Pololetní vysvědčení

Stejně jako studenti a školáci dostávají na konci ledna vysvědčení, přichází čas vyhodnocení známek i k nám.

Řeč je tu o spokojenosti vás, zákazníků a partnerů společnosti Microsoft, především potom ale komunity IT odborníků. Nejprve ale pár slov od generálního ředitele Microsoftu ČR, pana Romana Cabálka:

„Spokojenost vás, našich zákazníků, partnerů, IT odborníků či vývojářů, je jedním z prvořadých úkolů všech zaměstnanců Microsoftu. Při našich jednáních, diskuzích a dalších činnostech se snažíme vždy o to, aby byly uspokojeny vaše potřeby a přání, a především abyste z výsledku měli dobrý pocit.

Díky tomu, že se dvakrát ročně koná průzkum vaší spokojenosti, se zpětnou vazbou dovídáme o všem, co se vám líbilo či nelíbilo, co vám udělalo radost, nebo naopak vás zarmoutilo či naštvalo. To nám umožňuje upravovat naše plány a činnosti tak, abychom vám vyšli vstříc a dodali vám to, co právě potřebujete.

Všem, kteří se průzkumu účastní a najdou si pár minut na vyplnění dotazníků, bych zde rád poděkoval. Vážíme si vašich názorů a komentářů. Díky!“

Dovolím si zde plynule navázat na slova Romana Cabálka a vyjádřit vřelé díky za vaše názory i za celý ITPRO tým v českém Microsoftu. Děkujeme!

Jak to všechno dopadlo?

A teď už k výsledkům podzimního průzkumu. Proti výsledkům jarních dotazníků jsme se mírně pohoršili. Vaše spokojenost klesla zhruba o 10 %, což sice nevypadá nijak dramaticky, ale ve výsledku to vypovídá mnohé. Už jen proto, že v meziročním srovnání s předloňským podzimem je pokles o 3 procentní body větší.

Na druhou stranu se dá ovšem hodnotit celkem pozitivně fakt, že v nejčastěji zmiňovaných problémových oblastech ustupuje do pozadí zabezpečení produktů. Ne že by bezpečnost zmizela zcela, to dost dobře ani nejde, ale už není na prvním či druhém místě. Vlastně není ani na třetím. V absolutním skóre čtyř oblastí, které vám vyvolávají největší vrásky, totiž jsou:

1. Licencování produktů (složitost a nepřehlednost)

2. Cenová politika

3. Technická podpora (úroveň, dostupnost)

4. Bezpečnost systémů

Abychom nebyli úplně negativní, je nutno zmínit i pochvalné ohlasy v pořadí:

1. Windows 7, Windows Server 2008 R2, Hyper-V, Exchange Server 2010

2. Přístup zaměstnanců Microsoftu v osobní či elektronické rovině

3. Otevřenost společnosti vůči veřejnosti

Kladná hodnocení jsou pro nás velmi potěšující a především poslední dva body jsou příjemnými zjištěními, především vůči historickému vývoji jednotlivých průzkumů. Děkujeme!

A co dál?

Stejně jako v uplynulých letech, tak i v nadcházejícím období se naše snahy ve službách Microsoft TechNet, které jsou určeny právě vám, IT odborníkům, budou ubírat k uspokojení vašich potřeb a především ke zvýšení vaší spokojenosti.Zde je nutno říci, že jsou věci, které jsme schopni ovlivnit na lokální úrovni, stejně jako oblasti, na které bohužel nedosáhneme.

Pracovat tedy budeme nadále na osvětě v licencování, ať už je řeč o článcích v našem TechNet Flash zpravodaji, licenčním rozcestníku na TechNet blogu, nebo o licenčních vláknech na TechNet diskuzních fórech. Samotný princip licencování bohužel neovlivníme; věříme ale, že kontinuální osvěta vám přesto pomůže a usnadní orientaci v této problematice. Během února a března snad již také dojde k realizaci licenční online poradny, kde se budete moci zdarma ptát na otázky, které vás zajímají.

Co se týče technické podpory, stále budeme plně podporovat chod našich TechNet diskuzních fór, kde můžete řešit problémy s ostatními uživateli a žádat o pomoc experty v komunitě. Dlužno dodat, že fóra se za poslední rok těší velké oblibě a v tematicky členěných vláknech již byla vyřešena celá řada problémů. Ne všechny, musíme být objektivní, ale velká část.

Zároveň vám přineseme zprávy od kolegů, kteří mají na starosti call centra. Věříme, že přiblížení toho, jak tato pracoviště fungují a především pohled do zákulisí přispějí k tomu, že budete jejich chod vnímat o trochu lépe. Pokusíme se samozřejmě ve spolupráci se šéfy týmů přispět ke zvýšení kvality a znalostí operátorů. I o tom se dozvíte.

Z hlediska bezpečnosti budeme i nadále přinášet obsah relevantní tomuto tématu. Pravidelně vám každý měsíc přinášíme novinky a zajímavosti, stejně jako technické články s konfigurací či popisem bezpečnostních funkcí našich systémů a aplikací. I v tomto trendu budeme pokračovat.

Z dalších věcí mohu zmínit, že chystáme opět dny otevřených dveří v Microsoftu, velmi populární aktivitu z posledních let. Chybět nebude ani TechNet Online 2011, nástupce pilotního projektu TechNet Online 2009, který plánujeme na jaro (pravděpodobně březen). A nemohu zde opomenout spřátelené sdružení Windows User Group, které i v nadcházejícím odbobí bude chystat zajímavé přednášky a témata v pobočkách vykrývajících nejrůznější regiony České republiky

Závěr

Původně jsem chtěl být stručný, ale opět jsem selhal. Téma spokojenosti je totiž natolik obsáhlé a zajímavé, že bych o něm mohl mluvit a psát ještě další 2 hodiny :). Nechci vás ovšem unavovat.

Stanovili jsme si aktivity a cíle na první pololetí. Teď je náš závazek jim dostát tak, abyste byli spokojeni. Zda se nám to povede či nikoliv, poznáme v jarním průzkumu, který vypukne koncem března. Už teď se těšíme na vaši zpětnou vazbu.

Karel Florian & ITPRO tým
Audience Manager, Microsoft ČR

Články ze série Microsoft TechNet nevytváří redakce Živě.cz, ale partneři programu Microsoft TechNet. Jsou publikovány v rámci mediálního partnerství Živě.cz a společnosti Microsoft.

Témata článku: Audience

4 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Ondřej Barták 12. 1. 2011 17:52:17
    no to je zase kecu. zajimave je ze o negativnich ohlasech zakazniku a...
  • Tomas Polisensky 12. 1. 2011 16:53:16
    "Otevřenost společnosti vůči veřejnosti" - tohle se myslí jak? jinak...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 56

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Jak by měly vypadat příští Windows? Designéři si pohráli s futuristickým prostředím Neon

Jak by měly vypadat příští Windows? Designéři si pohráli s futuristickým prostředím Neon

** Zkraje roku unikly na internet snímky nového prostředí Neon ** Součástí Windows by mohlo být už na podzim ** Komunita grafiků na webu nespala a začala si hrát

26.  4.  2017 | Jakub Čížek | 45


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5