Vltava.cz se po dvanácti letech mění v internetovou galerii

Vltava.cz patří k nejstarším českým internetovým obchodům. V průběhu let nabobtnala do obřích rozměrů, mění se tedy v galerii. Připomeňte si některé historické milníky legendárního e-shopu.

Nejstarší český internetový obchod Vltava.cz mění svou tvář a stává se z něj „internetová nákupní galerie“. Zákazníci se dočkají širší nabídky zboží a rychlejšího doručení. Zatímco doposud byla Vltava.cz on-line obchodním domem, který nabízel smíšený sortiment, nově nabídne pod jednotnou hlavičkou celou plejádu obchodů. Z původního webu se tedy stane spíše rozcestník.

Nová tvář a nová loga

Internetová galerie Vltava.cz tedy ke dnešnímu dni nabízí obchod s knihami, hudbou, hodinkami, elektrem, parfémy, kosmetikou, hobby a zahradními potřebami. Součástí jsou pak i samostatné projekty Cybex.cz, Musickatalog.cz, Allmusic.cz a další.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Celou plejádu starých log nahrazuje designově sjednocená modro-žlutá řada

Provozovatel Vltava.cz, Vltava Stores, dále plánuje spustit elektronický obchod se šperky, hračkami, spodním prádlem, vinotéku a plánuje spustit i aukční dům.

Nový majortiní akcionář

Vltava.cz a její obchody dnes ve svém katalogu nabízí více než 220 tisíc produktů a půl milionu hudebních nahrávek ke stažení. Ačkoliv je Vltava.cz internetovou galerií, její obchody mají skladem 110 tisíc produktů v celkové hodnotě bezmála půl miliardy korun.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Vltava.cz v roce 1999 (Archive.org) a současná podoba

Transformace Vltavy je úzce spjata s novým majoritním akcionářem, Milestone Partners. "Vltava Stores disponuje velmi zajímavým fundamentem v podobě silné zákaznické báze ve spojení s pevně zavedenou značkou. Nový investiční kapitál završí kompletní redesign klíčových procesů firmy včetně spuštění zbrusu nové obchodní platformy. Vstup do Vltavy je tak zcela v souladu s naší strategií investic do firem se silným potenciálem dalšího rozvoje a růstu," uvedl Martin Pětivoký, investiční ředitel Milestone Partners.

Tak šel čas s Vltavou

Vltava.cz je jedním z nejstarších českých internetových obchodů. Připomeňme si její historické milníky.

 • 1996 – Vydavatelství Computer Press zakládá e-shop Vltava.cz. Zpočátku zde nabízí pouze své knihy, nabídka se však velmi rychle rozrůstá.
   
 • 1998 – Vzniká hudební obchod Ucho, první svého druhu v České republice. Dnes je integrální součástí Vltavy.
   
 • 1999 – Vltava jako první v Evropě prodává hudební nahrávky ve formátu MP3, zahajuje prodej VHS a DVD a multimediálního softwaru.
   
 • 2000 – Vedle MP3 nahrávek najdete na Vltavě už i elektronické knihy, vzniká Musickatalog.cz a VypalCD.cz. Zaplatit můžete platební kartou a Computer Press zakládá dceřinou společnost InternetShops.
   
 • 2001 – Rodina obchodů kolem Vltava.cz se rozšiřuje o Cybex.cz a Zvěřinec.cz
 • 2002 – Vltava získává ocenění „Český zavináč“ pro nejlepší obchod na českém trhu a na podzim je v Brně otevřeno první odběrní místo pro zákazníky.
   
 • 2003 – Vltava kupuje Dunaj.cz a vstupuje na slovenský trh.
   
 • 2004 – Vltava se stěhuje do společných prostor s Cybex.cz a přesouvá logistiku všech příbuzných obchodů do jednoho brněnského centra. V Praze se otvírá odběrní místo a „hypermarket“ se rozšiřuje o nového člena – Electrohall.cz
   
 • 2005 – Vltava mění design, InternetShops mění majitele, do skupiny vstupuje Aukce.cz a Cybex.cz se rozšiřuje na Slovensko.
   
 • 2006 – Přibývají další oddělení na Vltavě a InternetShops se slučuje s Cybex Distribution do společnosti Vltava Stores.
   
 • 2008 – Vltava.cz se mění na „nákupní galerii na internetu“, která nabízí čtvrt milionu položek zboží a obchod obsluhuje více než půl milionu zákazníků. V říjnu se stává majoritním vlastníkem společnost Milestone Partners.

Webové stránky Vltava.cz

Témata článku: Internet, Partners, Elektra, Hobby

10 komentářů

Nejnovější komentáře

 • lední brtník 23. 10. 2008 15:05:43
  z objednávky za 4.000 dodali s bídou polovinu cd/dvd, pochopitelně s...
 • Michal Doležel 23. 10. 2008 11:53:39
  Když mi Google Reader oznámil, že se Vltava.cz mění na galerii, říkal jsem...
 • Miroslav Michálek 22. 10. 2008 21:41:56
  No a myslíš, že je nekalé nakupovat u nás ve městě v knihkupectví Jakuba...
Určitě si přečtěte

Nebuďte jako Emma Watson. Poradíme, jak nepřijít o hanbaté fotky

Nebuďte jako Emma Watson. Poradíme, jak nepřijít o hanbaté fotky

** Pokud už choulostivé snímky vyfotíte, dbejte na jejich zabezpečení ** Útočníci je nejčastěji získají z cloudového úložiště ** Pozor si dejte i na phishing a řádné zabezpečení telefonu

25.  3.  2017 | Stanislav Janů | 55

Aktualizační nástroj Microsoftu nabízí přechod na Creators Update. Funguje to! [Aktualizováno: už ne]

Aktualizační nástroj Microsoftu nabízí přechod na Creators Update. Funguje to! [Aktualizováno: už ne]

** Aktualizace Creators Update pro Windows 10 ještě nebyla oficiálně uvolněna ** Už ale existuje způsob, jak jí ze serverů Microsoftu dostat ** Úspěšně jsme to vyzkoušeli

28.  3.  2017 | Jakub Čížek | 68

Facebook chce odříznout Google od hlavního zdroje příjmů

Facebook chce odříznout Google od hlavního zdroje příjmů

** Facebook otevřel vlastní reklamní síť dalším hráčům ** Snaží se prosadit efektivnější spojení mezi vydavatelem a inzerentem ** Weby mohou dosáhnout zvýšení příjmů z reklamy až o 30 %

27.  3.  2017 | Karel Javůrek | 12


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Inteligentní domy