Saitek Cyborg: myš, která umí vyrůst

Saitek připravil pro hráče novou myš, klávesnici a herní ovladač. Další novinky potěší příznivce počítačového létání.

Další velký výrobce periferií pro hráče, společnost Saitek, obohatil své produkty o řadu „Cyborg“. Pamětníci možná ještě vzpomenou na industriální design starého, mohutného a perfektně nastavitelného joysticku Cyborg 3D, který vedle ostatních produktů té doby vypadal velmi netradičně a futuristicky. O něco později jej vystřídala vzdušnější a o poznání střídmější varianta Cyborg Evo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Společnost Saitek chce na známé a oblíbené joysticky navázat, a tak uvádí řadu periferií pro hráče nesoucí stejnojmenný název.

Saiteku prý utekly fotografie nové myši, která se má zařadit po bok takových periferií, jako jsou Logitech G9, MS Sidewinder, či Razer Lachesis. Z fotky, která se objevila na některých zahraničních serverech, není moc jasné, jestli jde o další variantu, nebo jen o starší podobu čerstvé novinky, kterou, ač prozatím nedostupnou, už na stránkách Saiteku najdete.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nejspíš právě od joysticků zdědila myška možnost upravovat rozměry – v tomto případě její délku, neboť lze nastavit polohu zadní části hřbetu, tedy opěrky dlaně. Na rozdíl od joysticků ale nepočítejte, že byste s myší pochodili v případě, že ji držíte v levé ruce.

Klepněte pro větší obrázek

Za zmínku stojí ještě něco, čemu výrobce říká Adjustable Scroll Wheel – tedy nastavitelné kolečko myši, u kterého je možné měnit, a teď dávejte pozor, odpor kolečka při stisku (tedy podle specifikací výrobce určených pro celý svět). A to by byla docela užitečná věc – kolečko při stisku obvykle trochu ujíždí a s tužším stiskem je tento jev znát víc a víc, a jen málokomu hned sedne odpor kolečka, který zvolil výrobce. Podle specifikací pro USA už ale má jít jen o nastavování délky dráhy kolečka při stisku.

Mezi další u myší nevídané prvky patří programovatelné čtyřsměrné tlačítko, které z joysticků nejspíše znáte jako hat, programovatelná jsou i dvě další tlačítka. O výměnných závažích mluví jen specifikace pro USA. O tom, že by měla myš interní paměť na profily a makra pro tlačítka, což najdete u většiny herních myší poslední generace, se výrobce nezmiňuje. Myš má využívat senzor s rozlišením 3200 dpi.

Další novinkou z řady Cyborg se stylovým designem je klávesnice Cyborg Keyboard. Ta má hned několik zvláštností. Největší je asi dash board – podsvícený panel s dotykovými tlačítky nad klávesnicí. Základní klávesy – kurzorové šipky, WASD a mezerník jsou pro větší odolnost potažené kovovými plátky. Podsvícení těchto kláves a numerického bloku je nezávislé na zbytku klávesnice. Barvu podsvícení klávesnice je možné měnit – namíchat lze odstíny od červené přes jantarovou do zelené. A hráče potěší dvanáct programovatelných kláves po stranách. Podložka pod zápěstí je nastavitelná. Na klávesnici je USB konektor a konektory pro audio. Klávesnice zřejmě ve své starší podobě vypadala nějak takto, na stránkách společnosti už se liší především vzhledem ovládacích prvků na cash board.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Třetí novinkou z řady Cyborg pro hráče je Cyborg Command Unit. Jde o jeden z řady ovladačů, který by měl při hraní nahradit klávesnici, neb je lépe přizpůsobený k ovládání výhradně levou rukou.

V tomto případě nejde o zcela novou periferii, spíše je to facelift starší Satek ProGamer Command Unit. Novinka dostává kabátek, díky kterému zapadne mezi ostatní produkty této řady. Ve zkratce ještě vlastnosti: přepínač pro tři profily, pro každý z nich 21 programovatelných tlačítek. V případě, že některé z nich poslouží jako shift, lze naprogramovat až 144 příkazů. Na plošce pro palec s dvojicí tlačítek je čtyřsměrný analogový hat.

Klepněte pro větší obrázek

Při brouzdání po stránkách Saiteku narazíte ještě na dva ovladače, za které lze Saitek pochválit. Ty ocení především příznivci virtuálního civilního létání. Málokterý výrobce si troufá zařadit do svého sortimentu podobné produkty určené pro hrstku nadšenců, a ti se tak v případě potřeby musí často uchylovat k produktům vlastní výroby. Bohužel to poté, co tradiční gameport, pro nějž si člověk vystačil s jednoduchým potenciometrem, vytlačilo USB, už není tak jednoduché.

Ke speciálním leteckým pedálům tak přibyla sada složená z kniplu a bloku s trojicí pák, která se dá v simulátorech využít třeba pro ovládání motorů a klapek. Blok Pro Flight Throttle Quadrant se prodává i samostatně. Kdo hraje simulátory, ví, že ovládat nastavení, pro které je v letadle celá řada hejblátek, tahátek a pák, pomocí tlačítek na klávesnici, to není ono. Trojice analogových os navíc přijde vhod zejména v náročnějších a realističtějších hrách, ve kterých se dá takto nastavovat vše možné včetně polohy klapek, bohatosti směsi a nastavení úhlu vrtule.

 Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: Saitek, Electronista

 

Témata článku: Myši, Saitek, Joystick, Board, Facelift, Flight, Unity 3D

2 komentáře

Nejnovější komentáře

  • sonyboy 2. 11. 2007 18:47:28
    yo
  • mr.c 2. 11. 2007 16:03:31
    ta klavesnice vypada krute, vypada to na dalsi must-have pro me :)
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 51

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

Původní Starcraft: Brood War je nyní zdarma. Konec práce! Jde se pařit

** Legendární hra Starcraft je nyní k dispozici zdarma ** Chystá se i nová remasterovaná verze s hezčí grafikou

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 25

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

Včera | Jakub Čížek | 110

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?