat ve formě balónové nápovědy, a které si v případě zájmu přečtete přímo z programu. Tzv. balónová nápověda s informacemi o počasí se může zobrazit také sama od sebe – to v případě, že s změní hodnota, která je pro vás důležitá a máte tuto vlastnost zapnutu v nastavení programu.

Fahrenheit nebo Celsius?

Co bych u tohoto programu nečekal, jsou možnosti výstupu a zapisování do protokolu. Oba dva typy ukládání dat mají převolenou šablonu, kterou si v případě potřeby snadno změníte. Export textových informací do souboru tedy může bez problému vytvářet například soubory HTML. Pro fanoušky úprav vzhledu Windows může Weather Watcher poskytnout netradiční službu v podobě tapety na plochu, která bude zobrazovat vybranou část světa z pohledu satelitu. Tapeta je samozřejmě v zadaném intervalu aktualizována. Bohužel Českou republiku ani celou řadu jiných zemí jsem v nabídce nenašel, nicméně například pohled na Německo a západní část Evropy je řešen tak, že uvidíte bez problému Česko, Slovensko i část Ukrajiny.

Klepněte pro větší obrázek

Umístíte si na plochu netradiční tapetu?

Přestože je program vytvářen především pro angloamerické uživatele (soudě podle nabídky lokalit pro tapety na plochu), nezapomíná ani na ty ostatní. Výchozí jednotky Fahrenheita, míle za hodinu, míle a palce můžete nahradit za nám přirozenější metrické jednotky ze soustavy SI: stupně Celsia, (kilo)metry, hekto/kilopascaly a další.

Klepněte pro větší obrázek

Zvolte si měrné jednotky, které program použije

Kdy tu naposledy pršelo?

Jakmile máte nastavení programu za sebou, můžete jej začít používat. Nejčastěji bude odpočívat v systémové liště, odkud se v případě potřeby přihlásí pomocí balónové nápovědy (spíše tedy obdélníčku) s aktualizovanými informacemi. Tyto informace zobrazíte také po najetí ukazatelem myši na ikonku programu v systémové liště.

Hlavní okna Weather Watcher zobrazuje v příjemné grafické podobě veškeré výše zmíněné informace. Aktuální stav počasí je doplněn o předpověď na další dva dny. Výrazně je zobrazena aktuální teplota, nechybí naznačený směr větru a informace o tlaku vzduchu. Ve spodní části si můžete prohlédnout stavy počasí v uplynulých hodninách, případně si ověřit v jaké fázi je zrovna měsíc. Řada tlačítek umožňuje tyto informace změnit a přepíná vzhled programu na zobrazení statistických informací v tabulkové podobě.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní okno programu je velice přehledné

Dozvíte se tak například, jaké bylo počasí předevčírem či ráno a nebudete se muset trápit vzpomínáním. Zajímavý je pohled ze satelitu na vybranou část světa. Na obrázku jsou naznačeny hranice jednotlivých států pro vaši lepší orientaci. Obrázek se zobrazuje v samostatném okně.

Klepněte pro větší obrázek

Kdo nechce satelitní snímek na ploše, může si jej zobrazit v samostatném okně

Weather Watcher je k dispozici ve dvou verzích. Jestliže toužíte po změně jeho standardního grafického rozhraní, pak si můžete stáhnout rozšířený instalační balíček, který navíc obsahuje sedm dalších motivů vzhledu. Součástí bonusů je však také reklamní doplněk WhenU SaveNow.

Weather Watcher 5.6.18
Informace o počasí
stáhnout GigaMania.cz
výrobce Mark Singer
web www.singerscreations.com
cena zdarma

Témata článku: Windows, GigaMania, Weather, Fahrenheit, Singer, Satelitní karty

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jupajda 15. 5. 2007 1:53:56
    Opravdu mě tento prográmek zaujal.. jediný na co nemohu přijít je , jestli...
  • azazel 26. 1. 2007 1:08:13
    ti co mají windows tak žádný program nepotřebují, stačí vykouknout... a ti...
  • Dejfff 25. 1. 2007 7:48:14
    Zbytečnost, lepší použít plugin do FF či ještě líp do Mirandy :P
reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 36

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 141

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

** AMD uvedlo první tři procesory Ryzen 7 ** Všechny budou pracovat s osmi jádry a šestnácti vlákny ** Na pulty obchodů se dostanou už za týden

22.  2.  2017 | Stanislav Janů | 132

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 40

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

** Evropští úředníci chtějí, aby byly Desítky transparentnější ** Microsoft od jara skutečně chystá změny ** Ochráncům soukromí to ale nestačí

21.  2.  2017 | Jakub Čížek | 218

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

** Microsoft do svých telefonů integroval desktopové prostředí ** Moc to ale nevyšlo, chyběl pořádný výkon ** Teď to zkoušejí ex-googleři s Remix Singularity

23.  2.  2017 | Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama