reklama

TweakNow Powerpack: Úpravy, údržba i nové funkce

Pokud automaticky očekáváte od tweakovacích nástrojů jen sadu zkrašlovacích funkcí a nic víc, může vás TweakNow Powerpack svými značnými dovednostmi pořádně překvapit.

TweakNow Powerpack (dále jen TP) je aplikace, která dobře sloužila uživatelům několika generací Windows. Nyní zvládá úpravy i nejnovějších Windows 7 (a nejen těch), takže pokud máte tento systém nainstalovaný a chcete si jej více přizpůsobit vlastním představám, doplnit o funkce, které v něm chybí, nebo naopak odebrat ty, které vám nevyhovují, máte s touto freewarovou utilititkou šanci.

Do tajů Windows

Okno TP se příliš neliší od ostatních konkurenčních tweakovacích programů. I zde máte na levé straně panel se seznamem hlavních dovedností tematicky setříděných a vedle něj po rozkliknutí obsah konkrétního souboru funkcí představovaných ikonami. Mezi položkami seznamu i ikonami schovanými pod každou z nich lze libovolně procházet. To je také v podstatě vše. Navíc tu už je pouze pole pro vyhledávání na základě názvu nástroje.

Klepněte pro větší obrázek 
Základní okno s tajemstvími Windows.

Tweakování je prakticky využívání jinak skrytých možností a funkcí operačního systému. Hlavním seznamem nástrojů a nastavení je tak položka nesoucí název Windows Secret. V ní naleznete velké množství nejrůznějších úprav od nastavení a chování plochy, přes úpravu vlastností Internet Exploreru, až po nastavení jádra Windows. Samozřejmě zde nechybí ani populární odstranění šipek na ikonách zástupců.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Žádné šipky u zástupců a náhledy oken ve Windows 7.

Údržba systému

Až po tuto chvíli TP nijak výrazně nevybočuje z davu tweakovacích utilit. To činí až rozsáhlou sadou nástrojů pro opravu a údržbu celého systému, které často uživatel nachází až u placených produktů. Prvním v pořadí je čistič disku, který váš počítač zbaví zadaného typu souboru. Tím mohou být přednastavené dočasné .tmp, zálohovací .bak či scandiskové .chk. Nebo prostě ty, které programu sami zadáte.

Klepněte pro větší obrázek 
Čištění disku od bordelu.

Dalším nástrojem je analyzátor využití disku, který zobrazí percentuální i datový záběr diskového prostoru jednotlivými složkami a soubory. Také se zde nacházejí funkce pro údržbu registru – Registry Cleaner a Registry Defragmenter. Obě mají za úkol vypořádat se s často zanedbaným a slepými uličkami zaplněným registrem Windows, jehož vyčištěním můžete přispět ke zvýšení výkonu celého systému.

Klepněte pro větší obrázek 
Skenování registru v plném proudu.

Rozmanité nástroje

Poměrně různorodou kategorii představují trefně pojmenované rozmanité nástroje. Mezi nimi naleznete funkce pro nastavení automatického vypnutí počítače v určený čas, jednoduchého správce procesů, optimalizátor operační paměti i virtuální plochy. Se všemi těmito nástroji se lze jinak setkat především v podobě samostatných aplikací, zatímco zde máte vše pod jednou zastřešující aplikací zdarma.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Funkce načasování vypnutí počítače a virtuální plochy jsou užitečné.

Několik dalších kategorií se věnuje nainstalovanému softwaru a informacím o něm a celém systému. K dispozici tak máte Startup Manager, kde lze upravit automatické spouštění programů po startu Windows, odinstalátor programů, který je schopen vymazat a zahladit otisky po zvoleném softwaru, sadu funkcí pro získání informací o hardwaru počítače i účinný mazač stop po vašem působení na internetu i v systému.

Klepněte pro větší obrázek 
Mazání stop z IE.

Vše v jednom

Mezi poslední položky patří obnovení zálohy platné pro registr a tajná nastavení Windows a dále dva úkoly, které v sobě zahrnují výběr klíčových nástrojů TP. Prvním je údržba registru, který je tak vyčištěn, opraven i defragmentován, druhým ochrana soukromí a získání místa na pevném disku. Široká škála nástrojů, které byste jinak byli nuceni jednotlivě hledat mezi jinými aplikacemi (mnohdy placenými), je vám nabízena pod střechou TP zcela zdarma, přehledně a kvalitně.

Klepněte pro větší obrázek 
Celková údržba.

stáhnout program TweakNow PowerPack 2010 2.2 Licence: freeware, 6,4 MB
Autor: TweakNow
Web programu: www.tweaknow.com


Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, Download, GigaMania, Secret, Cleaner

2 komentáře

Nejnovější komentáře

  • shark20 5. 12. 2009 22:42:05
    uz mi to doslo , to sa zobrazy ked mam windows 7 :)
  • shark20 5. 12. 2009 22:31:10
    Ahoj, vyskúšal som program , je fakt dobrí. Ale neviem najsť náhledy oken...
reklama
Určitě si přečtěte

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

20.  2.  2017 | Stanislav Janů | 36

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

10 nejhorších produktů v historii Microsoftu

20.  2.  2017 | Karel Javůrek | 141

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 40

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

** AMD uvedlo první tři procesory Ryzen 7 ** Všechny budou pracovat s osmi jádry a šestnácti vlákny ** Na pulty obchodů se dostanou už za týden

22.  2.  2017 | Stanislav Janů | 132

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

EU se děsí Windows 10. Prý o nás vědí až příliš. Microsoft chystá změny

** Evropští úředníci chtějí, aby byly Desítky transparentnější ** Microsoft od jara skutečně chystá změny ** Ochráncům soukromí to ale nestačí

21.  2.  2017 | Jakub Čížek | 218

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

** Microsoft do svých telefonů integroval desktopové prostředí ** Moc to ale nevyšlo, chyběl pořádný výkon ** Teď to zkoušejí ex-googleři s Remix Singularity

23.  2.  2017 | Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama