Philips DVP5960: DVD přehrávač s HDMI rozhraním

DVD/DivX přehrávač Philips DVP5960 slibuje přepočítávání filmů na vyšší rozlišení pro připojení přes HDMI nebo přehrávání z USB disků – to vše za příjemnou cenu. Samozřejmě není ve svém oboru jediným, Před dvěma týdny jsme si představili výborný přehrávač Xoro HSD8410. Přesto může vzhledem k věhlasné značce představovat pro mnoho zájemců příslib vyšší kvality.

Milé ovládání

Přehrávač se díky svým tenkým rozměrům snadno vejde i do těsných prostor. Na čelní straně vedle standardní výbavy zaujme nezakrytý USB konektor a samostatné tlačítko pro přepínání režimů vysokého rozlišení.

Klepněte pro větší obrázek

Zadní strana nabízí jen základní konektory pro zvuk – přehrávač nemá vestavěný dekodér prostorového zvuku a spoléhá na připojení přes digitální signál k receiveru, k tradičním výstupům obrazu tu navíc přibývá HDMI konektor.

Klepněte pro větší obrázek

Na zadní straně přehrávače najdete základní nabídku konektorů, mimo jiné také HDMI rozhraní

Stále platí, že značkovost přehrávače se pozná nejlépe na provedení dálkového ovládání. To u DVP5960 padne příjemně do ruky, neobsahuje mnoho zbytečných a matoucích tlačítek a velmi snadno se používá. Philips řeší menší počet tlačítek sdružováním funkcí. Směrový kříž slouží při přehrávání pro volbu rychlosti přehrávání či přetáčení, mechaniku vysunete delším podržením tlačítka Stop.

Klepněte pro větší obrázek

Dálkovému ovládání mohou chybět některá tlačítka, díky tomu jej ale pochopí i technicky
méně zdatní uživatelé. Tlačítka pro posun nahrazuje směrový kříž

Ačkoli se výrobce velmi snažil převést uživatelské prostředí pomocí vlastních grafických prvků do „designu“ Philips, je z něj na první pohled vidět prostředí přehrávačů s čipy Mediatek. Ikony na horní liště s textovými nabídkami uprostřed sice vypadají na pohled jinak, ale možnosti nastavení přehrávače působí, jako bychom je už někde viděli. Prostředí je pouze anglické bez možnosti výběru, česky jsou pouze titulky u DivX filmů. S dalšími verzemi firmwaru však můžeme očekávat případné zlepšení.

Čisto díky HDMI

Přehrávač slibuje certifikaci DivX Ultra, tedy včetně různých rozšíření. Problémy se týkaly pouze GMC, v pořádku je podpora Qpel nebo Packet bitstream. České titulky se zobrazují světle šedé na poloprůhledném tmavě šedém rámečku. Omezením může být 32 znaků na řádek, přičemž se přebytečné znaky uříznou a nepřejdou na další řádek.

Přepočítávání filmů na vyšší rozlišení samozřejmě využijete s velkou plochou obrazovkou. Skoro bychom řekli, že bez přepočítaných filmů si kazíte zážitek. Výrazné vylepšení detailů nečekejte, kde nic není, není co vylepšovat. Přesto je na HDMI obraz stabilnější a bez ruchů, kterých si všimnete u běžného připojení přes SCART.

Nebudeme vám tvrdit, že je tento přehrávač nejlepším na trhu a za nejlepší cenu. Stejně tak daleko jsme ale od jeho zostouzení. Pokud máte televizi Philips a rádi byste ji doplnili adekvátním přehrávačem, s tímto určitě nešlápnete vedle. Jestliže vás děsí složitá dálková ovládání, zde máte jistotu, že při každodenním používání budete spokojeni. Kdo vyžaduje analogový dekodér prostorového zvuku nebo nejnižší cenu, poohlédne se jinde, přehrávač ale své majitele nezklame.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Philips DVP5960
DVD/DivX přehrávač
2 600 Kč s DPH
Philips ČR
www.philips.cz
čip Mediatek MT1389
podporované formáty DVD, VCD, SVCD, Audio-CD, WMA, JPEG, MP3, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 (DivX 3.11 – 6.0, XviD)
titulky v DivX/XviD SUB, SRT, SMI, SSA, podpora češtiny, šedý podkres titulků, 3 řádky po 32 znacích
podporovaná média CD, CD-R/RW, DVD, DVD+R/RW, DVD-R/RW, DVD-R DL, DVD+R DL
výstupy obraz SCART, HDMI, S-Video, YUV, kompozitní
výstupy zvuk stereo, koaxiální digitální
dekodéry prostorového zvuku ne
rozměry (š × v × h) 435 × 37 × 235 mm
obsah balení příručka, ovládání, baterie (chybí AV kabel v balení)
 
Verdikt
Přehrávač je ideální pro majitele velkých plochých obrazovek, kde zaboduje hlavně HDMI rozhraním. Díky USB portu můžete připojit velký disk a získat domácí filmové centrum.
přehrávání (24 %)
8
kompatibilita (28 %)
8
funkce (12 %)
8
ovládání (8 %)
8
výbava (8 %)
7
cena (20 %)
6
celkem 75 %
 
Klepněte pro větší obrázek 
dálkové ovládání
HDMI výstup
USB konektor
   
Klepněte pro větší obrázek 
neúplná lokalizace
ořezávání titulků

Témata článku: Video, HDMI, Philips, SCART, Xvid

38 komentářů

Nejnovější komentáře

  • aaa 14. 5. 2008 22:41:43
    Také se připoji a moc děkuji za nesmírně užitečný příspěvek, byl jsem už...
  • BadNick 15. 1. 2008 23:12:20
    Napajeni externich disku pres USB je pro vetsinu z nich dostacujici, WD...
  • BadNick 14. 1. 2008 0:10:47
    Rado se stalo, mel jsem s timhle problemem taky peknou honicku. Nejdrive...
Určitě si přečtěte

Novou superbaterii lze nabít za pár sekund, může prodloužit výdrž telefonu na více než týden

Novou superbaterii lze nabít za pár sekund, může prodloužit výdrž telefonu na více než týden

** Vědci vyvinuli nový nanomateriál pro tvorbu superkondenzátorů ** Ohebná struktura umožňuje použití i u nositelností ** Nová technologie umožní extrémně rychlé nabití a mnohem delší výdrž než současné Li-Ion baterie

26.  11.  2016 | Karel Javůrek | 36

Monitory do 10 tisíc: poradíme, jaké jsou teď nejlepší

Monitory do 10 tisíc: poradíme, jaké jsou teď nejlepší

** Dobrý monitor s kvalitním panelem lze pořídit pod tři tisíce korun ** Pod deset tisíc si můžete koupit pracovní 27" monitor nebo nejlevnější použitelné 4K ** Vybrali jsme také ideální model pro vícemonitorovou konfiguraci

27.  11.  2016 | Stanislav Janů | 13

Sbíječky vyměnili za klávesnice. Nový projekt má za cíl přeučit horníky na programátory

Sbíječky vyměnili za klávesnice. Nový projekt má za cíl přeučit horníky na programátory

** Programátorů je málo a horníků bez práce po uzavření dolu Paskov bude moc ** Problém řeší unikátní projekt ** Pilotní kurz dává naději, že by z horníků mohli být použitelní kodéři

28.  11.  2016 | David Polesný | 75