Pamela: sexy záznamník pro Skype

Internetový komunikátor Skype je i navzdory různým sporným funkcím populárním řešením pro internetovou telefonii. V porovnání se skutečným telefonem mu něco schází. Chybějícím prvkem je záznamník, a to je právě oblast, ve které najde uplatnění program, který nabídne ukládání příchozích hovorů v době, kdy nejste u počítače.

 Plusy / minusy
 + ukládání zvuku i videa
 + úpravy nastavení pro jednotlivé kontakty 
 – vyžaduje zapnutý počítač

Program s netypickým názvem Pamela vám umožní přijmout hovory pomocí Skype i v době, kdy neste přítomni u počítače. Ten však musí běžet. S trochou představivosti můžete tento program využít i v případě, kdy momentálně nechcete s volajícím mluvit. Pro českého uživatele je Pamela zajímavá také díky česky komunikujícímu rozhraní. Neměli byste tedy mít problém s ovládáním.

Záznamník s funkcemi pro podcasting

V okamžiku, kdy spustíte Skype a k němu program Pamela, zobrazí Skype informaci o tom, že se jej snaží jiný program využívat. Pokud chcete umožnit, aby Pamela fungovala, dovolte ji využití Skype – funkce komunikátoru by to nemělo negativně ovlivnit. Chcete-li si Pamelu nejprve vyzkoušet, doporučuji povolit využívání Skype pouze pro jednou a nechat program, aby se vždy dotázal.

Klepněte pro větší obrázek

Skype pozná, když se jej budete snažit propojit s Pamelou

Jak uvidíte po spuštění Pamely, program nabízí seznam hlasových zpráv, nahraných hovorů, historii textové komunikace, upozorňování na narozeniny, podcasting (zde nazvaný PamCasting) a také funkci pro blogování. Aby bylo možno program používat podle vašich představ, měli byste ze všeho nejdříve kouknout do jeho nastavení. Pokud necháváte Skype startovat zároveň se spuštěním Windows, měli byste to umožnit i Pamele. Obecné volby nabízejí různé umisťování okna programu, spolupráci s výchozím přehrávačem zvuku a jiné.

Klepněte pro větší obrázek

Pamela nabízí jednoduché rozhraní

Váš vlastní pozdrav potěší

Hlavní částí v celém nastavení je Hlasová schránka. Nastavíte zde, po kolika sekundách se má hlasový záznamník aktivovat. Pamela rozlišuje stav, kdy jste online a vaši nepřítomnost u počítače. Kromě těchto údajů můžete nastavit také maximální délku nahrávané hlasové zprávy. Výchozí hodnota tři minuty by měla bohatě stačit.

Každý záznamník má uvítací zprávu pro volající, a tedy ani Pamela není výjimkou. Výchozí pozdrav je namluven ženským hlasem v angličtině a volajícímu sděluje, aby po pípnutí zanechal vzkaz. Pamela vám umožňuje získat další uvítací zprávy ze služby eVox, ale myslím, že většina uživatelů využije možnost nahrát si vlastní vzkaz pro volající. V nastavení ještě můžete upravit složku pro ukládání hlasových zpráv a program je v základu připraven k použití.

Klepněte pro větší obrázek

Nezapomeňte na to, že ne každý uživatel bude rozumět anglickému vzkazu

V nastavení najdete mnoho dalších zajímavostí a užitečných funkcí, které vylepšují práci se Skype. Pamela dovede odpovídat na textovou komunikaci. Stačí, abyste ji určili kdy – při stavu online, mimo počítač atd. Při probíhajícím hovoru dovede další zájemce o komunikaci s vámi upozornit, aby se ozvali později, jelikož momentálně telefonujete.

Zaznamenejte si videohovory

Řada lidí využívá možnosti mobilních telefonů pro nahrávání hovorů. Pomineme-li, zda je to morální, pak je to zajímavý způsob, jak si později v klidu zpracovat důležité informace. Něco podobného nabízí i Pamela. Ve výchozím nastavení automaticky nahrává všechny odchozí hovory a u příchozích volání se na nahrávání zeptá. Pro jistotu také zobrazí informaci o tom, že hovor bude nahráván, takže programu by nikdo neměl vytýkat zásahy do soukromí v tomto směru.

Klepněte pro větší obrázek

Při nahrávání komunikace by se program měl vždy dotázat

V komunikátoru Skype můžete používat i webovou kameru pro uskutečnění videohovorů. Na to samozřejmě Pamela pamatuje a nabízí nahrávání i tohoto způsobu komunikace. Stačí nastavit použitý kodek pro kompresi ukládaného videa. Zvukovou stopu je možné na požádání ukládat samostatně, ale myslím, že většině uživatelů bude vyhovovat spojení s obrazem do jednoho souboru. Zajala mě možnost, kdy volající může uložit vzkaz spolu s videopozdravem. Alespoň uvidíte, o co jste přišli.

Klepněte pro větší obrázek

U videokomunikace můžete upravit zvuk i video zvlášť

Jestliže u nahrávání videa máte možnost zvolit použitý kodek, pak je dobré vědět, že v programu můžete nastavit vlastnosti ukládaného zvuku. Výchozím zvukovým formátem je Wave PCM s kvalitou 48 kHz, 16 bits, mono, což by mělo vzhledem ke kvalitě komunikace přes Skype stačit. Pokud se vám to nezdá, máte samozřejmě možnost si toto nastavení upravit podle své potřeby.

