Přehled nových DVD DivX přehrávačů

DVD přehrávače zažily v naší zemi poměrně svižný nástup a jejich obliba neustále narůstá. Nejlevnější neznačkové modely pořídíte i těsně pod hranicí dvou tisíc korun. Vychutnejte si oblíbený film lépe než na monitoru počítače.

Související odkazy

Slovník
dekodér
DivX
DVD
DVI
firmware
kodek
MP3
MPEG
SVCD
USB

Tak jako roste počet filmů na discích DVD, tak roste i počet DVD přehrávačů. Výrobci se předhánějí v designu, který již naštěstí nepřipomíná nudné krabice, na které jsme si zvykli u videorekordérů. Nové přístroje umí přehrávat DivX s různými verzemi kodeků, obsahují vícejazyčné nabídky a podporu titulků. Velkým hitem je možnost aktualizovat firmware přehrávačů a získat nové nebo upravit stávající vlastnosti. V našem přehledu se podíváme na aktuální nabídku jednotlivých firem.

Orava

Novinkou tohoto u nás velmi známého výrobce je přehrávač Orava DVD-550. Nabízí neotřelý design s výškou 45 mm a hmotností okolo dvou kilogramů. Podobně jako starší modely tohoto výrobce, i tento nemá problémy se zobrazováním českých titulků, umožňuje aktualizovat firmware a nabízí šestikanálový výstup s dekodérem Dolby AC-3 Digital.

Zajímavou novinkou je nový procesor ESS6629, který podporuje i nové formáty QPEL a GMC při DivX. Pokud se rozhodnete vyzkoušet aktualizaci firmwaru tohoto přehrávače, získáte nové funkce spočívající v podpoře formátu Nero Digital, lokalizaci OSD nabídky, možnost posouvat titulky dálkovým ovladačem, nebo automatické přeskakování reklam. Přístroj můžete mít za 2290 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Orava DVD-550

Kiss Technologies

Přehrávač Kiss Digital DP-1100 připomíná svým tvarem videorekordéry. Ty by si však narozdíl od něj neporadili se stále oblíbenějším formátem Nero Digital. Za 3656 Kč získáte přístroj o velikosti A4, který podporuje DVD, DVD+R/RW, DVD-R/RW, DivX 3.11, 4 & 5, Nero Digital, MPEG-2/MPEG-4, XviD, VCD/SVCD, CD Audio, CD-R/RW, AAC, MP3, MPEG-4, Ogg Vorbis a JPEG. Lze jej tedy využít nejenom k přehrávání filmů v DVD kvalitě, ale i k prohlížení obrázkových CD a poslechu zvukových souborů v různých formátech.

Klepněte pro větší obrázek

Kiss Digital DP-1100

Cyberhome

Jednoduchý, ba téměř spartánsky střídmý vzhled patří přehrávači Cybermhome DVD 401. Ten je nástupcem předchozího modelu DVD 400. Nemá vůbec žádný displej, což je poněkud neobvyklé. Podporuje všechny druhy disků CD a DVD, pokud jsou vypáleny jako uzavřené. Zvládne formáty DivX/Xvid a měl by si poradit i s českými titulky. Mimo to nabízí zpracování MPEG, VCD, SVCD, obrázků JPEG a hudby ve formátech MP3 a WMA. Tento nepříliš vybavený přehrávač je dodáván bez kabelů, ale s možností přepnutí OSD nabídky do češtiny. Pořídit jej lze už za 1560 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Cyberhome DVD 401

Harman Kardon

Tato firma nabízí mimo jiné přehrávač DVD 27, kterému dominuje rychlá a tichá mechanika s digitálně analogovými převodníky Wolfson. Výbornou kvalitu zvuku doplňuje taktéž dobrý obraz zpracovávaný technologií Progressive Scan. Přístroj si poradí se všemi druhy disků DVD, včetně DVD Audio, jehož podpora u mnoha přehrávačů zatím stále pokulhává. Podle toho, kde jej zakoupíte, by měl zvládat všechny regiony. Poradí si s obrázky JPEG a formátem Kodak Photo CD. Pro poslech hudby nabízí podporu formátů MP3, WMA a již zmíněného DVD Audia. Precizně zpracovaný Harman Kardon DVD 27 s podsvětleným ovladačem koupíte v ceně okolo devíti tisíc. U přístroje takovéto ceny nesmí chybět možnost aktualizace firmwaru.

Klepněte pro větší obrázek

Harman Kardon DVD 27

Mustek

Značku Mustek máte jistě spojenou s výrobou skenerů. Ovšem tento výrobce dodává na trh i několik nových DVD přehrávačů. Model V56SM-2N podporuje také formáty DivX a XviD. Tento přehrávač si poradí se všemi typy médií, díky Progressive Scan můžete plně využít kvalitní obraz filmů na DVD. Na přední straně přístroje najdete port USB 1.1, ke kterému lze připojit digitální fotoaparát nebo čtečku paměťových karet. Udávaná cena přehrávače je 1532 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Mustek V56SM-2N

USB portem je vybaven také další přehrávač značky Mustek. PL8C-70 je zástupcem kategorie přenosných přehrávačů. Je vybaven ochranou proti otřesům a vestavěnými reproduktory. Komu nebudou stačit, může použít 5.1 digitální výstup. Zajímavostí je vestavěná čtečka karet SD/MMC. Cena přístroje umožňujícího i montáž v automobilu je 5953 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Mustek PL8C-70

Thomson

Produktem měsíce z nabídky Thomsonu byl vybrán DVD přehrávač DTH720E. Jde o elegantní zařízení se slotovou mechanikou. Absence držáku a vozíku umožnila velice malou výšku, 42 mm. Přehrávač zvládá všechny běžné druhy disků CD a DVD. Nabízí dva konektory SCART, což umožní jednodušší připojení například ke stávající sestavě televizoru a videorekordéru. Samozřejmostí je vestavěný dekodér pro Dolby Digital 5.1 a MPEG2 audio, vestavěný dekodér zajišťuje také kompatibilitu s DTS. Přehrávač bude váš za 4150 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Thomson DTH720E

Xoro

Velice elegantně působí multiformátový DVD přehrávač Xoro HSD 4000, který kromě všech obvyklých formátů (DVD, VCD, SVCD, Audio CD) podporuje i velký počet formátů MPEG-4, včetně stále rozšířenějšího Nero Digital. Přehrávač, který si tak poradí se všemi typy médií, dále nabízí vestavěnou čtečku paměťových karet, která podporuje CompactFlash I/II, MMC Card, SDCard, SmartMedia a Memory Stick. Díky tomu se z běžného DVD přehrávače stává multimediální centrum, ve kterém si přehrajete filmy, zobrazíte fotografie a poslechnete hudbu i z praktických paměťových karet.

Přehrávač nabízí velký výběr konektorů, včetně kvalitního připojení přes YUV. Nechybí koaxiální a optický zvukový výstup, k propojení s prostorovými 5.1 reproduktory využijete nabídnuté analogové výstupy. Tříkilový přehrávač s možností aktualizace firmwaru pořídíte zhruba za 2300 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Xoro HSD 4000

H&B

Přehrávač H&B 3255 sice není novinkou na trhu, ale o tom, že nabízí dobré funkce za dobrou cenu se přesvědčilo mnoho spokojených uživatelů také u nás. Jedná se zkrátka o sázku na jistotu. Třicetosm milimetrů vysoký přehrávač obsahuje vestavěný dekodér Dolby Digital a DTS. Poradí si se všemi médii, zvládá samozřejmě i přehrávání filmů ve formátu DivX 3.11 a vyšším. Do toho je započítána i podpora pro Qpel, GMX, B-Frame.

Nabízí dostatek konektorů pro zapojení do již existující sestavy. Optický výstup samozřejmě nechybí. Zajímavostí je VGA konektor, který vám umožní přehrávač připojit k LCD monitoru nebo projektoru. Uživatelům pomůže v nastavení a ovládání do češtiny přeložená OSD nabídka. Lokalizace zahrnuje také podporu českých titulků. Přehrávač pořídíte za 2379 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

H&B 3255

Sigmatek

Tento výrobce nabízí hned tři nové zajímavé modely. Multiformátový přehrávač XM-600 PRO je vybaven kvalitním 108MHz/12bit video převodníkem a špičkovým procesorem DCDi Faroudja. Nabízí běžný analogový výstup, nicméně mnohem zajímavějším řešením je DVI výstup. Ten vám otevírá možnost propojení s LCD, plasmou nebo video projektorem.

Digitální výstup také slibuje detailní vykreslování. Přehrávač má integrovány dekodéry prostorového zvuku (Dolby Digital, Dolby Pro Logic II a DTS) a poradí si se všemi důležitými formáty: DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-Video, DVD-Audio, CD-R/RW, CD-DA, VCD, SVCD, MPEG-1, MPEG-2, DivX (včetně DivX PRO a podpory CZ titulků srt a sub), XviD, MP3 a JPEG. Za 4986 korun získáte dobrý přehrávač s českou nabídkou.

Klepněte pro větší obrázek

Sigmatek XM-600 PRO

Pokud hledáte přehrávač s opravdu netradičním vzhledem, pak se určitě podívejte na SiGMATek XMB-510. Jeho unikátní konstrukce umožňuje i svislou montáž na zeď. Digitální rozhraní HDMI zajišťuje vysoce kvalitní obraz. Nechybí ani analogový výstup s funkcí progressive scan. Dále zde najdete optický výstup a analogový výstup pro prostorové reproduktory. Přehrávač podporuje všechny standardní formáty, včetně DivX PRO, poradí si s českými titulky a česky také komunikuje. Domů si jej pozvete za 4391 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Sigmatek XMB-510

Přehrávač XM-330 PRO může být ideálním řešením pro ty, kterým se nedostává financí. Poradí si s mnoha formáty včetně DVD-Video, CD-Audio, HDCD, SVCD, VCD, MP3, WMA, JPEG a dalších, podporuje DivX a XviD, včetně variant PRO (Qpel, GMC, Packet Bitstream atd.). Také tento přehrávač je lokalizován do češtiny a podobně jako další modely Sigmateku nabízí VGA výstup. Přehrávač s rozměry 32 × 23 × 3,8 cm pořídíte za 2130 Kč.

Klepněte pro větší obrázek 

Sigmatek XM-330 PRO

Kam pro informace?

Nebudeme vám radit, kde nakupovat. Jistě má každý z vás svůj oblíbený kamenný nebo internetový obchod. Pokud chcete porovnat vlastnosti DVD DivX přehrávačů, podívejte se do katalogu DVD DivX přehrávačů.

Témata článku: Video, DVD, Firmware, Xvid, Cd přehrávače, Harman Kardon, Kiss, Nero, Thomson, Scan, Plasma, Audio ovladač dolby, SCART, SD Card, Optický audio kabel

73 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Tonda 30. 5. 2007 21:42:11
    Znáte nějaký DVD přehrávač, který lze ovládat bez použití TV, aby spustil...
  • BoD. 5. 10. 2006 12:36:16
    Tak copak nakonec vyhralo ???
  • alwin 3. 10. 2006 15:41:35
    Díky všem za vyčerpávající rady. Nakonec...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 57

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

** Acer na konferenci v New Yorku představil velkou spoustu novinek z oblasti počítačů, notebooků i monitorů ** Notebookové novinky se dotkly řad Predator, Swift, Switch i Aspire ** Herní notebooky dostaly nový typ chlazení

27.  4.  2017 | Karel Javůrek | 7

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5