reklama

Twitter prý připravuje vlastní Instagram

Instagram zcela ruší svou podporu na Twitteru, který jako náhradu připravuje podobnou službu s nabídkou kreativních fotografických filtrů. Dočkáme se ještě letos?

Instagram spolupracuje s Twitterem již nějakou dobu, mnohem více si však rozumí s Facebookem, který jej před nedávnem odkoupil a integroval do své vlastní sítě. Instagram se tak Twitteru postupně vzdaloval a nyní se můžeme dočíst, že svou podporu zcela zrušil. To má ostatně hned několik zjevných důvodů, jak ze strany Twitteru, tak Instagramu.

Klepněte pro větší obrázek

Všechny obrázky a fotografie, které byly prostřednictvím Instagramu zařazeny do galerií a Twitter karet, už na webu nenajdete a jediné co zůstalo je možnost linkovat fotografie přímo z Instagramu. Jak podotknul šéf sdílecí služby Kevin Systrom, jedním z hlavních důvodů je spuštění vlastního webu Instagramu, kam chtějí vývojáři nalákat všechny uživatele a fanoušky. Twitter navíc poslední dobou stále více omezuje přístup softwaru třetí strany k jeho uživatelům, což se Instagramu zjevně nelíbí.

Vše přitom začalo spuštěním Twitter karet v červnu letošního roku, díky kterým bylo možné v jednotlivých tweetech vidět po rozbalení více obsahu, především tedy obrázků a fotografií. Právě karty přestal Instagram v minulém týdnu používat a nyní ruší podporu úplně.

 

Instagram ve Twitteru pomocí doplňku

Pokud chcete vidět fotky z Instagramu přímo ve Twitteru, stačí používat Chrome a nainstalovat si jednoduchý doplněk InstaTwit.

 

Dalším hřebíkem do rakve spolupráce se však zdá být vlastní služba podobná Instagramu, kterou Twitter chystá a podle některých indicií už i aktivně testuje. All Things D tvrdí, že se filtry připravují do mobilní aplikace pro iOS a Android a uživatelé by si na ně mohli sáhnout už ke konci tohoto roku. Twitter navíc odhalil několik screenshotů, které představují testované verze v akci a napovídají, že se aplikace Twitteru opravdu rozroste o funkci fotoaparátu s filtry, načež půjde výsledný obrázek ihned tweetovat. V ukázkách níže lze vidět velmi podobné čtvercové fotografie, tweetované zaměstnanci Twitteru skrze novou aplikaci. Vypadá to, že se společnost ledacos přiučila od Facebooku, a jelikož není přítomna ke koupi žádná konkurence, která by stála za to, nejlepším východiskem bylo vytvořit si své vlastní filtry.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zaměstnanci Twitteru již testují filtry v mobilních aplikacích
 

Twitter tedy nejspíše pochopil, co Instagram chystá, a rozhodl se na jeho odchod patřičně připravit. Zatímco Instagram se soustředí na svůj nově spuštěný web a lákání uživatelů k jeho přímému používání, Twitter připravuje vlastní náhradu, která by měla zabrzdit odchod uživatelů ke konkurenci. Všichni totiž moc dobře vědí, že budoucnost sociálních sítí leží ve vizuálním sdílení.

Právě proto se Mark Zuckerberg rozhodl koupit Instagram za necelou miliardu dolarů a právě proto spustil Twitter tweetovací karty a vývoj svých vlastních filtrů. Instagram, který za pouhé dva roky od svého vzniku nasbíral přes 100 milionů uživatelů, pak hodlá jít svým vlastní směrem. Do konce roku zbývají jen týdny, bude tedy zajímavé sledovat, která ze společností dokáže nalákat více fotomanů.

Témata článku: Web, Sociální sítě, Instagram, Hudba, filmy, seriály, Twitter, Screenshot, Clear, 500Px

3 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Ltr33 10. 12. 2012 21:47:35
    a jmeno aplikace twitttzagram
  • Ondřej Sýkora 10. 12. 2012 21:13:36
    No to brzo, když je instagram v podstatě mrtvý projekt....
  • bibleteng 10. 12. 2012 15:53:41
    bude se jmenovat Koksugram
reklama
Určitě si přečtěte

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 76

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 36

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

Včera | Stanislav Janů | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama