reklama

Video DVD Maker Free: vytvořte si DVD na tři kliknutí

Stále více uživatelů počítače vlastní digitální kameru, případně fotoaparát či mobilní telefon schopný pořizovat krátké nebo delší videozáběry. Z připravených videosouborů si v počítači snadno vytvoříte filmová DVD. Nabízí se hned několik programů, od profesionálních až po nástroje určené začínajícím uživatelům. V tomto článku najdete představení programu, který slibuje vytvoření DVD pomocí několika klepnutí myši.
 Plusy / minusy
 + jednoduché ovládání
 + české rozhraní
 – nelze přerušit vypalování 

Video DVD Maker Free je zdarma dostupná varianta komerční verze stejně pojmenovaného programu. Obsahuje několik omezení spočívajících  například v nemožnosti vytvářet Video CD nebo zpracovat filmové DVD jako prezentaci složenou z fotografií. Je však zdarma a můžete si jej pohodlně vyzkoušet.

Tříkrokový průvodce

Program pracuje v režimu průvodce, ve kterém provádíte jednotlivé kroky vedoucí k finálnímu produktu, tedy k filmovému DVD, které si přehrajete u svého televizoru. Prvním krokem na cestě k DVD je nezbytná příprava spočívající v připojení digitální kamery nebo jiného zdroje videa k počítači. V první části průvodce vyberete připojené zařízení z nabídky a zvolíte, odkud má program přebírat zvukovou informaci.

Klepněte pro větší obrázek

Při zachytávání obrazu využijete náhledové okno

K dispozici jsou dva pomocné odkazy. Jeden vede k nastavení vybraného zařízení, druhý pak zobrazuje seznam souborů na disku. Se zachycením potřebné části obrazu vám pomůže nezbytné náhledové okénko. Zachytávání budete ovládat tlačítky Start a Stop.

Druhá fáze přípravy DVD je nezvána jako Renderování časové osy. V tento okamžik můžete do projektu přidat další videosoubory z disku, protože program počítá s tím, že ne každý má u sebe kameru s aktuálním videem. Převod videosouborů do podoby potřebné pro vypálení chvíli trvá, záleží na kvalitě zdrojového videa a samozřejmě na jeho délce. Jakmile je dokončeno sestavení struktury DVD, program se automaticky přepne do třetí fáze, kterou je vypálení připravených dat.

Klepněte pro větší obrázek

Jako zdroj mohou sloužit již hotové videosoubory

Při vypalování opět nemusíte nic složitého nastavovat. Pokud se vám nelíbí výchozí složka, do které budou uloženy zdrojové soubory s videem, resp. všechno, co patří do VIDEO_TS, můžete ji změnit na jiné umístění. Toho lze využít také k výběru jiné, předem připravené složky se sobory k vypálení. Dále si zde vyberete vypalovací mechaniku, kterou použijete k zápisu na médium. Rychlost je zjišťována automaticky. Zbývá jen kontrola ukazatele zaplnění média, případné vymazání přepisovatelného disku a můžete začít s vypalováním.

Klepněte pro větší obrázek

Při vypalování se dozvíte informace o průběhu práce ve stavovém okně

Nastavení jen základní

Vytvoření DVD s pomocí programu Video DVD Maker Free je, jak vidíte, opravdu velmi jednoduché a spočívá ve třech krocích. Určitou daní za tuto jednoduchost je nemožnost podrobnějšího nastavení vytvářeného projektu. Pokud se ale cítíte na víc, než na několik poklepání počítačovou myší, nic vám nebrání vyzkoušet některé pokročilejší programy.

Ovšem i jednoduchý nástroj, jakým je DVD Video Maker, nabízí několik voleb pro nastavení. Vytvářené filmového DVD máte tak alespoň částečně možnost ovlivnit. První volitelnou položkou je název projektu. Popisek, který zde zadáte, bude použit jako jmenovka vypáleného média.

Druhá volba nabízí sadu položek, ve kterých si zvolíte cílový zobrazovací systém. Video DVD Maker pracuje s normami DVD PAL, DVD NTSC, VCD PAL, VCD NTSC, SVCD PAL a SVCD NTSC. Ve zdarma dostupné verzi programu má samozřejmě smysl pouze nastavení pro DVD, Video CD můžete vytvářet až v placené verzi.

Klepněte pro větší obrázek

Nastavení  programu s několika málo volbami

Obraz zachytávaný z digitální kamery můžete nechat komprimovat. Za tímto pojmem se skrývá použití určitého enkodéru, přičemž si můžete vybrat ze všech, které program nalezne ve vašem počítači a následně je nabídne. Video DVD Maker Free zobrazuje tlačítko/odkaz sloužící k nastavení vybraného enkodéru, nicméně se žádným zvoleným mi toto tlačítko nefungovalo. Podobně, jako můžete nechat komprimovat obraz, můžete komprimovat také zvukovou složku. Opět je na výběr několik kodeků.

Vypalovací program jako doplněk

Poslední položkou v nastavení programu je způsob mazání médií. Klasicky je nabízena rychlá a pomalá varianta. K nastavení programu můžete přejít kdykoli během práce s průvodcem. Jistě vás potěší, že program komunikuje v češtině. Při prvním spuštění jste navíc uvítáni možností výběru činností, které zahrnují zachycení obrazu a jeho následné vypálení na DVD, výběr již připravených videosouborů a vypálení již připravené složky Video_TS.

Výrobce tohoto programu nabízí kromě dalších nástrojů pro práci s videem také vypalovací program, který je rovněž zadarmo a tvoří tak zajímavý doplněk k Video DVD Maker Free. Aplikace nazvaná Final Burner si poradí s vypalováním na CD, DVD i na disky Blu-ray, nabízí jednoduché funkce pro vytvoření spouštěcí nabídky (autorunu), podporuje vytvoření hudebních CD ze zvukových souborů a zvuková CD dovede převádět do souborů v počítači. Nechybí jí podpora pro práci s ISO obrazy disku.

 Video DVD Maker Free 2.4.0.16
 Správce procesů
 stáhnout  GigaMania.cz
 výrobce  Protectedsoft
 web  www.videodvdmaker.com 
 cena  zdarma

Témata článku: Video, DVD, GigaMania, Makro, Free, CD Burner

4 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Luki 18. 12. 2006 20:00:05
    Jo tak to fakt desne hodnotnej komentar.
  • IE 13. 12. 2006 23:49:04
    No program je úplně na hovno, program pořád padá
  • brucus 13. 12. 2006 17:21:36
    A v com strihate? Ja mam problem zohnat solidny ale jednoduchy strihaci...
reklama
Určitě si přečtěte

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 76

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 36

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

Včera | Stanislav Janů | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama