Svět podle Apple: iPhone odblokován pro Evropu

První recenze nového iMacu • iPhone odblokován pro Evropu • Procházejte disk iPhonu ve Windows

První recenze nového iMacu

Nové iMacy, představené teprve minulý týden, již prošly prvními testovacími centry a známe jejich recenze. Hodnocení jsou – především s přihlédnutím ke specifikům amerického trhu – spíše kladná: V testu časopisu MacWorld získal 4,5 bodu z pěti, v testu Apple Insideru získal 3,5 bodu z pěti, PC World žádná hodnocení nedává, iMac ale doporučuje (ale radí s nákupem vyčkat až na příchod Leoparda), v testu magazínu CNet získal 8,2 bodu z 10 a konečně PCMag udělil iMacu 4,5 bodu z pěti. Recenze si můžete přečíst přímo na MacWorldu, PC Worldu, CNetu a PCMagu. Už se nemůžu dočkat, až získáme iMac na recenzi i do naší redakce.

iPhone odblokován pro Evropu

Zatímco týmy amerických hackerů zatím dále nepokročily při odblokování iPhonu pro použití se SIM kartou jiného mobilního operátora, evropské skupině se již podařilo v podstatě plné odblokování iPhonu pro použití v evropských GSM sítích.

Jedná se o skutečné odblokování všech funkcí (tedy ne pouze s aktivními odchozími hovory jako v případě dřívějšího unlocku pro australskou mobilní síť Telstra), můžete tedy s iPhonem hovory přijímat, uskutečňovat, problémem nejsou ani mobilní datové přenosy nebo práce s textovkami.

Tento úspěch je výsledkem toho, že se hackeři z této skupiny nesoustředili na prolomení ochrany samotného iPhonu, ale na hacknutí samotné karty SIM. Celý postup je uveřejněn zde a k jeho úspěšnému provedení potřebujete příslušný hardware (čtečku a programátor SIM karty) i software, což v podstatě vylučuje domácí odblokování. Specializované firmy však mohou tento úkon přijmout do nabídky svých služeb. Nadšení však kalí také fakt, že k úpravě musíte použít starší verzi SIM karty, které čeští operátoři již nějakou dobu nepoužívají.

Procházejte disk iPhonu ve Windows

Až doposud mohli procházet vnitřní disk iPhonu pouze majitelé počítačů Apple. Nyní je k dispozici uživatelsky přívětivá aplikace také pro operační systémy Windows. Aplikace se jmenuje iPhoneBrowser a nabízí rozhraní podobné Průzkumníku Windows a umožňuje kopírovat soubory z a do iPhonu pouhým přetažením souboru myší.

A když už hovoříme o iPhonu, upozorním vás ještě na zajímavou utilitku Installer.app. Ta umožňuje – prostřednictvím Wi-Fi připojení – instalovat do tohoto telefonu další software.

Klepněte pro větší obrázek

Malým hackem zprovozníte iMovie 08 i na Macích s procesorem G4

Jak zjistili uživatelé počítačů s procesorem G4 po nákupu nového balíku iLife 08, na jejich počítači odmítá instalátor nainstalovat novou verzi aplikace iMovie. Existuje však patch, jehož prostřednictvím lze toto chování umravnit. iMovie lze pak používat na jakémkoli Macu s procesorem G4, jehož grafická karta podporuje rozšíření Core Image.

Software pro tento týden

Dockables (zdarma)

Soubor aplikací, které dokáží do systémového doku přidat další funkce, respektive přímé odkazy například na spuštění spořiče nebo uspání počítače.

Klepněte pro větší obrázek

Fugu (zdarma)

Fugu je grafická nadstavba nad systémovou podporou pro SFTP, bezpečný přenos souborů mezi dvěma počítači prostřednictvím zabezpečeného SSH protokolu.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, Apple, Windows, iPhone, iPhone 4, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Mako, Mobilní telefony recenze

19 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jan Štěpán 22. 11. 2007 10:43:47
    Dobrý den, naše firma Apple Car nabízí nové, odblokované telefony iPhone...
  • boss 20. 8. 2007 19:02:49
    no ted jsem to psal tomu joudovy nahore:-)
  • boss 20. 8. 2007 19:01:42
    joudo stahni si starsi verzy zdarma B-] to win neudela co ty...
Určitě si přečtěte

Nebuďte jako Emma Watson. Poradíme, jak nepřijít o hanbaté fotky

Nebuďte jako Emma Watson. Poradíme, jak nepřijít o hanbaté fotky

** Pokud už choulostivé snímky vyfotíte, dbejte na jejich zabezpečení ** Útočníci je nejčastěji získají z cloudového úložiště ** Pozor si dejte i na phishing a řádné zabezpečení telefonu

25.  3.  2017 | Stanislav Janů | 55

Aktualizační nástroj Microsoftu nabízí přechod na Creators Update. Funguje to! [Aktualizováno: už ne]

Aktualizační nástroj Microsoftu nabízí přechod na Creators Update. Funguje to! [Aktualizováno: už ne]

** Aktualizace Creators Update pro Windows 10 ještě nebyla oficiálně uvolněna ** Už ale existuje způsob, jak jí ze serverů Microsoftu dostat ** Úspěšně jsme to vyzkoušeli

28.  3.  2017 | Jakub Čížek | 69

Facebook chce odříznout Google od hlavního zdroje příjmů

Facebook chce odříznout Google od hlavního zdroje příjmů

** Facebook otevřel vlastní reklamní síť dalším hráčům ** Snaží se prosadit efektivnější spojení mezi vydavatelem a inzerentem ** Weby mohou dosáhnout zvýšení příjmů z reklamy až o 30 %

27.  3.  2017 | Karel Javůrek | 12


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?