Nejlepší vánoční softwarové ozdoby počítače

Vánoční čas přináší odlehčení i na GigaManii a Živě.cz. Rovněž řada uživatelů poblouzněných specifickou atmosférou vyzdobí své pracovní prostředí včetně počítače. Vánoce jsou tady!

Tematické spořiče obrazovky, pozadí plochy, zvukové i ikonové schéma, hudba a mnoho dalšího. Tím vším si můžete po čas vánočních svátků „zaneřádit“ svůj počítač. Přestože tyto drobné doplňky nepatří k favoritům při stahování softwaru na GigaManii a diskuzích na fóru Živě.cz, k vrcholu adventu neodmyslitelně patří. Necháte si i vy proniknout Vánoce do svého počítače, nebo do vašeho stroje takové „softwarové smetí“ nesmí?

Pokud v dnešním koktejlu najdete nějaký program, který vás zaujal natolik, že jej vyzkoušíte či dokonce necháte v počítači delší dobu pobývat, hlasujte pro něj ve zde přítomné anketě.

Free Christmas Tree 3D Screensaver

Krásně propracovaný a vizuálně líbivý spořič obrazovky, díky kterému se dostanete do tichého lesa uprostřed zimy. Sem tam je nějaká chýše, stromy a všechno je obaleno krásným bílým sněhem. Uprostřed všeho naleznete velký a ozdobený vánoční strom. Ozdoby jsou i kolem domků v okolí. Ke všemu do pozadí hraje příjemná a uklidňující hudba. Výborná atmosféra, která je navíc zdarma.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Free Christmas Tree 3D Screensaver 1.0 (5,6 MB)


Christian Hits Radio

Christian Hits Radio je gadget do Windows Vista a 7, který vám umožní poslech internetových rádií tematicky zaměřených na vánoční písně, křesťanskou muziku i křesťanské a filosofické povídání. Pokud hledáte ve vánoční čas duchovní útěchu, stačí jen naladit a zaposlouchat se. Grafické ztvárnění gadgetu je jednoduché a představuje křesťanský symbol ryby.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Christian Hits Radio 1.0.1 (63 kB)


Xmas 2009 Icon Set

Malá kolekce příjemných vánočních ikon, které si pro nekomerční využití můžete zdarma stáhnout a umístit do vašeho počítače. Ikony zde naleznete o rozměrech 96×96 a 64×64 pixelů ve formátech ICO a PNG. Dostanete tak sebe i svůj počítač do krásné vánoční nálady, ideálně v kombinaci s ostatními produkty zde nabízenými.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Xmas 2009 Icon Set (246 kB)


Christmas Adventure Screensaver

Christmas Adventure Screensaver přináší na monitor počítače hezky malované vánoční náměty, které se volně promítají a dokreslují přívětivou atmosféru Vánoc. Umožňuje velkou řadu různých nastavení a úprav. Nastavit můžete např. kvalitu zobrazovaných animací, rychlost, s jakou se obrázky střídají, celkové rozměry grafiky či zobrazování hodin v rohu. Velice příjemná je možnost vložení vlastní hudební kolekce do pozadí. Při probíhání spořiče tak mohou hrát vaše oblíbené koledy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Christmas Adventure Screensaver 1.0 (3,7 MB)


Christmas Naddy 2000

Christmas Naddy je malý, rychlý a jednoduchý MP3 přehrávač, který populární Winamp nebo foobar2000 stěží kdy nahradí. To ostatně nejsou ani jeho ambice. Síla programu spočívá v jeho podobě. Vypadá totiž jako ozdobený vánoční stromek, který ovládáte skrze ozdoby suplující roli tlačítek.

Klepněte pro větší obrázek

Navzdory svému ultraminimalistickému zevnějšku, uvnitř lze slušně ovlivnit chování programu, kvalitu i způsob jeho přehrávání a mnoho dalšího. Nechybí zde ani základní ekvalizér, který se sice nastavuje po skocích a nikoli plynule, ale jeho efekt je výrazný a dá se díky němu dosáhnout slušných hudebních výstupů. Přehrávač podporuje i zobrazování informací z ID3 tagů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program CHRISTMAS NADDY 2000 (76 kB)


3D Realistic Fireplace Screensaver

Pokud patříte mezi ty, kteří si Vánoce užívají jiným způsobem, nabízíme vám trochu jiný spořič obrazovky, který je poněkud vzdálen od všudypřítomných stromků, sněhu a chlapíčka ze severního pólu. 3D Realistic Fireplace je jedinečná možnost jak mít svůj vlastní krb doma, aniž byste museli zaplatit nemalé peníze či přímo kopat ve svém panelovém domě. Výslednou podobu krbu si můžete nastavit podle libosti – velikost ohně, materiál, ze kterého je krb postavený, můžete dokonce i zazoomovat. Hřejivé chvíle Vánoc ovšem musíte doplnit o opravdové zapnuté topení.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program 3D Realistic Fireplace Screensaver 3.9.2.4 (4,0 MB)


Christmas tree

A teď malou klasiku na závěr. Za jménem programu se skrývá vánoční stromeček. Ten můžete mít zobrazený na ploše a ukazuje vám, kolik času ještě zbývá do Vánoc. Prográmek obsahuje skiny, takže si můžete vybrat, který typ stromečku se vám na plochu hodí. Navíc vám každou hodinu zazvoní zvonečkem značící blížícího se Ježíška, nebozahraje vaši oblíbenou koledu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Christmas Tree 1.7 (1,4 MB)


Příště budeme hledat nejlepší program pro BitTorrent

Bram Cohen svým vynálezem vyvolal doslova převrat v peer-to-peer. Miliony uživatelů po celém světě využívají tuto technologii ke sdílení a přenosu dat. Jaký program a proč používáte vy pro přístup k BitTorrentu? Podělte se o své zkušenosti s námi i ostatními čtenáři na fóru Živě.cz.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, Download, GigaMania, Christmas, Adventure, Hits, Radio, Radio 1, Icon, Gadget, Cohen, Advent

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Viktor Zariev 22. 12. 2009 14:56:03
    ve spodnim pravem rohu plochy mam tohle, je tam odpocet, blikajici...
  • Lukke 21. 12. 2009 14:50:23
    Alánku ty máš ale nadhledu, koukám....
  • lubos679 20. 12. 2009 17:23:55
    Vzhledem k tomu, že nevies, co je to ironia, zůstaneš hloupým nezávisle na...
Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 55

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

** Google ve svém překladači roky používal statistickou technologii ** Nyní zavádí strojové učení a neuronové sítě ** Rozdíl by měl být zvláště na větších textech patrný už nyní

20.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?