reklama

Svět podle Apple: První vlaštovka nechráněné hudby

Tento týden ze světa počítačů Apple: Apple TV v naší redakci * První vlaštovka nechráněné hudby * Update pro AirPort * BootCamp podporuje Windows Vista * Akcelerátor pro konverzi do H-264 * Software pro tento týden

Měli jsme v redakci Apple TV

Nejnovější produkt od Apple na trhu, multimediální síťový přehrávač Apple TV jsme díky brněnské prodejně iStyle měli k dispozici k recenzi. I přes poměrně krátkou dobu jsme stihli vyzkoušet všechny legálně dostupné funkce Apple TV, na ty nelegální hacky si vrhneme později, až bude těchto přístrojů v České republice více než jeden. Na testech jsem strávil několik posledních dnů a můžete si ji přečíst v samostatném článku. A to mi ještě zbývá sestříhat a ozvučit videorecenzi.

Aby těchto novinek k Apple TV nebylo málo, přišla společnost PowerMax s nabídkou Apple TV s přeinstalovaným pevným diskem o kapacitě celých 120 GB. Za tento model zaplatíte v přepočtu přibližně deset tisíc korun (449 dolarů) včetně roční záruky. Podle mých informací lze objednávat také do Evropy. Opravdu zajímavá nabídka, že?

První vlaštovka nechráněné hudby

V rámci obchodu iTunes Store brzy bude možné skladby od společnosti EMI zakoupit bez DRM ochrany hudby. Tyto nechráněné skladby budou nabízeny ve vyšší kvalitě (tj. s vyšším datovým tokem) a také za vyšší cenu: Zatímco skladba s DRM stojí 0,99 dolarů, stejná skladba bez ochrany 1,29 dolarů. Zajímavé však je, že cena alb v obou formátech je stejná a tedy zvýhodněná. Osobně mě, vzhledem k tomu, že používám in-house řešení pro poslech hudby, existence DRM nikdy neomezovala a spíše než po jejím rušení volám po českém iTunes Storu!

Update pro AirPort Base Station

Jednatřicátého března vydal Apple update 2007-001 update softwaru pro AirPort Base Station. Opravy chyb a vylepšení kompatibility se dotýkají aplikací AirPort Utility, AirPort Admin Utility for Graphite and Snow Base Stations, AirPort Disk utility a AirPort Disk Agent. Update má velikost třináct megabajtů a stáhnout jej můžete přímo za stránek Apple.

BootCamp s podporou Windows Vista

Ke stažení je k dispozici nová verze aplikace BootCamp. Tato verze označená číslovkou 1.2 stále patří mezi betaverze a byla vypuštěna 28. března. Oproti předchozí verzi přináší tato vylepšení:

 • aktualizované ovladače (grafická karta, zvuková karta, synchronizace času, touchpad, modem a iSight kamery),
 • plná podpora 32bitové verze Windows Vista včetně ovladačů,
 • podpora dálkového ovládání,
 • stavová ikona v oznamovací části hlavního panelu,
 • vylepšená podpora národních klávesnic,
 • přidání Apple Software Update pro systémy Windows.
Mějte však na paměti, že BootCamp je pouze testovací verze, která přestane být funkční příchodem nové verze operačního systému, nejpozději pak třicátého září letošního roku. Pokud budete chtít nadále BootCamp používat, budete jej muset zakoupit nebo přejít na novou verzi systému.

Nový konvertor pro přímé ukládání do H.264

Elgato oznámil nový a zajímavý kousek hardwaru: externí USB dekodér Turbo 264, který slouží k rychlému převodu filmů do kodeku H.264. Ten je velmi náročný na procesorový čas při softwarovém převodu, malá USB klíčenka od Elgata slibuje zrychlení převodu dvou až čtyřnásobně v závislosti na výkonu vašeho počítače. Pro budoucí majitele Apple TV doslova nutnost, protože převod videa do H.264 v rozlišení 720p je výpočetně velmi náročný. Elgato Turbo 264 by měl by měl být na trhu od konce května za sto eur.
 
Klepněte pro větší obrázek

Software pro tento týden

Skim PDF Reader (zdarma)

Tento prohlížeč PDF souborů staví na možnosti přidávat do PDF dokumentů poznámky a malůvky. Je přímo navržen například pro tvorbu anotací nebo k připomínkování cizích textů.

Klepněte pro větší obrázek

Facebook Sync (zdarma)

Tato aplikace je určna k automatické synchronizaci obrázků kontaktů mezi systémovým adresářem a dalšími aplikacemi, jako jsou například Mail, iChat nebo Adium. Kromě synchronizace nabízí také snadné zálohování.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, Apple, Windows, Airport, Apple TV, Update, iStyle, Snow, Apple software update, Multimediální centra recenze

10 komentářů

Nejnovější komentáře

 • mino888 6. 4. 2007 15:47:46
  100% suhlas. Presne tak. To je problem EU a jej neschopnosti sa dohodnut...
 • happy mac user 5. 4. 2007 8:56:49
  Taky by me zajimalo to "IN HOUSE". Co tim autor myslel? Jako ze si...
 • mistr_sveta_amoleta, mistr_sveta_amoleta 5. 4. 2007 8:07:33
  To jsou zase žvásty. Já jsem Apple zealot asi jako je papež libertin.
reklama
Určitě si přečtěte

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

16.  2.  2017 | Jakub Čížek | 76

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

Pojďme programovat elektroniku: Žádný bastlíř se neobejde bez armády švábů

** Každý bastlíř se po čase neobjede bez armády švábů ** Dnes si některé z nich vyzkoušíme ** Třeba zázračný posuvný registr

19.  2.  2017 | Jakub Čížek | 36

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

Vybíráte herní periferii nebo hardware? Pak zapomeňte na nálepku Gaming

** Herní hardware se od toho běžného často liší jen vzhledem ** Při výběru stále nezapomínejte na základní parametry ** Poradíme jak vybrat herní hardware i periferie

Včera | Stanislav Janů | 24


Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama