TubeMote: ovládejte YouTube z cizího počítače a mobilu

TubeMote je pouhopouhá webová stránka, přesto dokáže ovládat to, co se bude dít na cizím monitoru nebo třeba projekčním plátně. Vyzkoušejte dálkové ovládání TubeMote.

Žádná konference se dnes neobejde bez pořádné powerpointové prezentace a dálkového ovladače – nejlépe ještě s laserovým ukazovátkem. Autora TubeMote ale napadlo ještě jednodušší a levnější řešení a skutečně pro každého. Vyrobil dálkové ovládání pro YouTube. Teď vás jistě napadlo, že to bude nějaká proprietární aplikace pro některou z mobilních platforem, nicméně pravda je to pouze z části, TubeMote se totiž ovládá skrze běžnou webovou stránku.

Stránka, co umí na dálku ovládat YouTube

YouTube sice není Powerpoint nebo Google Docs, i zde se ale dálkové ovládání může hodit – ať už k přednášce, která je připravena v podobě videa, nebo třeba do obývacího pokoje, kde hodláte na svém rozměrném panelu koukat na vybrané klipy. Pokud vás nezaujalo ani jedno z možných využití, berte tuto webovou aplikaci alespoň jako jednoduchou ukázku toho, jak lze s několika řádky kódu udělat z běžného HTML jazyka a Javascriptu originální aplikaci.

Klepněte pro větší obrázek
Můj kanál na TubeMote, zrovna ale nic nevysílám

Po jednoduché registraci, která vyžaduje pouze zadání e-mailu, přihlašovacího jména a hesla, získáte profil v podobě tubemote.com/<vaše přihlašovací jméno>. Kdokoliv pak navštíví tuto webovou adresu, objeví zde vaše plátno. Když zrovna nebudete nic vysílat, narazí zde jen na prázdnou webovou stránku, v opačném případě se zde ale zobrazí právě video z YouTube. Stáčí stránku přepnout do celoobrazovkového režimu a máte po ruce skutečnou promítačku.

Uberte hlasitost, nebo přehrávač zastavte

Samotný ovladač funguje jednoduše. V mobilním prohlížeči (nebo klidně na jiném počítači), navštívíte adresu TubeMote.com, přihlásíte se a v optimalizované podobě pro mobilní telefony se zobrazí vyhledávací pole. Stačí vyhledat konkrétní šot na YouTube a klepnutím se začne okamžitě přehrávat na vašem plátně. Veškerá komunikace probíhá přes internet, lze tedy očekávat malé zpoždění, vyšplhá se nicméně maximálně na jednotky sekund v závislosti na kvalitě vašeho připojení.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Ovládací konzole (navštívit ji můžete z počítače, mobilního telefonu nebo třeba tabletu)

Z ovládací „konzole“ můžete ještě upravit hlasitost a také změnit kvalitu videa v rozmezí od 240p až po plné HD rozlišení 1080p. Nechybí tlačítko pro zastavení videa a také přeskakování uvnitř videa. Základní YouTube vyhledávač nakonec doplňuje i Google, takže si trošku kostrbatě můžete na plátně zobrazit třeba stránky Živě.cz.

Klepněte pro větší obrázek
A výsledek: v této podobě bude dostupné video na vašem TubeMote kanálu
Pokud divák prohlížeč přepne do celoobrazovkového režimu, roztáhne se video na celé plátno,
TubeMote tedy lze použít i pro jendoduché prezentační účely

Využití TubeMotu je omezené, nicméně jako technologické demo možností současného HTML jazyka a skriptování nejen ve velkých prohlížečích, ale i na iPhonu, Androidu a dalších, svou práci plní na jedničku.

Témata článku: Technologie, Web, YouTube, Hudba, filmy, seriály

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Radim Lipovčan 5. 9. 2010 20:37:11
    Ano, to by šlo. Každopádně je to super řešení v tom, když potřebuji...
  • Joint007 5. 9. 2010 15:24:14
    Děláš si srandu? Vždyť MS není kompatibilní ani sám se sebou(viz...
  • Lukas Pokorny 5. 9. 2010 15:18:09
    Zadna vina to neni. MS ma proste jiny pristup k vydavani novych verzich. A...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 57

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

** Acer na konferenci v New Yorku představil velkou spoustu novinek z oblasti počítačů, notebooků i monitorů ** Notebookové novinky se dotkly řad Predator, Swift, Switch i Aspire ** Herní notebooky dostaly nový typ chlazení

27.  4.  2017 | Karel Javůrek | 8

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5