UPC nabízí vysokorychlostní internet za 45 korun

Společnost UPC v úterý představila novou službu, ve které zákazníkům nabízí vysokorychlostní internet za cenu 45 Kč. Podstatné je ovšem doplnit, že tato cena je za jeden den připojení. Výhodou pro zákazníky je tedy flexibilita v používání internetu a platbách za něj.
UPC nabízí vysokorychlostní internet za 45 korun

Když UPC minulý týden oznámilo, že toto úterý se bude konat tisková konference, na které představí novou službu vysokorychlostního přístupu na internet, spekuloval jsem, že by mohlo jít o možnost dočasného zvýšení rychlosti pro uživatele kabelového internetu této společnosti. Spletl jsem se.

Platíte za dny, kdy budete službu využívat

Nová služba přináší možnost přístupu a zpoplatnění internetu na denní bázi. Jedná se tedy o nabídku, která je do značné míry revoluční pro běžného uživatele (ne tak pro průměrného čtenáře našeho magazínu).

Novou službou chce UPC přímo konkurovat klasickému vytáčenému připojení prostřednictvím telefonní linky (dial-up). Podstata služby spočívá v nabídce připojení k internetu na denní bázi – uživatel neplatí žádný paušální poplatek, ale pouze 45 Kč vč. DPH za každých 24 hodin, kdy se rozhodne používat kabelové připojení k internetu. Tento časový limit se počítá od okamžiku, kdy si uživatel službu aktivuje, tedy NE např. od následující půlnoci. Internet by pro zákazníka měl být přístupný do dvou minut od aktivace.

Chello flex je nabízeno s rychlostí 256/64 kb/s (rychlost downloadu pětkrát vyšší než u vytáčeného připojení). Na službu je aplikováno omezení přenosu dat, tzn. Fair User Policy (FUP) ve výši 500 MB na 24 hodin. Poté je rychlost služby snížena na 64/64 kb/s. Objem přenesených dat není limitován. Po uplynutí 24hodinového intervalu je rychlost opětovně nastavena na původní hodnotu Některé dodatkové služby nelze z technických důvodů doobjednat (např. pevná IP adresa).

Počáteční aktivační poplatek za službu je 1500 Kč (900 pro nové zákazníky), modem je zákazníkovi zapůjčen zdarma. Spolu se samotným přístupem na internet získá uživatel také 20MB prostor pro vlastní internetovou stránku a 1 10MB e-mailovou adresu s 5 aliasy. Jedinou podmínkou je nutnost využít službu alespoň desetkrát za čtvrtletí.

PŘIPOJENÍ K INTERNETU CHELLO OD UPC
služba chello flex chello easy chello light chello classic chello plus chello professional
DOWNLOAD
rychlost download až 256 kb/s až 256 kb/s až 1024 kb/s až 2048 kb/s až 4096 kb/s až 6144 kb/s
UPLOAD
rychlost upload až 64 kb/s až 64 kb/s až 128 kb/s až 256 kb/s až 512 kb/s až 1024 kb/s
DATOVÝ LIMIT
po překročení datového limitu
dojde ke snížení rychlosti
500 MB denně 5 GB měsíčně 10 GB měsíčně 20 GB měsíčně 40 GB měsíčně 80 GB měsíčně *
MĚSÍČNÍ POPLATEK
cena včetně DPH

45 Kč za každých
24 hodin

555 Kč 779 Kč 1 224 Kč 1 678 Kč 4 533 Kč
* jedná se spíše o maximální doporučený objem přenesených dat

Pro koho je služba vhodná

Chello flex vhodně doplňuje stávající nabídku internetových tarifů UPC. Je zřejmé, že cenou je služba určena těm uživatelům, kteří nejsou na internetu každý den a takových je většina. UPC doufá, že touto službou se podaří oslovit ty uživatele, kteří pro přístup k internetu využívají vytáčené připojení a pokukují po alternativách.

Podle výsledků průzkumu prezentovaných během tiskové konference je většina uživatelů dial-upu se svým připojením nespokojena. Na vině je zejména rychlost, která je v dnešní době silně omezující. Přesto je však dost dobře možné, že chello flex bude pouze lákadlem, které k vysokorychlostnímu internetu přiláká nové zákazníky. Ti ve chvíli, kdy poznají možnosti, které jim vysokorychlostní internet nabízí, jej začnou využívat častěji a časem přestoupí na některý z vyšších tarifů.

Tato služba je vhodná pro zájemce, kteří internet využívají nejvíce 12 dnů v měsíci – při častějším používání se již vyplatí pořídit si službu chello easy nebo rychlejší. Podle zástupců společnosti se neuvažuje o nabídce rychlejšího připojení k internetu založeného na denní bázi.

Ocenit je nutno také nastavený limit, po jehož překročení dojde k aplikaci Fair Use Policy. 500 MB dat denně je pro běžného uživatele více než dost – jedná se o více než 4 hodiny souvislého stahování dat.

Podle Dušana Jílka, obchodního a marketingového ředitele Karneval Media zatím jeho společnost o obdobné nabídce neuvažuje. Na začátek příštího roku je naplánováno několik novinek, ale podrobnosti zatím nejsou k dispozici.

Témata článku: Internet, Poskytovatelé internetu, UPC, kB, Flex, Fair

55 komentářů

Nejnovější komentáře

  • rEk 24. 11. 2005 14:49:21
    nechapu politiku tehle firem, teda chapu (hrabat, hrabat, HRABAT a pro...
  • Erg.Noor 12. 11. 2005 15:25:13
    Jinak jeden z vystiznejsich prekladu zkraty FUP je spis "Fuck User" Policy...
  • vencour, vencour 11. 11. 2005 12:10:43
    a co takhle http://avc.sh.cvut.cz - ať furt dementi nekecaj, že neni co...
Určitě si přečtěte

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

19.  5.  2017 | redakce | 38

Nastal čas znovu vynalézt klávesnici. Anebo vám ta současná opravdu vyhovuje?

Nastal čas znovu vynalézt klávesnici. Anebo vám ta současná opravdu vyhovuje?

**Měli bychom provést revoluci klávesnice? ** Anebo je její dnes už hodně zastaralý koncept prostě nejlepší? ** Budeme na klávesnici odkázaní už navždy?

20.  5.  2017 | Jakub Čížek | 58

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

WannaCry se neměl vůbec rozšířit. Stačilo, abychom používali Windows Update

** WannaCry se masivně rozšířil kvůli zranitelnosti ve Windows ** Ta mu umožnila, aby se pokusil sám napadnout další počítače ** Jenže ta chyba už je dva měsíce opravená!

22.  5.  2017 | Jakub Čížek | 84


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5