reklama

Nové diskuze na Živě.cz: přestáváme se stydět

Na Živě.cz jsme spustili nové diskuze. Osobnější a „sociálnější“. Využijte jejich potenciál a přidejte na svůj profil Twitter, Facebook nebo vlastní fotku.

Internet se mění. Už dávno to není underground pro pár zasvěcených, ale zcela nový svět, ve kterém se pohybuje mnoho lidí ze skutečného světa. Ačkoli se někteří snaží rozlišit svou reálnou a smyšlenou internetovou identitu, sociální sítě a další služby nás postupně naučily používat naše reálné jméno i na internetu. A tomuto trendu jsme přizpůsobili i diskuze na Živě.cz – za své jméno a názory se přece nemusíme stydět.

Co je v diskuzích na Živě.cz jinak

 • v diskuzích je vidět vaše skutečné jméno, fotografie a předvolené odkazy
 • každý diskutující má svou stránku, na které je chronologický soupis všech jeho příspěvků
 • souhlas či nesouhlas s příspěvkem můžete nyní projevit jedním kliknutím
 • příspěvky je možné 15 minut po přidání editovat (jen uživatelé s plným profilem)
 • kdo chce zůstat anonymní, nemusí nic měnit

Základem nových diskuzí je přepracovaný uživatelský profil, do kterého můžete přidat své skutečné jméno, fotografii, odkazy na sociální sítě nebo své vlastní webové stránky. Tyto informace se pak objeví v hlavičce každého vašeho příspěvku v diskuzích na Živě.cz.

Kdo vyplní ve svém uživatelském profilu své skutečné jméno, získá kromě zviditelnění svého webu a profilů také možnost editovat své příspěvky v diskuzích na Živě.cz. Aby nedocházelo ke zneužívání této funkce, funguje pouze 15 minut po zadání příspěvku a slouží především ke zpětné opravě pravopisných chyb apod.

Klepněte pro větší obrázek
Nové diskuze na Živě.cz

Tip: Zadali jste nové položky do profilu a chcete se podívat, jak váš profil vypadá v reálu? Klikněte nahoře v hlavním panelu Živě.cz na položku „Moje komentáře“ a vypíše se seznam článků, ve kterých máte nějaký svůj komentář v diskuzi. Hlavička příspěvků se pochopitelně doplní i zpětně.

Jak to nastavit

Chcete-li si doplnit svůj uživatelský profil, klikněte na svou přezdívku nahoře v hlavní liště Živě.cz, která se zde zobrazí po přihlášení. Dostanete se tím přímo na svou registrační stránku v Klubu čtenářů a předplatitelů. Pokud u nás ještě nejste zaregistrováni, můžete se nově zaregistrovat zde.

Na registrační stránce můžete vyplnit všechna nová pole a přidat profilovou fotografii. Máte zde jedinečnou příležitost zviditelnit svůj kanál na Twitteru či vlastní blog. Ale vyplnit můžete pochopitelně jen to, co chcete zveřejnit.

Nebo vše při starém

Nikoho nenutíme, aby své skutečné jméno a fotografii zveřejňoval. Nevyplňujte proto prosím smyšlené údaje do svého profilu. Chcete-li zůstat v anonymitě, nemusíte měnit nic ve svém profilu a zůstanete na Živě.cz nadále známý jen pod svou přezdívkou.


Za své názory se nemusíme stydět

Anonymita internetu některé lidi změní, a pokud se někdo skrývá za přezdívkou, je mnohdy schopen napsat slova, která by se nikdy neodvážil vyslovit. Doplatily na to především diskuze na zpravodajských webech, kde se pod seriózním článkem často odehrávala diskusní zvěrstva. To pochopitelně vede k přísnému moderování a jiným opatřením. Nejdále došel web Novinky.cz, kde zavedli korespondenční ověřování identity uživatelů.

Poslední dobou však lidé přichází na internet se svou reálnou identitou zcela dobrovolně. Mohou za to sociální sítě, které spojují lidi z reálného světa. Bez skutečného jména a fotografie byste zde moc přátel nenašli. Myslíme si, že ať už publikujeme své názory na profilu na Facebooku, na Twitteru nebo v diskuzích pod články, je zcela přirozené, že si za nimi budeme stát a nebudeme se za ně stydět. Proto jsme také vylepšili diskuze na Živě.cz a věnovali zde více prostoru prezentaci samotných uživatelů.

Vystupování na internetu pod svou skutečnou identitou bývá často spojováno s paranoidními teoriemi. Například při pracovním pohovoru můžete narazit, když na vás personalista něco nelichotivého vygoogluje. Pokud je někdo hloupý a chová se na internetu jinak než ve skutečném světě, tak na to opravdu může doplatit. Rozumný člověk z toho naopak může vytěžit. Živě.cz je nejčtenější český IT web, kde máte jedinečnou možnost v diskuzích projevit své odborné znalosti a ty nadále zužitkovat. Když si vás personalista při žádosti o práci proklepne, může narazit na váš profil na Živě.cz, kde se přesvědčí o vašich profesních i lidských kvalitách.

Klepněte pro větší obrázek
Každý diskutující má automaticky na Živě.cz podobný profil

Diskuze na Živě.cz naštěstí většinou nejsou tak divoké, jak tomu bývá na obecných zpravodajských webech. Vystoupení uživatelů z anonymity by jim ale bezesporu prospělo. Nechceme vás ale k ničemu nutit – sami zvažte, zda chcete odhalit svou pravou identitu.

Témata článku: Internet, Underground

296 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Marek Lutonský 23. 9. 2009 19:24:21
  Všechny změny jsou na internetu k horšímu, na to jsme si už zvykli,...
 • Marek Lutonský 23. 9. 2009 19:22:08
  Protože jsme si jednoduše řekli, že je dobrý nápad dát lidem takovou...
 • akira.uzai 23. 9. 2009 18:31:17
  tak proč jim tedy umožňujete měnit svůj příspěvek, jak se jim zachce,...
reklama
Určitě si přečtěte

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

** AMD uvedlo první tři procesory Ryzen 7 ** Všechny budou pracovat s osmi jádry a šestnácti vlákny ** Na pulty obchodů se dostanou už za týden

22.  2.  2017 | Stanislav Janů | 134

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

** Microsoft do svých telefonů integroval desktopové prostředí ** Moc to ale nevyšlo, chyběl pořádný výkon ** Teď to zkoušejí ex-googleři s Remix Singularity

23.  2.  2017 | Jakub Čížek | 74

5 specialit, které budou v příštím Firefoxu. Ale musí vás nejprve nadchnout

5 specialit, které budou v příštím Firefoxu. Ale musí vás nejprve nadchnout

** Vyzkoušejte si speciality, na kterých pracuje Mozilla ** Vývojáři se podle vás rozhodnou, jestli to má smysl ** Nově přibyl skvělý experiment Snooze Tabs

26.  2.  2017 | Jakub Čížek | 46

Nejbizarnější virus pro Android? Falešný Avast obalený falešným PornHubem, za který zaplatíte 100 dolarů

Nejbizarnější virus pro Android? Falešný Avast obalený falešným PornHubem, za který zaplatíte 100 dolarů

** Autorům ransomwaru pro Android se nedá upřít jedna věc ** Mají zvrácený smysl pro humor ** Vydávají se za Avast, FBI nebo třeba NSA

24.  2.  2017 | Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama