Svět podle Apple: iPod nano s pracím práškem

Tento týden ze světa počítačů Apple: Odbíjí hranu Macu mini? * iPod nano s pracím práškem * Více informací o Modbooku * Apple proti MySpace * Software pro tento týden
Svět podle Apple: iPod nano s pracím práškem

Teprve před týdnem se objevily informace o zaručeném konci sedmnáctipalcových iMaců a již máme na krku další umíráček. Ten podle serveru AppleInsider odbíjí nejmenšímu Macu, Macu mini. Původní článek vyjmenovává množství důvodů, proč je Mac mini zbytečný a proč by měl být stažen z nabídky. Poněkud úsměvně pak působí hlavní důvod, proč si analytici z AppleInsideru myslí na zánik Macu mini - usuzují tak podle delšího cyklu upgradu tohoto počítače ve srovnání s přenosnými modely. Ať je již pravda jakákoli, nevidím úplné stažení Macu mini jako pravděpodobné. Jedná se totiž o jediný Mac své třídy, jak přenosné MacBooky, tak i stolní iMacy stojí o kus dál a počítač bez integrovaného displeje má v nabídce jistě své místo. Ostatně pokud by myšlenka vše v jednom byla tak úžasná, jak ji AppleInsider prezentuje, byly by LCD displej integrován i v nejvyšší řadě Mac Pro. A pokud mám do všeho vnést trochu více osobního názoru: V případě stažení Macu mini z nabídky skutečně netuším, který ze současných počítačů Apple bych si pořídil.

iPod nano s pracím práškem

Zaujal vás jasně oranžový iPod nano s logem pracího prášku Tide v místě ovládacího dotykového kolečka? Ve spojených státech ho můžete bez problémů vyhrát. Tide se zde totiž spojil s projektem St. Bernard z New Orelansu, kterému pomáhá opravit deset domů právě ve farnosti St. Bernard. Tide pomáhá tím způsobem, že prodává slušivá trička po deseti dolarech a každý z nových majitelů triček se může zúčastnit slosování právě o oranžového krasavce. A aby to nebylo málo, obdrží výherce ještě padesátidolarový dárkový poukaz pro nákup hudby na iTunes Store.

Klepněte pro větší obrázek

Více informací o Modbooku

Vzpomínáte si na Modbook, neoficiální tablet postavený na platformě Apple MacBook představený na lednovém MacWorldu? Tak právě v těchto dnech je tento zázrak konverze připraven k prodeji a k dispozici jsou i podrobnější technické specifikace. Modbook je tedy k dispozici ve dvou variantách, základní variantu Fast koupíte za 2 279 dolarů, rychlejší variantu Fastest pak za 2 579 dolarů. Obě varianty hardwarově kopírují dvě základní varianty běžných MacBooků, ke kterým přidávají tlakocitlivý tablet, digitální pero a možnost instalace (u varianty Fastest je již integrována) vestavěného GPS přijímače. K dispozici je také uživatelsky modifikovaných konfigurací, které mohou zahrnovat až tři gigabajty operační paměti nebo až půl terabajtový pevný disk.

Klepněte pro větší obrázek

Apple proti MySpace

V obchodech Apple Store po celých Státech mají návštěvníci neomezeně dlouho zkoušet počítače Apple. Mnoho z nich, především pak mladší ročníky návštěvníků, však tráví hodiny u počítačů Apple blogováním a chatováním na populárním portále MySpace. Nejčastěji se do obchodů uživatelé chodili fotografovat prostřednictvím vestavěných iSight kamer (vždyť PhotoBooth umí tak krásné efekty) a takto pořízené fotografie nahrávali do svých uživatelských profilů. Apple však zareagoval a ve všech prodejnách přístup na MySpace zablokoval.

Klepněte pro větší obrázek

Software pro tento týden

AutoRate (zdarma)

AutoRate je jednoduchá aplikace, která projde všechny vaše skladby v iTunes knihovně a automaticky jim přiřadí odpovídající počet hvězdiček. Kolik hvězdiček oblíbenosti jednotlivým skladbám přiřadit pak rozhoduje podle téhle rovnice:
hodnocení = (100 * ( (počet přehrání  - lower) / (upper - lower) ) - počet přeskočení v měsíci * 5

Klepněte pro větší obrázek

Namely (zdarma)

Namely je elegantní a rychlý spouštěč aplikací. Stačí jej pouze vyvolat na obrazovku stiskem přednastavených kláves a zadat několik prvních písmen požadované aplikace. Pokud používáte QuickSilver pouze jako launcher, dokáže ho Namely plně nahradit při nesrovnatelně menších systémových nárocích.

Klepněte pro větší obrázek

ForkLift (zdarma)

Pro nekonečné zástupy uctívačů dvoupanelových souborových manažerů je určena zajímavá aplikace ForkLift. Kromě základních možností práce se soubory obsahuje také integrovaného FTP i SSH klienta.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, Apple, iPod, Variant, Tide, Nano, Mac Mini, iPod Nano, Quicksilver, Launcher, Gps centrum

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • open 30. 5. 2007 20:25:22
    Modbook NENI oficiální stroj od apple.
  • Apple 30. 5. 2007 18:55:41
    Už vidím tu reklamu Modbook s miliony barev
  • bato 30. 5. 2007 16:38:59
    Podla mna s tym Zive prislo ako prve, len clanok vysiel neskor
Určitě si přečtěte

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Nové úlovky kamer Googlu: Šmírovačka na Street View nepřestává bavit

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

19.  5.  2017 | redakce | 38

Nastal čas znovu vynalézt klávesnici. Anebo vám ta současná opravdu vyhovuje?

Nastal čas znovu vynalézt klávesnici. Anebo vám ta současná opravdu vyhovuje?

**Měli bychom provést revoluci klávesnice? ** Anebo je její dnes už hodně zastaralý koncept prostě nejlepší? ** Budeme na klávesnici odkázaní už navždy?

20.  5.  2017 | Jakub Čížek | 58

Google I/O 2017: Nový jazyk pro Android, asistentka pro iPhone a všudypřítomná umělá inteligence

Google I/O 2017: Nový jazyk pro Android, asistentka pro iPhone a všudypřítomná umělá inteligence

** Android se naučil jazyk Kotlin ** Google bude konkurovat Siri ** A jeho druhé jméno je umělá inteligence. Je prostě všude

17.  5.  2017 | Jakub Čížek | 24


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5