reklama

Výběr toho nejlepšího z blogů na Živě.cz

O čem se v posledním týdnu na blozích psalo, kde se nejhorlivěji diskutovalo a co stojí za to připomenout? Přinášíme výběr toho nejlepšího ze čtenářských blogů na webu Živě.cz

Je tu opět sobota a s ní tradiční souhrn čtenářských blogů na Živě.cz za poslední týden. Ten byl ostatně na blogy velmi bohatý, bloguje totiž stále více čtenářů Živě.cz. Pakliže tedy v našem souhrnu své jméno protentokrát nenajdete, určitě se tu objeví příště.

Je používání Rapidsharu legální?

V blozích na Živě.cz jste rozebrali už všemožné operační systémy, na Mac OS X přišla řada ale pouze na redakčním blogu. Minulý pátek to napravil Miho článkem Křížem krážem MacOSem a dobře udělal, celý týden totiž okupoval pozici nejlepšího článku týdne.

Tip: Blogovací soutěž o dva mininotebooky Acer Aspire One stále trvá. Založte si blog, přesvědčte redakci a čtenáře o jeho kvalitě a na začátku podzimu oslavíte předčasné Vánoce.

U softwarových témat jste vydrželi i celý víkend, v sobotu se tak na Mega blogu Živě objevil zajímavý článek, v němž Iban podrobně sepsal, jak je to s legálností stahování nejrůznějších souborů z webových úložišť včetně populárního Rapidsharu a na blogu o IT a společnosti se pro změnu objevila úvaha na téma internetu jako mocné zbrani současných teenagerů.

Ať už to s Rapidsharem dopadne jakkoliv, podstatné je, že Miho chce zpět peníze za nechtěné Windows na notebooku. Jak totiž sám píše, pokud předinstalovaný Windows nebudete používat, máte nárok na náhradu. A s Microsoftem se poutá i kratičká glosa R.grohola, který křičí, že Steve Ballmer je šílenec a dokládá to přiloženým videem z YouTube.

Modrá obrazovka smrti na LOH v Pekingu

V pondělí se k životu konečně probudila další stálice našich blogů – Notebookinsider. Notebookinsiderovi se nelíbí naivita zájemců o notebook, kteří po přenosném počítači požadují výkon a možnosti domácího desktopu. Ať už tak či onak, v diskuzi pod článkem se urodilo bezmála padesát komentářů.

Na Živě.cz můžete blogovat prakticky na jakékoliv IT téma. Nový pisatel Z@chi se tak vrhl třeba do programování a ve formě blogu sepsal hned několik návodů, jak si v několika programovacích jazycích napsat funkční program. Co třeba takový Twitter sender napsaný v Javě?

Věděli jste, že každý den vaše blogy navštíví tisíce čtenářů z České republiky i Slovenska?

O tom, že některé pyrotechnické efekty při zahájení LOH v Pekingu vytvořil počítač, jsme na Živě.cz už psali, v úterý se ale v redakčním blogu objevila i další olympijská perlička – modrá obrazovka smrti Windows přímo v tom nejdůležitějším okamžiku celého zahajovacího ceremoniálu.

Jsem úplně Microsoft-default

Tato drobná chybička operačního systému od Microsoftu možná potěšila uživatele alternativního Linuxu a zejména pak fanoušky distribuce Ubuntu, která je u nás zastoupená stejnojmenným blogem a kde ve středu vyšlo již druhé pokračování zajímavého článku Linux pro lidi.

O softwaru, hardwaru a internetu píšete běžně, článek na blogu Rupalmele je ale skutečně ze života, jeho autor S00N totiž sepsal své dojmy a zkušenosti ze studia na Soukromé střední škole výpočetní techniky v Praze.

Věděli jste. že čtenáři blogů nejčastěji surfují ve Firefoxu a Internet Exploreru, za operační systém si 87 procent z nich zvolilo Windows a 12,5 procent pochází ze Slovenska?

Jsem úplně Microsoft-default,“ píše Honza Sedlák v časných čtvrtečních hodinách na redakčním blogu Živě.cz a o několik hodin později jeho článek způsobí skutečnou diskusní bouři. R. grohol se tentýž den veřejně ptá, zdali ještě vůbec píšeme česky a později oznamuje, že bylo „Wow“ prohlášeno nejhloupější virtuální kampaní.

Speciální uznání si nakonec zaslouží blog Život s počítačem, jehož autorka byla v minulém týdnu nejaktivnější ze všech.

Témata článku: LOH, Teenager, Acer Aspire One

reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 36

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 141

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

** AMD uvedlo první tři procesory Ryzen 7 ** Všechny budou pracovat s osmi jádry a šestnácti vlákny ** Na pulty obchodů se dostanou už za týden

22.  2.  2017 | Stanislav Janů | 132

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 40

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

** Evropští úředníci chtějí, aby byly Desítky transparentnější ** Microsoft od jara skutečně chystá změny ** Ochráncům soukromí to ale nestačí

21.  2.  2017 | Jakub Čížek | 218

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

** Microsoft do svých telefonů integroval desktopové prostředí ** Moc to ale nevyšlo, chyběl pořádný výkon ** Teď to zkoušejí ex-googleři s Remix Singularity

23.  2.  2017 | Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama