Výběr toho nejlepšího z blogů na Živě.cz

O čem se v posledním týdnu na blozích psalo, kde se nejhorlivěji diskutovalo a co stojí za to připomenout? Přinášíme výběr toho nejlepšího ze čtenářských blogů na webu Živě.cz

Je tu opět sobota a s ní tradiční souhrn čtenářských blogů na Živě.cz za poslední týden. Ten byl ostatně na blogy velmi bohatý, bloguje totiž stále více čtenářů Živě.cz. Pakliže tedy v našem souhrnu své jméno protentokrát nenajdete, určitě se tu objeví příště.

Je používání Rapidsharu legální?

V blozích na Živě.cz jste rozebrali už všemožné operační systémy, na Mac OS X přišla řada ale pouze na redakčním blogu. Minulý pátek to napravil Miho článkem Křížem krážem MacOSem a dobře udělal, celý týden totiž okupoval pozici nejlepšího článku týdne.

Tip: Blogovací soutěž o dva mininotebooky Acer Aspire One stále trvá. Založte si blog, přesvědčte redakci a čtenáře o jeho kvalitě a na začátku podzimu oslavíte předčasné Vánoce.

U softwarových témat jste vydrželi i celý víkend, v sobotu se tak na Mega blogu Živě objevil zajímavý článek, v němž Iban podrobně sepsal, jak je to s legálností stahování nejrůznějších souborů z webových úložišť včetně populárního Rapidsharu a na blogu o IT a společnosti se pro změnu objevila úvaha na téma internetu jako mocné zbrani současných teenagerů.

Ať už to s Rapidsharem dopadne jakkoliv, podstatné je, že Miho chce zpět peníze za nechtěné Windows na notebooku. Jak totiž sám píše, pokud předinstalovaný Windows nebudete používat, máte nárok na náhradu. A s Microsoftem se poutá i kratičká glosa R.grohola, který křičí, že Steve Ballmer je šílenec a dokládá to přiloženým videem z YouTube.

Modrá obrazovka smrti na LOH v Pekingu

V pondělí se k životu konečně probudila další stálice našich blogů – Notebookinsider. Notebookinsiderovi se nelíbí naivita zájemců o notebook, kteří po přenosném počítači požadují výkon a možnosti domácího desktopu. Ať už tak či onak, v diskuzi pod článkem se urodilo bezmála padesát komentářů.

Na Živě.cz můžete blogovat prakticky na jakékoliv IT téma. Nový pisatel Z@chi se tak vrhl třeba do programování a ve formě blogu sepsal hned několik návodů, jak si v několika programovacích jazycích napsat funkční program. Co třeba takový Twitter sender napsaný v Javě?

Věděli jste, že každý den vaše blogy navštíví tisíce čtenářů z České republiky i Slovenska?

O tom, že některé pyrotechnické efekty při zahájení LOH v Pekingu vytvořil počítač, jsme na Živě.cz už psali, v úterý se ale v redakčním blogu objevila i další olympijská perlička – modrá obrazovka smrti Windows přímo v tom nejdůležitějším okamžiku celého zahajovacího ceremoniálu.

Jsem úplně Microsoft-default

Tato drobná chybička operačního systému od Microsoftu možná potěšila uživatele alternativního Linuxu a zejména pak fanoušky distribuce Ubuntu, která je u nás zastoupená stejnojmenným blogem a kde ve středu vyšlo již druhé pokračování zajímavého článku Linux pro lidi.

O softwaru, hardwaru a internetu píšete běžně, článek na blogu Rupalmele je ale skutečně ze života, jeho autor S00N totiž sepsal své dojmy a zkušenosti ze studia na Soukromé střední škole výpočetní techniky v Praze.

Věděli jste. že čtenáři blogů nejčastěji surfují ve Firefoxu a Internet Exploreru, za operační systém si 87 procent z nich zvolilo Windows a 12,5 procent pochází ze Slovenska?

Jsem úplně Microsoft-default,“ píše Honza Sedlák v časných čtvrtečních hodinách na redakčním blogu Živě.cz a o několik hodin později jeho článek způsobí skutečnou diskusní bouři. R. grohol se tentýž den veřejně ptá, zdali ještě vůbec píšeme česky a později oznamuje, že bylo „Wow“ prohlášeno nejhloupější virtuální kampaní.

Speciální uznání si nakonec zaslouží blog Život s počítačem, jehož autorka byla v minulém týdnu nejaktivnější ze všech.

Témata článku: LOH, Teenager, Acer Aspire One

Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 49

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

** Legendární hra Starcraft je nyní k dispozici zdarma ** Chystá se i nová remasterovaná verze s hezčí grafikou

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 25

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

Včera | Jakub Čížek | 100

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

** Google ve svém překladači roky používal statistickou technologii ** Nyní zavádí strojové učení a neuronové sítě ** Rozdíl by měl být zvláště na větších textech patrný už nyní

20.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?