Nejstahovanější aplikace za rok 2010 z GigaMania.cz

Uživatelská oblíbenost a popularita programů na sesterském webu GigaMania.cz se dá změřit velice jednoduše podle počtu stažení. Které aplikace u vás za minulý rok zvítězily?

Adobe Reader

Na prvním místě v počtu stažení za rok 2010 se trochu překvapivě, i když zaslouženě, umístila klasika mezi prohlížeči souborů PDF. Adobe Reader je nejpoužívanějším softwarem ve své kategorii. Jeho rozšířenost je dána nejen obchodní politikou firmy Adobe Systems, ale i rychlostí a kvalitou zobrazování, možností vyhledávání textu a přehledným a vybalancovaným ovládáním. I když mu někteří vyčítají přílišnou těžkopádnost, zvýšené nároky na systém a nedostatek inovací, stále je to jednička, což dokazuje i obliba u čtenářů Živě.cz.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Adobe Reader 10.0.0 CZ (35 MB)


FreeRapid Downloader

FreeRapid Downloader je užitečný nástroj (a také dvojka v našem žebříčku) pro pohodlné stahování souborů bez čekání z oblíbeného serveru Rapidshare a jiných podobných serverů. Uživatel zadá pouze odkazy na požadované soubory a FreeRapid Downloader zařídí vše ostatní za vás. Již žádné nepříjemné čekání na povolení soubor stahovat. Program není potřeba instalovat. Existuje rovněž pro Linux a MacOS.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program FreeRapid Downloader 0.85 Build 566 (11 MB)


Google Chrome

Jednoduchý a zároveň velice rychlý webový prohlížeč. Vedle rychlosti je zajímavý velmi střídmým designem a několika nepříliš obvyklými funkcemi. Google Chrome je podobně jako většina ostatních prohlížečů k dispozici zdarma. Google Chrome nově přináší podporu pro rozšíření, synchronizaci záložek a pokročilé nástroje pro vývojáře. Přestože (nebo možná právě proto) na trh webových prohlížečů nastoupil o mnoho let později než jeho konkurenti, v počtu stažení z GigaManie za poslední rok je předehnal.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Google Chrome 13.0.782.107 final (23 MB)


Firefox

Webový prohlížeč Firefox v zatím nejnovější stabilní verzi se dostal na čtvrté místo, hned za svého konkurenta od Google. Ve verzi 3.6 nabízí oproti svým předchůdcům vyšší rychlost spouštění, svižnější JavaScriptové jádro TraceMonkey a podporu nových grafických témat, kterými si můžete Firefox lépe přizpůsobit k obrazu svému. Opět, jak už tomu u nových verzí bývá, byla vylepšena podpora prvků z HTML 5 a zvýšena stabilita. Na GigaManii lze stáhnout i betu 4. verze.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Firefox 3.6.19 (8,0 MB)


MS Security Essentials

První pětici nejstahovanějších aplikací uzavírá bezpečnostní produkt společnosti Microsoft. Security Essentials je nový bezpečnostní balík pro Windows a náhrada za nepříliš úspěšný OneCare. Hlavní devizou Essentials je jeho rychlost, dobré výsledky v ochraně před škodlivým softwarem, minimální zatěžování chodu systému a především minimální obtěžování uživatele. Program si jednoduše vše potřebné zařídí sám. Teprve nedávno vyšla po dlouhém čekání jeho stabilní verze 2, která přináší vylepšení heuristické analýzy i spolupráce s firewallem a také nově nabízí filtraci síťového provozu.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program MS Security Essentials 2.0.657.0 (7,8 MB)


Daemon Tools Lite

Pokud potřebujete doinstalovat z CD nové funkce, ale nechcete jej nosit s sebou v brašně, stačí si obraz instalačního disku uložit jako image a následně připojit k PC pomocí Daemon Tools. Virtuální mechaniky jsou stále populárnější. Daemon Tools je jedním z nejpoužívanějších programů pro jejich vytváření i spouštění. Navíc zdarma. Sáhnout můžete i po pokročilejší a placené verzi, ovšem právě freewarová alternativa se dostala v žebříčku takto vysoko.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Daemon Tools Lite 4.40.2 (11 MB)


