Setkání Windows User Group–červen 2011

Tento měsíc se budeme věnovat především virtualizaci, cloudovým řešením jako Office 365 a nové verzi Small Business Serveru. Weboví vývojáři pak mohou shlédnout záznam z přednášky o HTML5 v podání Štěpána Bechynského.

Ostrava – Microsoft Lync Server 2010
7. června 2011, 17:00 – Petr Magula

Microsoft přichází po třech letech s novou verzí Office Communications Serveru pod novým názvem Lync. Změna názvu přichází se zásadními změnami v produktu. Přijďte a sami si udělejte názor, která z novinek je pro vás ta nejzajímavější. Podíváme se na přínosy pro koncového uživatele, administrátora celého řešení, možnosti hlasové a textové komunikace, kompatibilní HW telefony, možnosti nasazení a praktické ukázky.

Jihlava – Klientské interakce Active Directory
8. června 2011, 17:30 – Ondřej Ševeček (MCM, MVP)

Jak stanice a servery vyhledávají svoje řadiče domény (Domain Controller, DC)? Který použijí, když ty nejbližší nejsou k dispozici? Věděli jste, že počítače mají svoje hesla a jak s nimi přesně nakládají? Umíte poznat, které DC stanice zrovna používá? Jaký je rozdíl mezi Active Directory přístupem a DFS servery? Je vaše AD topologie skutečně dobře nastavena, máte všechny potřebné IP rozsahy, sítě i řadiče správně umístěné? Přednáška se pokusí odpovědět na tyto i různé další otázky, které by správně měly „trápit“ každého administrátora, který spravuje síť založenou na Windows.

Hradec Králové – Hyper-V vs VMware
9. června 2011, 17:00 – Ondřej Výšek (MVP)

V dnešní době je serverová virtualizace nejenom “trendy”, ale dalo by se říci i nutností. Mnoho organizací proto přemýšlí o tom, zda zvolit VMware nebo Hyper-V, a tak je v rámci workshopu srovnáme nezávislýma očima dodavatele obou řešení. Pokud se zamyslíme nad tím, co virtualizace přinese, jako je konsolidace serverů, menší nároky na napájení, rychlejší nasazení nových serverů, pak je nutné mít na paměti, že celou virtualizační platformu je nutné také spravovat, podporovat a další. Probereme si, co je potřeba znát před tím, než zvirtualizuji první počítač/server, jak by mělo fungovat efektivní virtualizované prostředí a jeho správa a na závěr si probereme výhody jednotlivých platforem s ohledem na jejich implementaci, různé možnosti provozu, výkon a další vlastnosti.

Písek – Rodina Small Business Server 2011
15. června 2011, 17:00 – Jan Pilař (MVP, MCP, MCTS)

Windows Small Business Server představuje integraci osvědčeného Windows Serveru, který zajišťuje doménové prostředí a další centrální síťové služby, Exchange Serveru pro zpracování pošty a SharePoint Serveru pro firemní intranet. To vše je zabaleno v jednom produktu, navíc s jednoduchým a centrálním administračním rozhraním. Toto řešení doznalo v nové verzi 2011 zásadních a zajímavých změn, které ho přivedly i do světa cloudových služeb. S Janem Pilařem se vydáme na prohlídku tímto oblíbeným řešením pro malé firmy do 75 uživatelů/počítačů.

Brno – Moderní webové aplikace v ASP.NET MVC3
15. června 2011, 17:00 – Tomáš Jecha

Co do vývoje webových aplikací přináší architektura Model-View-Controller? Jaké jsou její výhody a nevýhody? Proč Microsoft přišel s touto alternativou k již už velmi komplexnímu ASP.NET Web Forms? Na přednášce se dozvíte nejen odpovědi na tyto otázky, ale zároveň uvidíte živé demo tvorby webové aplikace pomocí ASP.NET MVC3 ve Visual Studiu 2010.

Karlovy Vary – Office 365: Plná implementace cloud služeb a migrace ve střední společnosti
16. června 2011, 17:00 – Martin Pavlis (MVP)

Jsou vám cloud služby Office 365 sympatické a přemýšlíte o jejich nasazení ve vaší společnosti? Chcete zmigrovat data ze stávajících serverů a nevíte jak takový proces vypadá a čeho se vyvarovat? Přijďte si poslechnout ty nejdůležitější informace a podívat se na praktickou ukázku takového přechodu. Vše si ukážeme na modelovém příkladu středně velké firmy, která nejprve propojí stávající prostředí se službami Office 365, přesune data do cloudu a následně odstraní z on-premise řešení nepotřebnou serverovou infrastrukturu.

Zlín – Rodina SBS 2011 se představuje
22. června 2011, 17:00 – Jan Pilař (MVP, MCP, MCTS)

Zajímá vás, proč se najednou říká o SBSku "rodina"? Zajímají vás rozdíly mezi SBS 2011 Standard a SBS 2011 Essentials? Přednáška vás provede instalací, první konfigurací, možnostmi migrace a dozvíte se, jaké výhody může SBSko přinést zrovna vaší firmě.

Brno – Microsoft Visual Studio LightSwitch
23. června 2011, 17:00 – Štěpán Bechynský

Zcela jistě jste již zažili situaci, kdy jste potřebovali vytvořit docela jednoduchou business aplikaci, která pracuje s daty v relační databázi a současně jste tomu chtěli věnovat co nejméně času. Zde přichází na řadu Visual Studio LightSwitch, které Vám na základě datového modelu umožní vygenerovat uživatelské rozhraní v Silverlightu a jednoduše jej přizpůsobit k obrazu svému. Tato technologie se potom nabízí i jako zajímavá alternativa pro tvorbu různých administračních rozhraní, třeba i díky možnosti napojení na vaše vlastní RIA Services.

Hradec Králové – Rodina SBS 2011 se představuje
28. června 2011, 17:30 – Jan Pilař (MVP, MCP, MCTS)

Zajímá vás, proč se najednou říká o SBSku "rodina"? Zajímají vás rozdíly mezi SBS 2011 Standard a SBS 2011 Essentials? Přednáška vás provede instalací, první konfigurací, možnostmi migrace a povíme si, jaké výhody může SBSko přinést zrovna vaší firmě.

- Petr Vlk (WUG Písek)

Články ze série Microsoft TechNet nevytváří redakce Živě.cz, ale partneři programu Microsoft TechNet. Jsou publikovány v rámci mediálního partnerství Živě.cz a společnosti Microsoft.

Témata článku: Microsoft, Essentials, Microsoft Silverlight

Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 57

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

** Acer na konferenci v New Yorku představil velkou spoustu novinek z oblasti počítačů, notebooků i monitorů ** Notebookové novinky se dotkly řad Predator, Swift, Switch i Aspire ** Herní notebooky dostaly nový typ chlazení

27.  4.  2017 | Karel Javůrek | 7

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5