reklama

Saitek Cyborg: myš, která umí vyrůst

Saitek připravil pro hráče novou myš, klávesnici a herní ovladač. Další novinky potěší příznivce počítačového létání.

Další velký výrobce periferií pro hráče, společnost Saitek, obohatil své produkty o řadu „Cyborg“. Pamětníci možná ještě vzpomenou na industriální design starého, mohutného a perfektně nastavitelného joysticku Cyborg 3D, který vedle ostatních produktů té doby vypadal velmi netradičně a futuristicky. O něco později jej vystřídala vzdušnější a o poznání střídmější varianta Cyborg Evo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Společnost Saitek chce na známé a oblíbené joysticky navázat, a tak uvádí řadu periferií pro hráče nesoucí stejnojmenný název.

Saiteku prý utekly fotografie nové myši, která se má zařadit po bok takových periferií, jako jsou Logitech G9, MS Sidewinder, či Razer Lachesis. Z fotky, která se objevila na některých zahraničních serverech, není moc jasné, jestli jde o další variantu, nebo jen o starší podobu čerstvé novinky, kterou, ač prozatím nedostupnou, už na stránkách Saiteku najdete.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nejspíš právě od joysticků zdědila myška možnost upravovat rozměry – v tomto případě její délku, neboť lze nastavit polohu zadní části hřbetu, tedy opěrky dlaně. Na rozdíl od joysticků ale nepočítejte, že byste s myší pochodili v případě, že ji držíte v levé ruce.

Klepněte pro větší obrázek

Za zmínku stojí ještě něco, čemu výrobce říká Adjustable Scroll Wheel – tedy nastavitelné kolečko myši, u kterého je možné měnit, a teď dávejte pozor, odpor kolečka při stisku (tedy podle specifikací výrobce určených pro celý svět). A to by byla docela užitečná věc – kolečko při stisku obvykle trochu ujíždí a s tužším stiskem je tento jev znát víc a víc, a jen málokomu hned sedne odpor kolečka, který zvolil výrobce. Podle specifikací pro USA už ale má jít jen o nastavování délky dráhy kolečka při stisku.

Mezi další u myší nevídané prvky patří programovatelné čtyřsměrné tlačítko, které z joysticků nejspíše znáte jako hat, programovatelná jsou i dvě další tlačítka. O výměnných závažích mluví jen specifikace pro USA. O tom, že by měla myš interní paměť na profily a makra pro tlačítka, což najdete u většiny herních myší poslední generace, se výrobce nezmiňuje. Myš má využívat senzor s rozlišením 3200 dpi.

Další novinkou z řady Cyborg se stylovým designem je klávesnice Cyborg Keyboard. Ta má hned několik zvláštností. Největší je asi dash board – podsvícený panel s dotykovými tlačítky nad klávesnicí. Základní klávesy – kurzorové šipky, WASD a mezerník jsou pro větší odolnost potažené kovovými plátky. Podsvícení těchto kláves a numerického bloku je nezávislé na zbytku klávesnice. Barvu podsvícení klávesnice je možné měnit – namíchat lze odstíny od červené přes jantarovou do zelené. A hráče potěší dvanáct programovatelných kláves po stranách. Podložka pod zápěstí je nastavitelná. Na klávesnici je USB konektor a konektory pro audio. Klávesnice zřejmě ve své starší podobě vypadala nějak takto, na stránkách společnosti už se liší především vzhledem ovládacích prvků na cash board.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Třetí novinkou z řady Cyborg pro hráče je Cyborg Command Unit. Jde o jeden z řady ovladačů, který by měl při hraní nahradit klávesnici, neb je lépe přizpůsobený k ovládání výhradně levou rukou.

V tomto případě nejde o zcela novou periferii, spíše je to facelift starší Satek ProGamer Command Unit. Novinka dostává kabátek, díky kterému zapadne mezi ostatní produkty této řady. Ve zkratce ještě vlastnosti: přepínač pro tři profily, pro každý z nich 21 programovatelných tlačítek. V případě, že některé z nich poslouží jako shift, lze naprogramovat až 144 příkazů. Na plošce pro palec s dvojicí tlačítek je čtyřsměrný analogový hat.