OpenOffice.org

Populární kancelářský a především bezplatný balík, který se snaží konkurovat placeným produktům. Obsahuje textový a tabulkový editor, nástroj pro vytváření prezentací a grafiky, slovníky synonym, kompletní českou nápovědu atd. Všechny programy z balíku dovedou exportovat dokumenty i do formátů PDF nebo SWF. Třetí řada tohoto úspěšného balíku přináší přepracované uživatelské rozhraní, větší podporu pro dokumenty MS Office a podporu širokoúhlého monitoru. Program je ve verzích i pro operační systémy Mac OS X, GNU/Linux a FreeBSD.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program OpenOffice.org 3.3.0 (143 MB)


K-Lite Mega Codec Pack

Pouštění si videa a filmů na počítači je pro většinu uživatelů něčím úplně normálním a každodenním. Ne vždy se to ale musí v pořádku podařit kvůli směsici různých formátů, komprimací a kontejnerů. Z toho důvodu se stal populárním balík kodeků K-Lite. Pokud jej využijete, nebudete už muset nic jiného instalovat. S tímto megalomanským balíkem získáte přehrávač Media Player Classic, který vám přehraje jakékoliv video a DVD. Samozřejmostí je podpora titulků DirectVobSub, AC3Filter, Cyberlink MPEG-2, ffdshow, Haali, VP6 a 7, RealMedia a Xvid.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program K-Lite Mega Codec Pack 6.7 (19 MB)


Advanced SystemCare

Často stahovaným byl i tento program určený pro údržbu a ochranu systému. Jedná se o univerzálního pomocníka, který svou práci odvede rychle, jednoduše a účinně. Má široký záběr, celou řadu funkcí, českou lokalizaci a přitom za to nic nechce. Odstraňuje spyware a adware, slouží také k prevenci hrozeb, opravuje chyby v registru, zrychluje chod celého systému a mnoho dalšího. V této verzi byl program obohacen o File Shredder pro úplné vymazání dat a Disk Doctor.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Advanced SystemCare 3.8.0.745 (8,5 MB)


Total Commander

Top ten roku 2010 nám uzavírá populární dvoupanelový správce souborů, který nemůže chybět v žádném žebříčku obliby, stahování či hodnocení funkčnosti. Tato finální verze známého Total Commanderu přináší řadu novinek. Vylepšuje synchronizaci adresářů a porovnávání souborů podle obsahu. Všimnete si zejména vzhledu, zobrazovacího režimu „separate tree“ či česky „samostatný strom“, při kterém je žádný, jeden nebo oba panely rozděleny stejně jako průzkumník Windows na strom a seznam souborů a adresářů, autocomplete (automaticky doplňuje názvy souborů, když je zadáváte v příkazovém řádku) a mnoho dalšího.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Total Commander 7.56a (3,1 MB)


Témata článku: Software, GigaMania, Daemon, Downloader, Essentials, Adobe Reader, Tools, Security Essentials, PDF Reader, Cyberlink, Video Downloader, Microsoft Security Essentials

47 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Erik Oravec 2. 1. 2011 18:27:25
    "Ďakujem za článok", vďaka ktorému som zistil, že sťahovanie z Gigamanie...
  • matox01 2. 1. 2011 17:16:10
    ja nevim jedine co jsem si kdy stáhl z gigamanie byl...
  • AboutAll.cz 2. 1. 2011 11:13:18
    Adobe Reader budiž, FreeRapid Downloader k čemu? Zřejmě jen diky názvu...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 52

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

** Google ve svém překladači roky používal statistickou technologii ** Nyní zavádí strojové učení a neuronové sítě ** Rozdíl by měl být zvláště na větších textech patrný už nyní

20.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?