Týden Živě: Toshiba notebooky, Flip a Google

Toshiba v Miláně představila nové laptopy T110 a T1130. Jsou to jen maličké netbooky nebo dospělé notebooky? A popovídáme si i populární kameře Flip a leteckým snímcích z Google Building Maker.

Toshiba v italském Miláně představila nové notebooky Satellite T110 a T130. Ten první má 11,6“ obrazovku, ten druhý trošku větší 13,3“ displej. Chybí jim optická mechanika, jsou tedy tenčí a lehké. Oproti netbookům je ovšem nepohání Atom, ale ULV Celeron a Core od Intelu. Stačil by vám notebook bez optické mechaniky a líbí se vám lesklé laptopy?

V druhé části si pak popovídáme o nové aplikaci Google Building Maker, jehož specialitou jsou snímky s ptačí perspektivou, které se výrazně liší od klasických leteckých map, na které jste zvyklí v Seznam nebo Google Mapách.

stáhnout program Týden Živě v mp3 (38/09) (11 MB)


Nabízíme i podcast pro odběr pořadů ve vašem oblíbeném přehrávači:


 

Tip: nepřehlédněte také diskuzní pořad Týden Mobilně, který připravují kolegové z MobilManie.

 


 


X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 24

Poslední komentáře Komentáře

ale on to neví :-)) Tomáš Pieter 5. 11. 2009 15:36
Něco podobného jako ten Flip se u nás už nějakou... Marek Pospíšil 20. 10. 2009 13:34
co to je za tu osklivou kamerku kdo to vyrabi ,... kukl 19. 10. 2009 10:20
Vis, v tom "nevyuzitem" miste je celej pocitac ;-) Tomáš Urgošík 18. 10. 2009 22:29
whatever, prostě nevyužité místo kolem displeje clarkie 18. 10. 2009 18:50
Přidat příspěvek Zobrazit vše


Další podobné články

Týden Živě 177: Bloatware? Zakázat!

Týden Živě 177: Bloatware? Zakázat!

Už jsme si zvykli, že nový předinstalovaný počítač obsahuje zbytečný software. To je chyba. Google začíná rozumět významu slov a v Computeru je test elektronických čteček.

20. 5. 2012  |  Polesný David, Čížek Jakub  |  20

Zprávy Živě: Steve Jobs bude mít možná oskarový film

Zprávy Živě: Steve Jobs bude mít možná oskarový film

Filmů o Stevu Jobsovi bude více. Sony Pictures získalo prémiového scénáristu, který napsal i oskarový The Social Network. Microsoft bude prodávat čisté počítače, Facebook je na burze.

19. 5. 2012  |  redakce  |  3

Pavel Zima: Seznam bude stále růst [Connected]

Pavel Zima: Seznam bude stále růst [Connected]

Hostem Connected je produktový ředitel Seznamu Pavel Zima. Firma plánuje nadále růst a chtěla by masivněji zaútočit na tuzemský trh s videem.

14. 5. 2012  |  Sedlák Jan  |  10

Týden Živě Speciál 176: Živě v Praze

Týden Živě Speciál 176: Živě v Praze

Po několika měsících jsme opět vyrazili mezi diváky. Tentokrát byla cílem pražská VŠE, hlavním tématem tedy byly startupy, patenty a nakonec přijel i tabletový showroom.

13. 5. 2012  |  Sedlák Jan, Polesný David, Čížek Jakub  |  13

Zprávy Živě: Ultrabook HP se jmenuje sleekbook

Zprávy Živě: Ultrabook HP se jmenuje sleekbook

HP bude ultrabookům říkat sleekbook, nový Gimp dorazil i na Windows, uživatelé G+ budou moci veřejně vysílat a OpenOffice vstal z mrtvých, Apache vydal novou verzi.

12. 5. 2012  |  redakce  |  4

Fujitsu Lifebook P771: Core i7 v 12" notebooku [video]

Fujitsu Lifebook P771: Core i7 v 12" notebooku [video]

Pokud počítač často přenášíte a zároveň neholdujete módním ultrabookům, můžete si dopřát výbavu výkonné pracovní stanice v malém balení 12" notebooku.

8. 5. 2012  |  Karchňák Daniel  |  3

Už zítra! Přijďte se podívat na natáčení Týdne Živě

Už zítra! Přijďte se podívat na natáčení Týdne Živě

8. 5. 2012  |  Polesný David  |  12
Pískoviště, bábovičky, lopatky a virtuální voda [video]

Pískoviště, bábovičky, lopatky a virtuální voda [video]

7. 5. 2012  |  Čížek Jakub  |  4

DEJTE NÁM TIP NA ČLÁNEK