Klepněte pro větší obrázek

Při brouzdání po stránkách Saiteku narazíte ještě na dva ovladače, za které lze Saitek pochválit. Ty ocení především příznivci virtuálního civilního létání. Málokterý výrobce si troufá zařadit do svého sortimentu podobné produkty určené pro hrstku nadšenců, a ti se tak v případě potřeby musí často uchylovat k produktům vlastní výroby. Bohužel to poté, co tradiční gameport, pro nějž si člověk vystačil s jednoduchým potenciometrem, vytlačilo USB, už není tak jednoduché.

Ke speciálním leteckým pedálům tak přibyla sada složená z kniplu a bloku s trojicí pák, která se dá v simulátorech využít třeba pro ovládání motorů a klapek. Blok Pro Flight Throttle Quadrant se prodává i samostatně. Kdo hraje simulátory, ví, že ovládat nastavení, pro které je v letadle celá řada hejblátek, tahátek a pák, pomocí tlačítek na klávesnici, to není ono. Trojice analogových os navíc přijde vhod zejména v náročnějších a realističtějších hrách, ve kterých se dá takto nastavovat vše možné včetně polohy klapek, bohatosti směsi a nastavení úhlu vrtule.

 Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: Saitek, Electronista

 

Témata článku: Myši, Saitek, Board, Unit, Facelift, Flight

2 komentáře

Nejnovější komentáře

  • sonyboy 2. 11. 2007 18:47:28
    yo
  • mr.c 2. 11. 2007 16:03:31
    ta klavesnice vypada krute, vypada to na dalsi must-have pro me :)
reklama
Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme FM štěnici: Když si vtipálci hrají na pirátské rozhlasové vysílání

Vyzkoušeli jsme FM štěnici: Když si vtipálci hrají na pirátské rozhlasové vysílání

** Dnes žádnou elektroniku programovat nebudeme ** Štěnice totiž funguje sama o sobě ** Stačí připojit baterii a naladit frekvenci

22.  1.  2017 | Jakub Čížek | 32

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

Microsoft: Zbavte se už konečně zastaralých a děravých Windows 7

** Microsoft pomalu začíná kritizovat svůj nejpopulárnější OS ** Chce konečně dostat podniky na Desítky ** Bezpečnostní podpora Sedmiček vydrží ještě necelé tři roky

17.  1.  2017 | Jakub Čížek | 409

Takto si špičkoví grafici představují nový Facebook. S čistým vzhledem a bez reklam

Takto si špičkoví grafici představují nový Facebook. S čistým vzhledem a bez reklam

** Design Facebooku se delší dobu nemění a pro mnohé je nudným ** Grafici zkouší navrhovat nové koncepty toho, jak by mohla síť vypadat ** Hlasujte pro nejzdařilejší návrh

22.  1.  2017 | Stanislav Janů | 65

Umělá inteligence dokáže ze snímků srdce předpovědět, kdy zemřete

Umělá inteligence dokáže ze snímků srdce předpovědět, kdy zemřete

** Strojové učení lze skvěle použít pro vylepšení modelů pro předpověď srdečních komplikací ** Nová technologie umožňuje přesněji určit rizikové pacienty ** Dřívější diagnostika může díky včasně léčbě do budoucna zachránit životy

21.  1.  2017 | Karel Javůrek | 7

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

** Věděli jste, že Apple vyvinul celkem 45 modelů tiskáren? ** ** Monitor na výšku, plotter nebo herní konzole - to vše měl Apple ve své nabídce ** Většinu z těchto produktů pohřbil Steve Jobs

19.  1.  2017 | Stanislav Janů | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

99 nejlepších programů pro váš počítač

Zvykejte si na umělou inteligenci

Velké testy PC zdrojů a gamepadů

Alternativní zdroje energie

reklama
reklama