reklama

TweakNow Powerpack: Úpravy, údržba i nové funkce

Pokud automaticky očekáváte od tweakovacích nástrojů jen sadu zkrašlovacích funkcí a nic víc, může vás TweakNow Powerpack svými značnými dovednostmi pořádně překvapit.

TweakNow Powerpack (dále jen TP) je aplikace, která dobře sloužila uživatelům několika generací Windows. Nyní zvládá úpravy i nejnovějších Windows 7 (a nejen těch), takže pokud máte tento systém nainstalovaný a chcete si jej více přizpůsobit vlastním představám, doplnit o funkce, které v něm chybí, nebo naopak odebrat ty, které vám nevyhovují, máte s touto freewarovou utilititkou šanci.

Do tajů Windows

Okno TP se příliš neliší od ostatních konkurenčních tweakovacích programů. I zde máte na levé straně panel se seznamem hlavních dovedností tematicky setříděných a vedle něj po rozkliknutí obsah konkrétního souboru funkcí představovaných ikonami. Mezi položkami seznamu i ikonami schovanými pod každou z nich lze libovolně procházet. To je také v podstatě vše. Navíc tu už je pouze pole pro vyhledávání na základě názvu nástroje.

Klepněte pro větší obrázek 
Základní okno s tajemstvími Windows.

Tweakování je prakticky využívání jinak skrytých možností a funkcí operačního systému. Hlavním seznamem nástrojů a nastavení je tak položka nesoucí název Windows Secret. V ní naleznete velké množství nejrůznějších úprav od nastavení a chování plochy, přes úpravu vlastností Internet Exploreru, až po nastavení jádra Windows. Samozřejmě zde nechybí ani populární odstranění šipek na ikonách zástupců.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Žádné šipky u zástupců a náhledy oken ve Windows 7.

Údržba systému

Až po tuto chvíli TP nijak výrazně nevybočuje z davu tweakovacích utilit. To činí až rozsáhlou sadou nástrojů pro opravu a údržbu celého systému, které často uživatel nachází až u placených produktů. Prvním v pořadí je čistič disku, který váš počítač zbaví zadaného typu souboru. Tím mohou být přednastavené dočasné .tmp, zálohovací .bak či scandiskové .chk. Nebo prostě ty, které programu sami zadáte.

Klepněte pro větší obrázek 
Čištění disku od bordelu.

Dalším nástrojem je analyzátor využití disku, který zobrazí percentuální i datový záběr diskového prostoru jednotlivými složkami a soubory. Také se zde nacházejí funkce pro údržbu registru – Registry Cleaner a Registry Defragmenter. Obě mají za úkol vypořádat se s často zanedbaným a slepými uličkami zaplněným registrem Windows, jehož vyčištěním můžete přispět ke zvýšení výkonu celého systému.

Klepněte pro větší obrázek 
Skenování registru v plném proudu.

Rozmanité nástroje

Poměrně různorodou kategorii představují trefně pojmenované rozmanité nástroje. Mezi nimi naleznete funkce pro nastavení automatického vypnutí počítače v určený čas, jednoduchého správce procesů, optimalizátor operační paměti i virtuální plochy. Se všemi těmito nástroji se lze jinak setkat především v podobě samostatných aplikací, zatímco zde máte vše pod jednou zastřešující aplikací zdarma.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Funkce načasování vypnutí počítače a virtuální plochy jsou užitečné.

Několik dalších kategorií se věnuje nainstalovanému softwaru a informacím o něm a celém systému. K dispozici tak máte Startup Manager, kde lze upravit automatické spouštění programů po startu Windows, odinstalátor programů, který je schopen vymazat a zahladit otisky po zvoleném softwaru, sadu funkcí pro získání informací o hardwaru počítače i účinný mazač stop po vašem působení na internetu i v systému.

Klepněte pro větší obrázek 
Mazání stop z IE.

Vše v jednom

Mezi poslední položky patří obnovení zálohy platné pro registr a tajná nastavení Windows a dále dva úkoly, které v sobě zahrnují výběr klíčových nástrojů TP. Prvním je údržba registru, který je tak vyčištěn, opraven i defragmentován, druhým ochrana soukromí a získání místa na pevném disku. Široká škála nástrojů, které byste jinak byli nuceni jednotlivě hledat mezi jinými aplikacemi (mnohdy placenými), je vám nabízena pod střechou TP zcela zdarma, přehledně a kvalitně.

Klepněte pro větší obrázek 
Celková údržba.

stáhnout program TweakNow PowerPack 2010 2.2 Licence: freeware, 6,4 MB
Autor: TweakNow
Web programu: www.tweaknow.com


Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, Download, GigaMania, Stop, Secret, Cleaner

2 komentáře

Nejnovější komentáře

  • shark20 5. 12. 2009 22:42:05
    uz mi to doslo , to sa zobrazy ked mam windows 7 :)
  • shark20 5. 12. 2009 22:31:10
    Ahoj, vyskúšal som program , je fakt dobrí. Ale neviem najsť náhledy oken...
reklama
Určitě si přečtěte

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

** Microsoft pomalu začíná kritizovat svůj nejpopulárnější OS ** Chce konečně dostat podniky na Desítky ** Bezpečnostní podpora Sedmiček vydrží ještě necelé tři roky

17.  1.  2017 | Jakub Čížek | 406

Český státní blacklist už funguje. Ministerstvo financí se pochlubilo s detaily

Český státní blacklist už funguje. Ministerstvo financí se pochlubilo s detaily

** Dva týdny po Novém roce zajím zeje prázdnotou ** Ministerstvo vydalo metodický pokyn ** Takhle to bude fungovat v praxi

16.  1.  2017 | Jakub Čížek | 49

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

** Věděli jste, že Apple vyvinul celkem 45 modelů tiskáren? ** ** Monitor na výšku, plotter nebo herní konzole - to vše měl Apple ve své nabídce ** Většinu z těchto produktů pohřbil Steve Jobs

19.  1.  2017 | Stanislav Janů | 41

Opera Neon: Takto prý bude vypadat prohlížeč budoucnosti. Chcete to?

Opera Neon: Takto prý bude vypadat prohlížeč budoucnosti. Chcete to?

** Opera představila Neon ** Koncepci prohlížeče budoucnosti ** Připomíná Chrome OS

16.  1.  2017 | Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

99 nejlepších programů pro váš počítač

Zvykejte si na umělou inteligenci

Velké testy PC zdrojů a gamepadů

Alternativní zdroje energie

reklama
reklama