Klepněte pro větší obrázek

Nastavení zvuku můžete upravit podle své potřeby

Podcasting a blogování

Pamela nabízí několik funkcí, které souvisí s plánováním času. Tou první je upozorňování na narozeniny. Nejde o žádnou převratnou novinku, něco podobného nabízí také ICQ. Druhá funkce související s časem a datem je plánování odpovědí na určitou dobu. Pro jednotlivé dny v týdnu si můžete nastavit odkdy dokdy bude povoleno odpovídání na příchozí zprávy, a to jak běžné hovory tak textovou komunikaci.

Klepněte pro větší obrázek

Naplánujte si odpovídání na hovory

Co se týče funkcí pro podcasting a blogování, Pamela umožňuje vytvářet příslušné soubory a nahrávat je pomocí protokolu FTP na vzdálené úložiště. Pro blogování máte k dispozici samostatné šablony pro nadpis a obsah příspěvku v blogu. Podporované blogovací API rozhraní jsou Blogger, LiveJournal, metaWeblog a TypePad Atom. K dispozici je i zabezpečené připojení k blogovacímu serveru přes SSL.

Klepněte pro větší obrázek

Netradiční spojení záznamníku s blogovacím nástrojem

Nastavení pro jednotlivé kontakty

Práce s Pamelou je jednoduchá. V hlavním okně programu můžete jediným klepnutím zapnout nebo vypnout základní funkce, tedy upozorňování, odpovídač, nahrávání, ukládání historii chatu atd. Jednoduchý navigační panel zobrazuje také počty uložených zpráv. Pro nováčky nebo uživatele, kteří se necítí dostatečně zkušení na nastavení programu, jsou připraveni průvodci (Asistent, PamCasting, Blogování a Personalizace), kteří vás patřičným nastavením provedou krok za krokem. V průvodcích jsou zobrazeny také stručné popisky k jednotlivým funkcím.

Díky personalizaci můžete upravit chování programu ve vztahu k jednotlivým osobám ve vašem adresáři. Každému tedy můžete poslat jinou dodatečnou textovou zprávu a potvrzení o nahrání vzkazu. U každého kontaktu lze použít jiný uvítací vzkaz, což je dobré například pokud komunikujete s českými a zahraničními uživateli. Můžete zde upravit způsob upozornění na nahrávané hovory, odpovídání na chat nebo přesměrování na e-mail.

Klepněte pro větší obrázek

Samostatné nastavení pro každou osobu z adresáře je velmi praktické

Pamela je povedený program se snadným ovládáním a zajímavými funkcemi. Libí se mi její všestrannost, kdy si poradí jak s hlasovou komunikací, tak videem a textem. Určitě oceníte možnost upravit důležitá nastavení ve vztahu k jednotlivým uživatelům z vašeho Skype adresáře. Základní nevýhoda však zůstává. Pokud vypnete počítač, žádná Pamela vás od nepřijatého hovoru nezachrání.

 Pamela 2.0 Professional
 záznamník pro komunikaci přes Skype
 stáhnout  GigaMania.cz
 výrobce  Dick H. Schiferli
 web  www.pamela-systems.com 
 cena  24,95 USD
 operační systém   Windows 2000/XP

Témata článku: GigaMania, Sex, Skype, Video Chat, Nest, Dick, Online Chat

13 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Aleš 22. 7. 2006 0:21:07
    Já teda nevím, ale teď v sobě mám asi 7 škopků, ale tu Pamelu sem zkóšel...
  • PeaceLover 20. 7. 2006 17:14:27
    Už je poměrně stará a ty kozy má ze silikonu. Ale furt vypadá podstatně...
  • jaj 19. 7. 2006 23:13:49
    Jaaaaaj, to ta Pamela co ty kozy ma, fesna, fesna
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 57

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

** Acer na konferenci v New Yorku představil velkou spoustu novinek z oblasti počítačů, notebooků i monitorů ** Notebookové novinky se dotkly řad Predator, Swift, Switch i Aspire ** Herní notebooky dostaly nový typ chlazení

27.  4.  2017 | Karel Javůrek | 8

Jak by měly vypadat příští Windows? Designéři si pohráli s futuristickým prostředím Neon

Jak by měly vypadat příští Windows? Designéři si pohráli s futuristickým prostředím Neon

** Zkraje roku unikly na internet snímky nového prostředí Neon ** Součástí Windows by mohlo být už na podzim ** Komunita grafiků na webu nespala a začala si hrát

26.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Jak funguje Apple Liam: Robot, který umí recyklovat staré iPhony

Jak funguje Apple Liam: Robot, který umí recyklovat staré iPhony

** Apple zveřejnil detaily, jak funguje robotický systém Liam pro recyklaci iPhonů ** Jeden Liam zvládne rozdělat i na ty nejmenší díly 1,2 milionů iPhonů ročně ** Liam je důležitým prvkem k tomu, aby Apple mohl vyrábět pouze ze stoprocentně recyklovaných materiálů

24.  4.  2017 | Karel Javůrek | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5